Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bartekg

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

About bartekg

 • Birthday 01/30/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Ajlawiu Koterskiego - przyjemny niewymagający film do piwka wieczorem.
 2. Ojciec zdenerwowany pyta syna: - Czemu masz czerwone oczy?! - Paliłem marihuanę... - Nie kłam! Jesteś kibicem Barcelony!
 3. Proponuję wszystkim pasjonatom zegarków przeczytać Ericha Fromma 'Mieć czy być'. Pozdrawiam. Edit: Może jeszcze 'Małe jest piękne' Schumachera.
 4. Super inicjatywa, fajnie zobaczyć, które marki cieszą się uznaniem. Jednak nie mogę przeboleć, że brylują "prestiżowe" Omega i Rolex, a taki Jaquet Droz ma 74 miejsce. To mi popsuło humor na cały dzień
 5. A nie wiecie co ma na zdjęciu wyżej Keith Jarrett? Jakiś trop może chociaż, to sam doszukam na stronach producentów. Dość charakterystyczny wydaje się ten zegarek... To na pewno coś z wysokiej półki, bo z tego co wiem ten muzyk ma też parę PP.
 6. W tym temacie chyba powinno być napisane kim jest osoba na zdjęciu, bo ja na przykład nie wiem kim jest ten śmieszny kolo w okularach i dopiero w google znalazłem co to za sława :-) Bardzo mi zależy, żeby ktoś napisał co nosi Keith Jarrett, jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych, mój ulubiony. Z góry dzięki za odpowiedź!
 7. bartekg

  Policzmy SEIKO 5

  No to ja wyręczyłem innych i jeśli się nie pomyliłem to do tej pory zgłosiło się 26 posiadaczy "5", moja jest nr 27 edit: jeszcze tylko dodam, że dziwię się, że w naszych czasach za najładniej prezentujące się uchodzą zegarki relatywnie duże
 8. Jakiż ja byłem zielony :] po pierwsze dziękuję za te obydwie świetne odpowiedzi, a po drugie: czyli rozumiem, że najogólniej rzecz biorąc sprężyna rozprężając się powoduje ruch przekładni chodu, a balans razem z wychwytem nie tworzy żadnej energii napędowej, a tylko powoduje (raczej AŻ), że przekładnia porusza się ze stałą prędkością. Czyli pracuje niejako "z boku" całego napędu, ruch koła wychwytowego powoduje przekładnia, a z obejrzanych filmów (mój angielski nie jest biegły) wywnioskowałem, że ruch kotwicy (która blokuje to koło) powoduje balans, który odzyskuje energię z końca kotwicy, czyli przerzutnika (dlatego cały czas pracuje). W takim razie (o ile wszystko piszę zgodnie z prawdą, w razie czego proszę o poprawkę) nie rozumiem jak zaczyna pracować balans na samym początku, trzeba go poruszyć, czy jak?
 9. Z góry przepraszam za niewiedzę i być może kompromitujące mnie pytania Dużo było w temacie o wychwycie, ale nie do końca rozumiem jak on działa (chodzi mi o ten najpopularniejszy - kotwicowy). Wiem, że odblokowuje koła przekładni chodu w rytm pracy balansu (tzn. palety kotwicy rytmicznie blokują i odblokowują koło) i uzupełnia straty energii. Właśnie nie rozumiem 1) w jaki sposób uzupełnia te straty, 2) jaką rolę pełni w tym wszystkim przerzutnik i co najważniejsze dla mojego braku wiedzy, 3) jak to jest wszystko połączone - w sensie co powoduje ruch każdej z tych części: balansu, kotwicy, koła wychwytowego. Co jest połączone z rozprężającą się sprężyną, a co z kołami przekładni chodu?
 10. Znalazłem fotkę, gdzie trochę lepiej widać tarczę. A tak poza tym, to całkowicie rozumiem, że ktoś kompletnie nie interesuje się bundesligą i nie zna logo Borussii, trochę mniej rozumiem, że ktoś nie ogląda naszej reprezentacji, za to nie rozumiem, jak ktoś nigdy nie słyszał o Lewandowskim, czy to w wiadomościach, czy to w prasie, przecież pełno go wszędzie, tym bardziej że zbliża się EURO. Ale jasne, że jeśli jest zasada, to też chciałbym krótki opis o tym, kim jest osoba na zdjęciu, bo fajnie by było przeglądać ten wątek, bez używania Google...
 11. edit: z rozpędu wkleiłem drugie zdjęcie, myśląc, że to tył pierwszego... niestety nie ma rezerwy
 12. Zastanawiam się co ma na nadgarstku Matthew McConaughey w "Lincoln Lawyer". Lepszego ujęcia nie znalazłem. http://imageshack.us/photo/my-images/217/llwatchjp.jpg/
 13. Witam, mam pytanie - ten targ jest tam codziennie, czy w jakieś określone dni, o określonej porze? Mam niedaleko do Krakowa, a skoro takie okazje się trafiają... Dziękuję z góry za odpowiedź!
 14. gratuluję irekm, najpiękniejszy zegarek jaki widziałem w tym temacie!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.