Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SQ2EJQ

Użytkownik
 • Content Count

  267
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SQ2EJQ

 1. SQ2EJQ

  Casio do kwadratu

  Trafiła się okazja i dołączyłam do grona posiadaczy jedynie słusznej pierwszej wersji GW-5000 (według opinii większości posiadaczy tej wersji na forum). Teraz pozostaje dylemat, czy zostawić na pasku, czy założyć bransoletę?
 2. Od rana był taki A później przyjechał ten
 3. A ja po rozmowie ze sprzedającym podjąłem ryzyko. Dzisiaj przyjechał kurier z Poczty i przed dokonaniem płatności i potwierdzeniu przesyłki otworzyliśmy ją, a ja miałem możliwość obejrzenia zegarka i sprawdzenia, czy działają przyciski, dźwięki i podświetlenie. Zegarek jest w bardzo dobrym stanie, a dodatkowo dostałem nowy pasek dedykowany do tego modelu i bezel do modelu GW-5000B (nieco ciemniejsze napisy). Ryzyko się opłaciło, bo to chyba była dobra okazja jak na obecne ceny.
 4. Już się zastanawiałem nad zakupem, ale zdjęcia nie zachęcają. Prosiłem sprzedającego o przesłanie w lepszej jakości, ale bezskutecznie. Niestety mieszkam za daleko, żeby obejrzeć i odebrać osobiście, a przy tej kwocie trochę strach kupować przez OLX z przesyłką.
 5. Ostatecznie zrezygnowałem z zakupu Eposa, na rzecz Balla Fireman Victory. O decyzji przesądził głównie mniejszy rozmiar koperty oraz dodatkowo tryt i zakręcana koronka. Mam za to inny zegarek z deklem przykręcanym na śruby - Victorinox Alpnach. Po Waszych opiniach jestem spokojny o trwałość tego rozwiązania.
 6. SQ2EJQ

  Nowosci Casio

  Będą pasowały. Prezentowany na powyższych zdjęciach GMB2100D-1A ma dokładnie ten sam model bransolety co mój GMW-B5000D-1ER. Potwierdzenie znalazłem też na More GM-B2100 details by Planning & Development Division (g-central.com).
 7. SQ2EJQ

  Casio do kwadratu

  A ja mam bransoletę, tylko GW-5000 brak. Macie może namiar, gdzie można go nabyć w rozsądnej cenie (może być w nowej wersji U)? Obecnie najtaniej znalazłem w Zegarownia.pl (1214 zł z kodem), nie licząc OLX.
 8. Domyślam się, że masz na myśli płatność za pośrednictwem Revolut?
 9. Zainteresowany ostateczną kwotą zakupu przeszedłem proces zamówienia. Przy płatności przez Przelewy24 wyszło łącznie 809,10 €, po kursie 4,81, co daje 3890,01 zł. W zamówieniu widnieje VAT 19%. Czy do tych kosztów dojdzie jeszcze różnica w wysokości VAT? W jaki sposób jest ona pobierana?
 10. Numer referencyjny wskazuje na model beż łupki https://ballwatch.pl/zegarek/enterprise/. Wczoraj Zamówiłem Eposa Passion w Jubitomie i zastanawiam się, czy nie anulować zamówienia, bo ten Ball kusi
 11. Dopóki mój nieodżałowany Alpinist SARB015 na 6R15 chodził, to mnie też to nie interesowało. Niestety później zatrzymywał się w trakcie noszenia z powodu bardzo niskiej amplitudy i kolejne wizyty u zegarmistrza pomagały na krótko. Dlatego boję się, że kolejne Seiko może posiadać podobną przypadłość.
 12. I oby zostało tak jak najdłużej. W ubiegłym tygodniu zwróciłem SPB101J1 przede wszystkim za beat error sięgający 1ms. Po tym jak się naczytałem na forach opinii na temat dokładności i problemów z 6R35, to mi przeszła ochota na Seiko. Żałuję, bo bardzo lubiłem ich zegarki
 13. Dziękuję za odpowiedź. Zegarki Epos są chwalone na forum za jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Model, który mnie interesuje jest oparty na mechanizmie Eta 2824-2, więc nie powinien być problematyczny w serwisowaniu i trwały. Poza tematem, to wygrał z Seiko Sumo na 6R35. Dzisiaj do mnie przyszedł i po amatorskim pomiarze dokładności wyszło mi, że beat error sięga 1 ms. Musiałem sam doświadczyć, że opinie o nowych mechanizmach Seiko nie są przesadzone. Mimo dużej sympatii do marki wyleczyłem się z chęci posiadania ich kolejnego zegarka.
 14. Ostatnio oglądałem w sklepie zegarek Epos Passion 3401. Jest on teraz dostępny w atrakcyjnej cenie. Prawie go nabyłem, ale w ostatniej chwili moją uwagę zwrócił dekiel przykręcany na cztery śrubki. Jak sprawuje się takie rozwiązanie w praktyce z perspektywy czasu? Czy przy kolejnym serwisie nie pojawi się problem z wyrobionym gwintem w kopercie, albo dostępnością śrubek? Po upływie gwarancji swoje zegarki serwisuje u zaufanego i cenionego zegarmistrza i obawiam się czy nie przysporzę mu dodatkowego problemu z takim egzemplarzem. Zależy mi, żeby zegarek zachował możliwie długo szczelość.
 15. Ostatnio oglądałem w sklepie model Passion 3401. Jest teraz dość fajna promocja (-40% od ceny oficjalnej). Prawie go nabyłem, ale w ostatniej chwili moją uwagę zwrócił dekiel przykręcany na cztery śrubki. Jak sprawuje się takie rozwiązanie w praktyce? Czy przy kolejnym serwisie nie pojawi się problem z wyrobionym gwintem w kopercie, albo dostępnością śrubek? Po upływie gwarancji swoje zegarki serwisuje u zaufanego i cenionego zegarmistrza i obawiam się czy nie przysporzę mu dodatkowego problemu z takim egzemplarzem. Zależy mi, żeby zegarek zachował możliwie długo szczelość.
 16. A gdzie dają 15% ? Zastanawiam się nad zakupem SUB 200.
 17. Mi udało się trafić taki sam model, w którym wskazówka sekundowa idealnie trafia w indeksy. Chyba jednak nie zostanie u mnie, bo to byłby piąty już INOX.
 18. Seiko Alpinist SARB 015 Numer seryjny 940175 Skradziony w wyniku rozboju w Gdańsku. Zegarek był na czarnym pasku z zapięciem motylkowym.
 19. Widziałem kilka INOXów, które miały minimalnie nie wycentrowane bezele. Jak patrzę na Twojego weterana, to pomyślałem, że Victorinox powinien oferować opcję wymiany bezela.
 20. Tak, bezele i paski od tych zestawów będą pasowały zamiennie do obu kopert zegarków.
 21. Ja mam status: Encaissement - Paiement total encaissé (według tłumaczenia Google: Inkaso — Łączna pobrana płatność). Przed chwilą dostałem 3 centy zwrotu na konto Revolut, przesłałem informację do Ocarat i czekam na wysyłkę.
 22. Mam pytanie do kolegów, którzy kupili DWE-5600CC-3ER (scalaka) w Ocarat. Czy dostaliście już przelew do uwierzytelnienia właściciela konta/karty, z którego była wykonana płatność? Jeżeli tak to po jakim czasie od zapłaty dotarł do Was przelew? Ja płaciłem wczoraj kartą wirtualną Revolut i jeszcze nie dostaĺem zwrotnego przelewu drobnej kwoty.
 23. Taka "ewolucja" nowego standardu kostek nie jest wykluczona. Najpierw jednak spodziewam się wysypu różnych wersji kolorystycznych, a jak zainteresowanie spadnie, to może pojawią się moduły z TS, MB6 i Bluetooth. W Japonii można już sobie zamówić wybraną wersję kolorystyczną. https://www.g-central.com/my-g-shock-site-lets-you-share-an-image-of-your-creation/
 24. Dziękuję za poprawienie. Późno było i po chwili wahania napisałem jednak błędnie. Jednak pierwsza myśl najlepsza, a teraz już zapamiętam na zawsze Swoją drogą ciekawe czemu ten "mądry" Android nie zaproponował poprawnej pisowni, a w przypadku innych wyrazów tak miesza, że zdania tracą sens.
 25. Tu jest film z wymiany bezela w DWE-5600R-9 (żółtku). Koperta jest taka sama jak w DWE-5600CC-3ER (scalaku), więc bezele i paski będą zamiennie pasować pomiędzy wszystkimi DWE-5600. Wydaje mi się, że to będzie nowy standard kostek. Ja też nie mogłem się powstrzymać i kliknęłem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.