Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buczo

Użytkownik
 • Content Count

  2,320
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Buczo

 1. Żal było nie przygarnąć Niestety niesprawna...
 2. Ups właśnie zauważyłem, że kalendarz źle ustawiony....
 3. Mam takie małe marzenie by ożywić stare kwarcowe Seiko. Nie wiecie czy jest tu wśród nas na forum ktoś kto spróbowałby podjąć się takiego tematu?
 4. Takie Kamy to mają spore wzięcie u kolekcjonerów Rakieta również bardzo ładna, a do takich najbardziej pospolitych rusów jak ten Poljot mam również mega sentyment. Tych zegarków było dużo, są proste przez co łatwo naprawialne i tanie w eksploatacji jeżeli mówimy o częściach zamiennych. Jeżeli do tego taki populares w ładnym stanie wiąże się z rodzinną historią to już w ogóle jest wypas i sentyment na zawsze
 5. W jakich latach produkowano te Zarie? Znalazłem ostatnio w rupieciach i przyjemnie tyka
 6. Tylko, że Merida Silex nie mieści mi się trochę w budżecie ;/
 7. Koledzy chce przesiąść się z mojego roweru crossowego na gravela. Pomożecie dokonać rozsądnego wyboru? Mój budżet to max 4k zł. Chciałbym, żeby rower był w miarę dopasowany do moich wymagań. Mam 174 cm wzrostu i problemy z kręgosłupem. Zależy mi na wygodnej pozycji, może nie aż tak pochylonej i niezłym siodełku. Komfort ma dla mnie najważniejsze znaczenie. Chciałbym też aby istniała możliwość podpięcia bagażnika i błotników. Znacie coś co spełnia te kryteria?
 8. Jeśli miałbym opisać współczesną Rosję zegarkiem to byłby to z pewnością Kremlowski
 9. Czajka z pływakami sprzedana Zegarek do naprawy, czasem chodzi czasem nie. Serwis wskazany. Stan wizualny ładny.
 10. Odcisnęło się życie na tym Seiko. Wymiana szkła i polerka potrzebna na wczoraj
 11. Ruski przyrząd do depilacji włosów z nadgarstka. Tylko teraz jedyne 5 zł. Skuteczna metoda na gładszą skórę. Polecam
 12. Być może temat już pojawiał się na forum, ale ostatnio znów zacząłem się nad tym zastanawiać, mianowicie jak oceniacie powszechność występowania radzieckich zegarków w ujęciu kolekcjonerskim? Wydaje mi się, że w Polsce rynek jest dość duży i bogaty, wschód Europy jako macierz to oczywiste, ale na ile ruskie zegarki są obecne w kolekcjach zachodnioeuropejskich? Bo jakby nie patrzeć masa zegarków ma status kultowych i kolekcjonerskich i powinny go zachować. Z drugiej strony ostatnio przeglądam ebaya i zastanawiam się co z tą całą spuścizną zachodnią? Te wszystkie bieda swiss made, buksiaki wszelkiej maści i inne wyroby z dolnej półki zachodniej Europy. Czy takie zegarki są atrakcyjne kolekcjonersko? Dla nas w Polsce przykładowo jakiś Kienzle lub coś z setki klepanych budżetowych szwajcarów raczej nie ma szans na zdobycie popularności i osiągnięcie kultowości? Ciekawi mnie czy tacy Niemcy, Szwajcarzy kolekcjonują takie zegarki? Jeśli są to NOSy to pewnie warto ocalić, ale takie przyszłowiowe złomki na części? Jak myślicie?
 13. Ja tak sobie myślałem, że skoro moje pokolenie będzie mieć liche emerytury to na stare lata jak Bóg da i dożyję to będę sprzedawał po 2-3 zegarki w miesiącu by dorobić trochę złocisza i tym samym przekazać zegarki dalej we właściwe ręce. No chyba, że doczekam potomka, który podzieli pasję. Bo tak jak pisaliście wyżej, żal gdyby kolekcja przepadła. Pamiętam też jak jeden ze starszych forumowiczów miał inne podejście, ale też dobre. Jak już uznał, że wystarczy to sprzedał kolekcję jako całość zostawiając sobie jeden czy dwa zegarki.
 14. No dlatego właśnie zostałem w tyle z kolekcją. Nie penetruję wschodnich rynków... Piękne strzały Panowie!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.