Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kerims

Użytkownik
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świdnica

Recent Profile Visitors

112 profile views
 1. Poproszę zdjęcia: nakrętki regulacyjnej (powiększenie) i tył soczewki wahadła. Wtedy postaram się pomóc odnośnie producenta wahadła.
 2. Wkleję trochę lepsze zdjęcie wieszaka. Ewidentnie raczej składaczek... Który już znalazł szczęśliwego nabywcę!
 3. Yahagi: Dobre masz oko. Faktycznie wygląda to na mechanizm produkcji Carla Bohma.
 4. Ooo! Kolejny Willmann (chyba inny numer?) z centralną sekundą. Zazdraszczam...
 5. Dziękuję za udostępnienie bardzo dużej bazy zegarów Willmann! Przyda się do analiz. W bazie Willmann 2 (czyli werki sygnowane, druga numeracja) rzuca się w oczy dziwny przypadek. Otóż w numerze 11746 wyskakuję jednorazowo sygnatura korony z tarczą zegarową...!? Dotychczas myślałem, że sygnatura korony z tarczą zegarową pojawia się na stałe od numeru około 35 000...
 6. Ja bym schładzał Twoje chęci zakupu: werk nie sygnowany, skrzynia z innej parafii a i wieszak Endlera... Zdjęcia zegara UCEG SN890 do bazy danych a w kieszeni pozostają złotówki... Jednak Twoje pieniądze - Twój wybór.
 7. Przeciwwaga wskazówki minutowej odcięta / odłamana. Brak wskazówki sekundnika. Tyle co widzę na tych dwóch zdjęciach. Pokaż cały zegar - jak możesz. Jeśli to składak to daruj sobie. Chyba, że w cenie mechanizmu z osprzętem...
 8. Concordia UCEG
 9. Odnośnie jedynego zdjęcia mechanizmu zegara o nr 1X0662, tak dla higieny życia psychicznego przyjąłbym, że jest to jednak numer 100662... 😉 I gitara!
 10. W moim Willmannie o numerze 56282 sygnatura już jest 😀 A w SN 52153 sygnaturki jeszcze nie ma, choć łożysko nastawne wiatraczka jest. Mam podejrzenie a nawet kilka dowodów, że Willmann w swoich mechanizmach z biciem sygnował okolice łożyska nastawnego wiatraczka na przedniej płycie od numeru około 55xxx do końca pierwszej serii numeracji (?). Proszę się pochwalić jak Ktoś spotkał lub ma zegar sygnowany z niższym numerem.
 11. Pierwszy jaki widzę zegar Willmanna z tabliczką okolicznościową datowaną. Jeśli ten zegar - prezent był nowy to faktycznie jego data produkcji mogła być 1888 - 1889 rok. Niestety patrząc na jego numer fabryczny i moją tabelkę z datowaniem SN AWCO występuję dość duża różnica - bo 5 lat... Wg mojej tabeli mechanizm o numerze 67771 Willmann wyprodukował na przełomie 1883 / 1884 roku. Znaczy się albo moja tabelka jest nic nie warta albo ten zegar tak późno dotarł na Wyspy Brytyjskie lub prezent nie był nowy 😉
 12. Odnośnie walki z robactwem, nie wiem czy było, ale można w drugą stronę... Ja mroziłem w zamrażarce całe skrzynie zegarowe. Może to bezpieczniejsza metoda niż piekarnik...?
 13. Za dużo nie będziesz miała Małgosiu do roboty w tym zegarze - tylko mycie, odświeżenie politury... Chociaż pamiętam pęknięcie z lewej strony brody oraz chyba pęknięty łuczek w drzwiczkach nad tarczą...? Trzeba uzupełnić koronę - niestety nie znam wzoru. No i kupić sobie korbkę do nakręcania... Zagadką są dla mnie pionizery - nie wiem czy są kompletne. Choć Już z takimi się spotkałem. Wg mnie trochę później, tj. 1877 rok.
 14. Bardzo ciekawy wątek - czytam z zapartym tchem... Cieszy mnie ta dyskusja o zegarach wyprodukowanych w Świebodzicach. Ciekawe i odważne hipotezy. Dopóki nie pojawi się na horyzoncie sygnowany mechanizm Fortuny albo cokolwiek innego co potwierdzi identyfikację (np. reklama Fortuny ze zdjęciem mechanizmu) pozostaną nam tylko domysły... Póki co mamy tylko mechanizmy zegarowe i tylko one powiedzą nam prawdę...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.