Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

reelax

Użytkownik
 • Content Count

  734
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

176 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgodnie z aktualnymi standardami bezpieczeństwa maska, rękawiczki i środek odurz..., dezynfekujący, co by śladów Covidu nie zostawić na ofie..., ofiarującym. Dystans pomoże zachować odpowiedniej długości przyrząd pomiarowy, wielokrotnego uderz..., użytku. Czy takie warunki spotkania odpowiadają?
 2. Chcesz na ambicje mi wejść? Fajnie, fajnie..., koniecznie będę musiał Cię odwiedzić. Tak wieczorem, bez świadków
 3. Lechu, baaaa. Co to masz!!! Graty w realizacji planów, długo nie czekałeś i wesz tak po koleżeńsku spadaj...
 4. Jednak, choć dziś po 2 tyg. dzwonił ap..., z dobrą ceną na Avengera. Tak dobra, że mam już kolejną rozminę.
 5. I po bólu głowy. Pierwsza wspólna kawa Dzień dobry.
 6. Oglądałem, w zasadzie przejrzałem cały internet To nie powinna być tak trudna decyzja, a jednak jest. SOH2 to ładny zegarek, elegancki i oszczędny w wydaniu - klasyk. Dobry w odbiorze nawet dla tych, którzy nie przepadają za stylem Breitlinga. Avenger - nowy 43, ma sporo do powiedzenia, tak uważam. Mimo, że tarcza jest uproszczona, sam zegar posiada to co w Breitlingu jest najlepsze. Jest w nim dużo tradycji marki. Kilka dni temu wypuścili nowe 43 GMT czarną wersję. Zegarek wydaje się być kompletny w tym znaczeniu, że nie jest taki simply. Dobrze to wygląda i nie jest tak oklepane jak bardzo popularny SOH2. Co do mechanizmu in-house, nie jest dla mnie silnym wyznacznikiem. To dobry dodatek dla odsłoniętych i zdobionych bebechów. Rezerwa już ma znaczenie 70h to dobry zapas względem ETA. Przymierzałem oba, i oba leżą dobrze. Więcej pomysłów mam na Avengera, natomiast SOH2 daje więcej prestiżu, a jego 42 do 43 avengera wydaje się zgrabniejsze. W kolekcji ma Tudora BB41 Burgundy i on mi trochę miesza, lubię ten zegarek. SOH2 może mi go wypchać, tak czuje, że nie pogodzę obu. Avenger byłby bardziej spójny. Taki wywód @rmickey dzięki za odpowiedź.
 7. Cześć, sięgam u Was praktycznej porady. Wiem, że ostateczny wybór należy do mnie, i taki już niemalże podjąłem... AVENGER 43 [niebieska tarcza, w nowej odsłonie] VS SOH2 42 [czarny lub niebieski]. Mam zawrót głowy, który? To dwa różne zegarki, dlatego w ocenie proszę aby skupić się na tym co oczy widzą. Mechanizm jest tematem pobocznym dla mnie w porównaniu tych dwóch modeli. Zegarek nie będzie codzienny, weekendowy, na różne okazje mniej i bardziej formalne. Z Breitlingiem wiąże nadzieje dobrej zabawy z akcesoriami bransoleta, skóra, guma itp... Po dogłębnej selekcji innych wariantów nie rozważam, no może Avenger BlackBird 44 - ale nigdy nie miałem czarnego zegarka. Nie wiem jakie ryzyka za tym idą w dłuższej eksploatacji - mam tu na myśli kopertę.
 8. Łezka w oku się kręci. To naprawdę wyjątkowy zegarek, ma swój styl. Jeszcze przez jakiś czas będę odczuwać jego brak. Satysfakcję daje mi to, że wiem, że przekazalem go w dobre ręce. Osobie, która potrafi cieszyć się z detali, jakie w tym modelu Hamilton zaproponował. Nasze spotkanie trwało kilka dobrych godzin, intensywnej wymiany doświadczeń. To też było fajne, będę to długo wspominał.
 9. Cześć. Rozważam zakup Cartier Tank Solo. Zgryz mam z rozmiarem, rozważam dwie wersje Large lub XL. Nie miałem okazji przymierzyć żadnej z nich i stąd moje obawy. Czy ktoś może podzielić się doświadczeniem, kto miał kontakt z tymi wersjami. Pierwsze myśli kierują mnie ku wersji Large, jest mała ale bransoleta/ pasek zaczyna się od 20mm co mnie bardziej przekonywuje. Natomiast 22mm dla wersji xl wydaje mi się trochę nie naturalne i za szerokie O mechanizmie nie piszmy, a tylko o komforcie noszenia/ użytkowania. Średnicę nadgarstka mam w okolicach 18,5 cm nie więcej. Do tej pory nosiłem większe rozmiary 41-43mm, pow. 43 dla mnie to za dużo. Zaś za min. uważałem 38-40mm. Przy Tanku jestem skłonny iść na ustępstwo, podyktowane to jest tym, że kolekcje chcę uzupełnić o klasyka. Zegarek nie będzie codzienny, raczej na formalne spotkania, okazje. Choć nie wykluczam od czasu do czasu odstąpić od tej reguły i założyć go do mniej formalnych strojów, okoliczności.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.