Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czar

Użytkownik
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  wino, kobiety, śpiew

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jestem (szczęśliwym) posiadaczem Junghansa (Max Bill Chroonoscope) i Nomosa (Zurich). Junghansa mam od 10 lat i podoba mi się tak samo dziś jak dekadę temu. Dodatkowo, ma dla mnie wartośc sentymentalną, więc nie byłbym w stanie się go pozbyć. Natomiast ani pod względem jakości wykonania jak i mechanicznym nie dorównuje Nomosowi. To oczywiście dwa zupełnie różne zegarki, ale analogiczne wnioski miałem porównując bezpośrednio dwa proste trzywskazówkowce z datą obydwu marek (Meister i Orion). Moim zdaniem porównywanie zegarków obydwu producentów obecnie chyba nie ma większego sensu. Nikt tu nie umniejsza wkłądu Junghansa w rozwój zegarmistrzostwa, ale nazywanie Nomosa mikrobrandem czy ignorowanie ich R&D z ostatnich 10 lat to cynizm albo ignorancja.
 2. Luźno nawiązując do tematu, większość modeli Mosera nadaje się na edc. Polecam.
 3. Jay-Z i Beyonce są ambasadorami Tiffany's, więc wybór tej referencji Nautilusa nie dziwi.
 4. To się dopiero okaże Póki co odkrywam kolejne detale i podziwiam stronę wizualną. Dam mu jeszcze czas zanim zacznę mierzyć dokładność chodu.
 5. Tak - ten model jest wyjściowo na tej gumie. Całkiem wygodna, btw.
 6. Nie jest to cordovan Nomosa (który jest IMHO wyjątkowo wygodnym paskiem) ale nie ma dramatu.
 7. Kolejny jubileuszowy wypust NOMOSA - stalowe Lambdy. Ciekawe czy zostaje na stałe w ofercie... https://nomos-glashuette.com/en/watches/new-releases/lambda-175-years-watchmaking-glashuette
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.