Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SQ2EJQ

Użytkownik
 • Content Count

  248
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SQ2EJQ

 1. Tak, bezele i paski od tych zestawów będą pasowały zamiennie do obu kopert zegarków.
 2. Ja mam status: Encaissement - Paiement total encaissé (według tłumaczenia Google: Inkaso — Łączna pobrana płatność). Przed chwilą dostałem 3 centy zwrotu na konto Revolut, przesłałem informację do Ocarat i czekam na wysyłkę.
 3. Mam pytanie do kolegów, którzy kupili DWE-5600CC-3ER (scalaka) w Ocarat. Czy dostaliście już przelew do uwierzytelnienia właściciela konta/karty, z którego była wykonana płatność? Jeżeli tak to po jakim czasie od zapłaty dotarł do Was przelew? Ja płaciłem wczoraj kartą wirtualną Revolut i jeszcze nie dostaĺem zwrotnego przelewu drobnej kwoty.
 4. Taka "ewolucja" nowego standardu kostek nie jest wykluczona. Najpierw jednak spodziewam się wysypu różnych wersji kolorystycznych, a jak zainteresowanie spadnie, to może pojawią się moduły z TS, MB6 i Bluetooth. W Japonii można już sobie zamówić wybraną wersję kolorystyczną. https://www.g-central.com/my-g-shock-site-lets-you-share-an-image-of-your-creation/
 5. Dziękuję za poprawienie. Późno było i po chwili wahania napisałem jednak błędnie. Jednak pierwsza myśl najlepsza, a teraz już zapamiętam na zawsze Swoją drogą ciekawe czemu ten "mądry" Android nie zaproponował poprawnej pisowni, a w przypadku innych wyrazów tak miesza, że zdania tracą sens.
 6. Tu jest film z wymiany bezela w DWE-5600R-9 (żółtku). Koperta jest taka sama jak w DWE-5600CC-3ER (scalaku), więc bezele i paski będą zamiennie pasować pomiędzy wszystkimi DWE-5600. Wydaje mi się, że to będzie nowy standard kostek. Ja też nie mogłem się powstrzymać i kliknęłem
 7. Popieram w całej rozciągłości. Jak go zobaczyłem po raz pierwszy, to postanowiłem, że będzie moim pierwszym złotym zegarkiem w kolekcji 😀 Udało mi się go nabyć chyba w najniższej cenie, w jakiej był dostępny w polskiej dystrybucji, kiedy jeszcze był ogólnie dostępny. Teraz z uzależnienia rozglądam się za jakąś ciekawą kostką, ale jak spojrzę na DW-5035D, to myślę sobie, że może lepiej poczekać na DW-5040 😉
 8. Oferta nie tak dobra, jak przed świętami, ale cena atrakcyjna jeżeli ktoś szuka podstawowej kostki całej w czerni. https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-casio-dw-5600bb-1er-11455777032 I po okazji.
 9. Właśnie stąd moje pytanie. Kupiłem DW-5600BB z ostatniej okazji i zastanawiam się nad wymianą wyświetlacza. Obecne ceny części i ich dostępność zachęcają do poszukiwań alternatywnych rozwiązań. Myślałem o zakupie DW-5750 z zamiarem zamiany modułów i odsprzedaży.
 10. Ostatnio wpadłem na szatański pomysł, żeby do jednego ze swoich kwarcowych INOX'ów założyć bransoletę shark mesh. Niestety nie znalazłem nigdzie takiej bransolety o szerokości 21 mm, a obawiam się, że próba ściśnięcia 22 nie jest dobrym pomysłem. Czy nie naknęliście się przypadkiem na mesha w rozmiarze 21 mm? Znalazłem zdjęcie Professional Diver'a na meshu i moim zdaniem wygląda to nieźle. Tu właściciel nie miał problemu, bo w tym modelu szerokość między uszami wynosi 22 mm.
 11. Nie wiem jak sprawuje się tytanowa koperta w INOXie, ale wiem, że tytan ma tendencję do wycierania i to wygląda znacznie gorzej, niż drobne rysy. Obecnie często producenci pokrywają dotkowo tytanowe koperty powłokami utwardzającymi i wtedy są znacznie mniej podatne na zarysowania. Stalowe koperty INOX'ów są dość podatne na rysy. Z własnego obserwacji zauważyłem, że dodatkowo łatwo jest złapać drobne otarcia i wgniotki na wewnętrznej części bezela wystającej nieco ponad szkło. Na ten moment chyba nie ma tytanowego INOXa z mechanizmem automatycznym. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne, to moim zdaniem najlepiej wypada INOX Carbon. Na kopercie nie widać żadnych śladów w postaci drobnych rys i otarć, o ile nie zaliczy mocnego uderzenia. Jest też wersja mechaniczna z ciekawym gumowym paskiem.
 12. Widzę, zmianę na oryginalną bransoletę. Ja zdecydowałem się też na takie zestawienie.
 13. To ja tylko dodam, że wcześniejsze automaty Victorinox (również I.N.O.X. Mechanical) dostawały mechanizmy ETA 2824-2. Niestety nie są one już dostępne masowo dla producentów spoza Swatch Group.
 14. Naimakka to producent pasków z paracordu, między innymi dla Victorinox'a. https://naimakka.com Jeżeli chcesz użytkować zegarek outdoorowo, to moim zdaniem najlepiej sprawdzi się guma. Nie nasiąka wodą,przez co w chłodniejsze dni nie potęguje uczucia chłodu. Łatwo się czyści, a ponadto nie ma ryzyka rozluźnienia i rozsunięcia zapięcia jak w pierwszych wersjach pasków z paracordu. To są moje prywatne spostrzeżenia jako użytkownika czterech I.N.O.X.'ów, ale może inni Koledzy mają odmienne zdanie.
 15. To zależy jak będziesz użytkował zegarek. Moim zdaniem oryginalna guma jest najbardziej praktyczna i przy tym trwała. Bransoleta jest elegancka, ale zegarek robi się znacznie cięższy. Paracord wygląda oryginalnie, ale przy codziennym użytkowaniu brudzi się i może się przecierać. Naimakka najlepiej pasuje do carbonowych kopert. Pasek z paracordu można zrobić samodzielnie. Problem stanowi dopasowanie zapięcia, które nie będzie szpeciło całości. Kiedyś szukałem jakiegoś eleganckiego rozwiązania na zdjęciach w internecie, ale nie znalazłem nic, co by mogło stanowić alternatywę dla Naimakki. Może ktoś ma propozycję w tym zakresie?
 16. To już się wyjaśniło do czego szukałeś oryginalnej gumy Mam na myśli, że miała być ona przeznaczona do Mechanical'a, ale kolorystycznie lepiej pasuje do Seiko, stąd taka zamiana. Ja rozważałem zamiast "drewniaka" oryginalną Naimakkę, ale cena trochę za wysoka za kawałek sznurka. https://fabrykazegarkow.pl/pasek-victorinox-i-n-o-x-paracord-005887-9-21-mm-szary Gdyby były gdzieś dostępne same zapięcia to bym sobie zaplótł.
 17. Na deklu jest napisane. Poza tym to od razu widać. Inny jest kolor koperty (szary matowy, a nie srebrny). I.N.O.X. występuje jeszcze w kopertach z carbonu (kolor matowy czarno-szary niejednolity).
 18. Czyżby https://odczasudoczasu.pl/p/casio-g-shock-gst-b100b-1a4er/ ?
 19. A może jest ktoś chętny na zakup wspólny zakup DW-5600DN-7ER? Przy dwóch sztukach wychodzi po około 224 zł plus koszty przesyłki w kraju.
 20. SQ2EJQ

  Podrobki Casio

  Po czasie też zwróciłem uwagę na pasek. Wcześniej analizowałem dekiel, ale przy tej jakości zdjęć i z naklejoną folią było ciężko uchwycić różnicę z oryginałem.
 21. SQ2EJQ

  Podrobki Casio

  A co sądzicie o tym egzemplarzu? https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-nowy-czerwony-meski-casio-CID87-IDJ9YjS.html/ Jak dla mnie zdradza go na pierwszy rzut oka pudełko i folia na deklu.
 22. Może jako posiadacz trzech INOX'ów i dwóch innych Victorinox'ów (mam na myśli tylko zegarki, bo scyzoryków nie zliczę), nie powinienem się wypowiadać, ale alternatywą może być Citizen Promaster Tough. Jest on znacznie bardziej odporny na drobne zarysowania.
 23. Krzyżacy w Malborku noszą tylko G-Shocki w stali I nie wiem, czy to to nie wstyd się przyznawać, ale też zaliczam się do grupy antytwarzoksiążkowców 🤔
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.