Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KrystianF

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by KrystianF

 1. O kurde nie to zdecydowanie nie ja ale mily filmik szkoda instrumentu na takie wybryki
 2. No to może i ja. Krystian, 21 lat. Z zawodu organista kościelny Wykonuję pracę w swoim zawodzie. Mimo tego jestem zapalonym kolekcjonerem radzieckich czasomierzy.
 3. u mnie koperta mosiężna chromowana dekiel również. Koronka tylko wymieniona. A co z tą sławą ?
 4. o nie wiedziałem. Nie znam sie na polakach jak ktoś coś wie to proszę o komentarz
 5. A u mnie Sława jakby big zero i Dukat. Niby polak ale serce ruskie
 6. balans pracuje równo, ale w pobiedzie słychać jakiś metaliczny przydźwięk podczas pracy zegarka.
 7. Witam. Poszukuję rozwiązania problemu w moich zegarkach. Otóż posiadam dwa łucze de luxe na werku 2209 i gdy leżą chodzą idealnie (góra pół minuty na dobę na plus) a jak założę na rękę to późni do półtorej minuty. Posiadam również pobiedę na werku kirowa z wysokim mostkiem. I sytuacja jest taka sama. Powiedzcie co może być przyczyną? Ćwiertnik?
 8. Ja ze swoim łuczem zrobiłem podobny test, tylko nie wyjmowałem mechanizmu, tylko zdjąłem przednią część koperty ze szkiełkiem. Delikatnie przytkałem wskazówkę minutową palcem. Ruszyła po przekręceniu koronką. Także dzisiaj idzie do zegarmistrza na kontrolę. Zastanawia mnie też fakt, iż w poljocie 2614.2h mam tą samą sytuację z "luźnymi wskazówkami". Ale ten poljot chodzi dość cacy, późni 15 sekund na dobę, także przyzwoicie. No i trochę mnie to zastanawia. No ale łucz i tak idzie pod wkrętak zegarmistrza, nie ma innego wyjścia.
 9. kurde faktycznie godziny przestawiają się nawet jak wyciągnę koronkę i dmuchnę na nią A tak serio to rzeczywiście bardzo lekko chodzą wskazówki. Może i to jest przyczyną. Włos jest czysty, był sprawdzany u zegarmistrza. Idę z nim jutro do mistrza i powiem jaka jest sprawa. No ale myślimy o oporze jak np. w rakiecie?? U mnie wszystkie chodzą jakby były przyspawane. Ale każda chodzi idealnie. A właśnie temu łuczowi bardzo lekko chodzą wskazówki. Dziękuję za radę .
 10. Koledzy, pomóżcie mi z łuczem de luxe na 2209. Bowiem nie da się go w żaden sposób wyregulować, zeby poprawnie trzymał chód. No oczywiście nie mówię o dokładności nie wiadomo jakiej, ale tak pół minuty do minuty na plus albo minus to zniosę. Późni mi się pół minuty na 3 godziny ;/ Już mnie tak denerwuje, że go wywale, a szkoda mi go bo piękna tarcza. Pomóżcie w miarę możliwości.
 11. Chętnie kupię kompletny i sprawny werk Rakiety 24-godzinnej to jest, jak się nie mylę, 2623.H. Bardzo mi na tym zależy.
 12. A wracając do Rakiet-składaków z poprzednich postów, zauważyłem, że u tego samego gościa, na oby dwóch aukcjach innych składaków, zdjęcia dekla i mechanizmu są takie same. Porównajcie sobie numer na deklu. Takie wprowadzanie ludzi w błąd, przy tak wysokiej cenie za czasomierz, powinno być karane.
 13. Ja sprawiłem sobie taką Rakietę: Robi na dobę + 15 sekund.
 14. Znalazłem w domu taką Rakietę: Niestety nie mogę nic znaleźć na temat tego werku. Werk jest na 16 kamieniach o sygnaturze 2609. Gdyby ktoś był w temacie, proszę o odpowiedź.
 15. U mnie dzisiaj Rakieta: Dostałem go na komunię.
 16. Ostatnio wpadła mi w ręce taka oto Rakieta. Trochę za odważny kolor tarczy, jak dla mnie, ale podoba mi się.
 17. Kolego D@dik, jeśli masz sentyment do Łucza, obejrzyj ten model. Mnie osobiście bardzo się on podoba. Ja nie umiem robić dobrych zdjęć, w rzeczywistości jest wiele ładniejszy. Zegarek jest na werku 1801.1.
 18. Ja ostatnio zakupiłem taką rakietę z datownikiem. Nie dałem za nią dużo, ale jest w naprawdę świetnej kondycji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.