Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

borkson

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Początkujący

About borkson

 • Birthday 04/16/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  P-ń
 • Hobby
  nowe technologie
 1. Sejko srejko Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 2. Wieczorową porą Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 3. セイコー Sony Xperia[emoji769]XZ3
 4. American Psycho czyli prawie Just Date Sony Xperia[emoji769]XZ3
 5. GrasSeiko Sony Xperia[emoji769]XZ3
 6. Bieda Datejust przy sobocie Sony Xperia[emoji769]XZ3
 7. New kid on the block! Sony Xperia[emoji769]XZ3
 8. Przebrał się z nato w pasek. Na razie zostawię. Xperia[emoji769]XZ3
 9. borkson

  SKX027 - 7s26 0050

  Pod koniec kwietnia udało mi się wylicytować mocno zmęczony życiem, rzadki model Seiko - SKX027J (wersja Made in Japan). Z uwagi na stan, nie zapłaciłem za niego zbyt wiele, niemniej liczyłem się z koniecznością doprowadzenia go używalności. Gdy dotarł wyglądał tak: Miał kompletnie zniszczoną wkładkę bezela, nieoryginalną koronkę, dość mocno zarysowane szkiełko mineralne, które zostało wklejone (nie było uszczelki). Zanim dotarł kupiłem do niego nową, właściwą dla tego modelu wkładkę bezela w kolorze czarnym ze złotymi zdobieniami. Podczas wymiany koronki zorientowałem się, że gwint koronki w kopercie jest uszkodzony a w zasadzie to go nie ma w ogóle. Udało mi się znaleźć obudowę od innego 7s26-0050 z dobrym gwintem. Wraz z kopertą zakupiłem uszczelkę do szkiełka. Kolejnym wyzwaniem okazało się wyjęcie tubki z kulką i sprężyną, odpowiadającą za klikanie bezela. Udało się ją wyjąć, niestety tuba, w której elementy się znajdowały uległa drobnemu uszkodzeniu, o czym później. W międzyczasie nabyłem też nowe, wypukłe szkiełko mineralane. Na ten moment zegarek wygląda już znacznie, znacznie lepiej, noszę go na co dzień, niemniej prace przy nim jeszcze się nie zakończyły. Zegarek odnotowuje około -60s/24h więc bardzo dużo. Mam nadzieję, że solidny serwis mechanizmu w profesjonalnych rękach rozwiąże ten problem. Poszukuję również nowej tubki do wspomnianej już sprężyny i kulki, gdyż obecnie musiałem zamontować ją odwrotnie, przez co efekt klikania jest niesatysfakcjonujący. Ostatnim etapem będzie polerowanie bransolety (głównie zapięcie i stalowe boczne elementy). Środkowa część koloru złotego nie nadaje się do polerki więc zostanie w takim stanie jakim jest.
 10. Zastanawiam się czy midcase od Seiko skx027 (7s26-0050) muszę wymienić w całości czy wystarczy kupić wkładkę z gwintem. Nie mam pewności czy wyjąłem wszystko co znajdowało się w miejscu wkładki (niby odstają jakieś elementy ale nie ma siły żadnej żeby je wyjąć i wydaje mi się, że to już spójny element obudowy (widać na zdjęciach). Ktoś ma doświadczenie z tą wkładką / obudowami w Seiko skx i jest stanie doradzić co zrobić? Zamawiać całą obudowę czy tylko pojedynczy element https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F233044263182? Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka
 11. W oczekiwaniu na nowy-stary nabytek XZ Premium
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.