Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hendrix89

Użytkownik
 • Content Count

  813
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Hendrix89


 1. A  ja uważam, że była neutralna. Stany Zjednoczone do włączenia się do wojny były też neutralne - dlatego banki dawały Hitlerowi kredyty (w tym bank Teda Busha), sprzedawali masę surowców do I.G. Farben. Hiszpania Franco też była neutralna - dali armię Hitlerowi na front wschodni, pomagali rzeszy pertraktować z innymi, a jednocześnie ukrywali Żydów i dawali armię Churchillowi, ale potem ukrywali członków NSDAP poszukiwanych przez aliantów. Z resztą podobną rolę do Hiszpanii odegrała Portugalia Salazara. Można powiedzieć, że nikt nie był w 100% neutralny, ale jednak ja uważam, że to była neutralność. 


 2. MOD

  Temat nie, można tylko oznaczyć użytkowników jako spamerów.

  Jednak lepiej temperować po prostu emocje, zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy. Jedni niech się ograniczą w przesadnym przypisywaniu zasług, a drudzy, tak jak już tu napisano, gdy mają wiedzę o przestępstwie to trzeba zgłosić, a nie snuć spiskowe teorie na forum.

  Proszę...

  Czyżbym pierwszy raz się zgadzał z Piotrem Ratyńskim?  :o

   

  A generalnie co do Gerlachów. Ja nie widzę w ich postawie nic złego. Skąd wiecie co i po co robią, po co to jest fundacja, co mają na myśli, itp.? 

  Ja bardzo cenię i Krzyśka i Sylwka, uważam, że robią fantastyczną robotę. Jak komuś G. Gerlach nie pasuje, to po co o nich pisze? 


 3. I należy podkreślić. Jeszcze nie spotkałem się z ofertą: Sprzedam.
  A FOKI już były w takiej ofercie po paru godzinach, tak samo MC, czy Stenek. 
  D303 wyróżnia się na tym tle :D


 4. Brabus, robię. Tą nową elektryczną nawet w trakcie próbowałem. I kiepściuchno.

  Nad brzytwą myślałem, ale kurcze, to ostrzenie pasem mnie przeraża, bo nigdy nie robiłem tego i boję się, że źle bym wyostrzył i tylko uszkodził ostrze za kilka stówek ;)

  Poszukam tych preshaveów ;)


 5. Panowie, ja używałem przedpotopowego Philipsa i Brauna sprzed bo ja wiem, 15 lat?. Były to maszynki starodawne, które jeszcze ojciec na jakiś jubileusz, czy na 40-tkę, ale ich nigdy nie używał, także ja jakoś w wieku 15 lat zacząłem ich używać. Strasznie mi się nimi goliło, zapychały się, beznadzieja, folię zarżnąłem po pół roku, maszynki w Philipsie zarżnąłem po może 2-3 miesiącach dłużej. Także jak dla mnie kiedyś maszynka elektryczna to była makabra. Myślałem, że to kwestia, tego, że są przestarzałe. 23 kwietnia przesiadłem się na Brauna Cruzer 6 (na urodziny). Zależało mi na trymerze z nasadkami, bo lubię mieć bródkę idealnie przystrzyżoną. Folia to już się kończy. Czy golę się pod wodą, czy bez, praktycznie nie chwyta, chociaż pod wodą, jeszcze jakoś się da golić. Trymer działa, ale używam go tylko do stylizacji z nasadkami.

  Nikt nie przekona mnie, że maszynka elektryczna jest lepsza niż zwykła. Ale powiem, że i one mi zdychają. Maszynki Wilkinson Quattro zacząłem używać po odstawieniu tamtych elektryków, jeden wkład ok 4 golenia. Potem jednorazówki - faktycznie 1-2 golenia. Potem jeszcze Gillette Fusion Power - ok 4 golenia na wkład.

  Do ręcznych używałem zawsze pianki L'Oreal men expert, albo Gillette Fusion.

   

  A może Wy coś pomożecie? Może znacie jakieś lepsze i wytrzymalsze maszynki? Ale zwyczajne, bo elektryki chyba już tylko do stylizacji będę używał. ;)


 6. W "zaszłych" czasach były opony "D124" ;)

  Może by koronkę zrobić z kształtem tego bieżnika?

   

  D124 to już bardziej Polonez i Duży Fiat ;) Zaczęli ją produkować 3 lata po zakończeniu produkcji Warszawy ;)


 7. Syrena owszem fajniutka.

  Biorąc pod uwagę, że jestem fanem Polskiej motoryzacji, będę śledził projekt, może nawet kupię, jak dostanę prowizję za D303 (żartuję). Może po Syrenie projekt Warszawa bez chrono i ku czci dolnozaworowca z M20, naciąg ręczny + odpowiednie zdobienie dekla i ku czci górnozaworowca naciąg automatyczny i inne zdobienie? Nazwy FSO Warszawa M20 i FSO Warszawa 203/223. Jak będziecie zainteresowani, mogę całą koncepcję na priv podesłać. ;-)


 8. Bodzian, widziałem, widziałem. I pewnie nie tylko my mamy ten problem ;)

  A przez ambitne plany Gerlachów inne inwestycje idą w odstawkę, bo cóż... ostatnio Gerlachy wskakują na pierwsze miejsca list zakupowych ;)


 9. Fajnie to wygląda. Osobiście trzymam kciuki za powodzenie wszystkich projektów Gerlachów, a jest ich trochę w tym roku.RG

  radekglaz, a ja nie trzymam kciuków, niech poczekają, aż będę miał więcej kasy w portfelu :lol: . Już teraz mam kryzys seksualno-ekonomiczny (patrzę do portfela, a tam wszyscy wiecie co) ;)


 10. Nie mam nic do homoseksualistów, jak oni szanują innych, ja mogę szanować ich. Ale uczestników parad takich, jak ta gejowska na 11 listopada, nazywam otwarcie dewiantami i pederastami.

  Obama jest czymś, ch** wie czym, więc o nim się nie wypowiem. Ale byłem w Paryżu, widziałem te czarne tłumy nierobów, okradających społeczeństwo, wyrobiłem sobie zdanie o nich.

  A rom... Nie goniłeś cygana uciekającego z Twoim młotem za 8 tysięcy po osiedlu, więc możesz szanować ich i mieć za sprawiedliwych wśród, ja jednak trafiłem na takie coś, więc swój pogląd mam.

  Zgadzam się z Karolem, że w boksie białych takie coś jest niemożliwe. Mamy inne podłoże kulturowe, jesteśmy inni. Dlatego to też świadczy o tej grupie.


 11. Ok. Przepraszam. Przedstawiciel rasy negroidalnej. Lepiej?

  Czemu mam dostosowywać się do jakiejś poprawności politycznej?

  Jestem według obecnych standardów człowiekiem drugiej kategorii. Czemu? Bo jestem białym mężczyzną, urodzonym w Polsce, Słowianinem, heteroseksualnym, katolikiem, z klasy średniej, w wieku produkcyjnym.

  Dlatego tak, jestem nietolerancyjny, więc ludzie o wysokiej kulturze i tolerancji, pozwólcie mi głosić własne poglądy. Prostackie i rasistowskie, ale moje, do których mam prawo.

  Koniec OT :)


 12. Artme, Hoop Cola jest lepsza od coli moim zdaniem :D

  Ja nie mam problemu z rozróżnieniem tych napojów.

  Każdy napój ze szkła, aluminium i plastików też rozróżnię, bo różnią się jednak.

  I tak samo z kapsułkami. Przerabiałem jakiś czas kapsułki i uważam, że można, czemu nie. Ale nie jak się chce coś naprawdę fajnego i ma się na to budżet :)


 13. Ja uważam, że Nespresso, Dolce Gusto czy Tassimo to takie półśrodki. Fajnie, szybko da się zrobić kawę, ale jednak to nie będzie do końca to.

  U nas jest teraz kilka wynalazków do robienia kawy. Jest Dolce Gusto, prosty DeLonghi i wypasiony Siemens, ale taki Cię nie zainteresuje, bo jest w zabudowie.

  Co prawda od robienia kawy w tych cudach nie jestem ekspertem i smakoszem ich też nie jestem, dużo bardziej wolałem kawiarkę stawianą na palnik, ale to trochę mniej wygodne rozwiązanie i sobie mleka nie spienisz.

  Ekspertem nie jest, za wiele Ci nie pomogę, ale kilka rad od serca Ci dam.

  Urządzenie z osobnym pojemnikiem na mleko to podstawa, żeby nie nalewać za każdym razem, nie wylewać wody, itp.

  Automatyczne czyszczenie nie jest głupie, żeby się z tym wszystkim nie bawić.

  Parzenie wstępne nie jest głupim pomysłem.

  Nie jest też głupim pomysłem podgrzewanie filiżanki.

  Jakoś nie cenię programów automatycznych, więc nie patrzyłbym na ich ilość i rozbudowanie. Może z paru powodów nie szedłbym w urządzenia ręczne, ale kupując automat nie skupiałbym się na ilości, a na możliwości ręcznego ustawienia wszystkiego.


 14. Bert, czytałem Aparatusa. Owszem książka łatwa i przyjemna, ale jakoś strasznie naiwna. Nie czytałem za dużo książek Pilipiuka, ale przesunąłbym jego książki z literatury fantastycznej, do młodzieżowej.

  "Życie" Richardsa jest dosyć ciekawe. Lepsze z pewnością niż kilka książek o Stonesach, które miałem okazje czytać :)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.