Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

goral_

Użytkownik
 • Content Count

  1,432
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by goral_

 1. Też uważam , że do noszenia beretka jest optymalna. Celność też jest wystarczająca. Z mojej strzelam ok 87 na 25 m do tarczy nr 4.
 2. Strzelectwem i strzelaniem mniej lub bardziej profesjonalnym zajmuję się od lat 60tych. Zaczynałem od 5,6 /kończyłem na 152/ i osobiście polecałbym takie początki. Nie jest do pogardzenia broń pneumatyczna. Ale oczywiście można i od ,45 . Kto komu zabroni? Wg mnie ważne by nie utrwalić błędów. Dlatego fajnie mieć 'mentora - trenera'. Wyjaśnię, że nie uważam się za eksperta. Do wz. 33 też. Poszukałbym margolina. Pewnie za grosze.
 3. Są różnego rodzaju pociski specjalne wiele różnych.
 4. goral_

  Teorie spiskowe

  Wspominam obozy harcerskie nad Wigrami i Sajnem.
 5. Jeśli nie bierzemy pod uwagę broni bezodrzutowej, To pistolet strzelający pociskiem dużego kalibru, a więc ciężkim będzie miał bardzo duży odrzut. Zmniejszyć go można zwiększając masę broni, lub zmniejszając prędkość początkową pocisku. Mam wrażenie , że brak sensu. Uważam, że granicznym, sensownym kalibrem dla pistoletu jest ,45.
 6. Mężczyzna bez żony...
 7. goral_

  Teorie spiskowe

  Rządy mają spółki, złoża, lasy? ??????
 8. goral_

  Teorie spiskowe

  No to kto mówi prawdę:
 9. goral_

  Teorie spiskowe

  Z innej mańki, kto ma rację:
 10. goral_

  MOTOCYKLE

  Piękne te Wasze motocykle.... Wyprowadziłem osiołka na spacer:
 11. goral_

  Teorie spiskowe

  Nawet lekarze czasem są bezradni:
 12. goral_

  Teorie spiskowe

  Mam wrażenie, że nauczanie hybrydowe jest do d...y, ale lepsze niż żadne.
 13. goral_

  Teorie spiskowe

  Zmieniamy temat. W sobotę Święto Policji: "Informuję państwa, że 28 lipca 2021 r. po próbie generalnej o godz. 11.30 w kościele po. Jana Chrzciciela w Biskupcu odbędzie się msza święta. Jeśli ktoś nie zamierza uczestniczyć we mszy powinien usprawiedliwić się u Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie" - głosi pismo, jakie od wczoraj przesyłają sobie policjanci z warmińsko-mazurskiego garnizonu." Czy zmuszanie do praktyk religijnych jest zgodne z Konstytucją?
 14. Kiedyś miałem strzelnicę pod ręką, jak mieszkałem na terenie koszar. Fajne czasy. Teraz zrobiła się wyprawa, jak chcę postrzelać.
 15. Nie próbowałem, ale rozbicie butelki powinno dać ulgę. Pyta facet piękną elegancką damę: Czy prześpi się pani ze mną za 1 mln $ ? Proszę się zastanowić. Okrągły milion! Po chwili krygowania dama mówi ok. Gość pyta: a za 100 $ ? Oburzona wrzeszczy: Uważa pan, że jestem k**wą? -Tak brzmi odpowiedź, to już ustaliliśmy, teraz negocjujemy cenę. Jaki wniosek?
 16. goral_

  Teorie spiskowe

  Pewnie większości się nie spodoba, ale uważam, że szczepienia antycovid winny być obowiązkowe, /może nawet przymusowe/. W pierwszej połowie XX wieku funkcjonowały leprozoria, jeśli się nie zaszczepimy, to potrzebne będą covidzoria.
 17. Słabe zdjęcia, ale wg. mnie jest ok.
 18. To inaczej jak teraz. Wiatru mało, temperatury wysokie, a na jeziorach tłok. Jednak i tak lepiej niż w mieście.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.