Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Christo

Użytkownik
 • Content Count

  220
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

95 Bywa pomocny

About Christo

 • Birthday 07/21/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A nas odwiedził kot mamy... dodam że mam 187 cm wzrostu 🤭
 2. Brandy w dobrej cenie? Zawsze polecę Metaxę 7 lub 12, ale to trzeba lubić ten słodki smak. Odnośnie rumów przez ostatnie 12 miesięcy próbowałem Dictadora 12, Lazy Dodo, Mathuzalem 15, El Dorado 12 i Zacapa 23. Ten ostatni bezkonkurencyjny (ale powyżej 200 zł), z tańszych pozostałych najbardziej przypadł mi do gustu El Dorado. Smakował mi też Kraken, ale to już napój spirytusowy na bazie rumu...
 3. Pewnie jest tak jak mówisz, niech właściciel oceni czy to uszkodzenie mógł on sam spowodować.
 4. Cena jak cena, ale mnie zastanawia uszkodzenie tarczy - jeżeli zegarek nie był otwierany to tarcza musiała zostać uszkodzona przy montażu w fabryce, nie powinni tego wymienić nieodpłatnie?
 5. I ta biała tarcza datownika, ja akurat lubię jak jest w kolorze cyferblatu...
 6. Dziękuję Panowie za wyjaśnienie! Jest do czego dążyć.
 7. Panowie powiedzcie mi jak to robicie że wyczuwacie tyle złożonych zapachów? Trzeba jakiś kurs zaliczyć? Ja preferuję rumy i brandy i oczywiście potrafię wyczuć przyprawy takie jak wanilia, cynamon, cukier trzcinowy, owoce, miód, sól, ale lakierowana deska i mech? Też tak chcę 🙂
 8. Zrobione, choć ja poprawiłbym kilka pytań. Moja córka nie ogląda prawie wcale TV, nie ma komputera, ale relatywnie sporo czasu ogląda różne filmy na YouTube (przyrodnicze, recencje zabawek itd.) i ankieta tego nie uwzględnia.
 9. Christo

  Makro

  To bardziej crop niż makro, ale chyba się nadaje...
 10. Coś w tym jest, gdyby nie homeoffice pewnie bym nie zapuścił brody... a wiele osób postąpiło w podobny sposób.
 11. Powinienem być, ale w tygodniu większe szanse niż w weekend...
 12. Dziękuję wszystkim za cenne uwagi! Już po kolei odpowiadam i wyjaśniam część wątpliwości. Faktycznie to coś na wierzchu jest chyba czymś więcej niż politurą. Popękało podobno bo było wystawione na mróz przez kilka lat (stolik stał w nieocieplonym garażu). Znacząca część tego czegoś odeszła od kamienia i dało ją się bezinwazyjnie odłupać szpachelką - miało toto jakieś 2 mm grubości i wyglądało jak jakiś plastik albo pleksi. Niestety to co zostało już się odłupać nie da. Spróbuję spirytusem, zobaczę czy reaguje. U kamieniarza byłem zaraz po zakupie (nawet u dwóch, obu „nagrobkowych”). Obaj stwierdzili że ich maszyny polerskie się nie nadają - mój kamień ma 3 cm grubości i może popękać przy polerce 😞 A ja chcę tego uniknąć - nawet jeżeli przez to zostawię go w tej surowej formie, tak też będzie ładnie - byle pozbyć się resztek tego czegoś. A tak wygląda po podświetleniu go od spodu, co też docelowo chcę zrobić jakimś paskiem ledowym.
 13. Szanowne Koleżanki i Koledzy, zacznę od tego że z przyjemnością czytam Wasze perypetie i historie związane z zegarami (chyba jedyny dział forum czytany od deski do deski). Wiem że to z czym się zwracam powinno być poruszone na innym forum , ale ten sposób jest mi po prostu bliższy, a myślę że Wasza wiedza wystarczy do udzielenia pomocy. Kupiłem stolik, którego elementem jest kamienna półka, prawdopodobnie z onyksu. Oryginalnie był pokryty jakimś rodzajem „politury”, która z czasem popękała i częściowo poodpadała (jak widać na zdjęciu wygląda to słabo). Chciałem prosić o radę jak się pozbyć resztek tej „politury”, czy da się jakoś chemicznie, czy niestety trzeba mechanicznie (jakiś dremel?) i czy potem radzilibyście zostawić surowy chropowaty kamień czy lepiej go pokryć czymś, co nada mu połysk?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.