Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jojoro

Użytkownik
 • Content Count

  266
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jojoro

 1. Też się zdziwiłem. Po wpłacie 3 dni i zegarek mam w domu. Po prostu ekspress mikołajkowy Zdjęć nie robię bo telefonem to trochę szkoda marnować potencjał tego zegarka. Może jutro w lepszym oświetleniu. W nadgarstku mam 16cm i niestety większość standardowych pasków muszę właściwie wywalić do kosza i kupić coś na miarę. Napisałem do Pawła Dymka, możne coś mi wyrzeźbi pasującego klimatem do Arctowskiego.
 2. Ja własnie dostałem swojego białego Arctowskiego. Nie byłem zbytnio przekonany do zakupu "bo to kwarc" ale ok 800zł to nie majątek przecież. Teraz nie żałuję ani jednej złotówki. To bardzo fajny oryginalny zegarek. Na zdjęciach tego tak nie widać, ale tarcza ma bardzo ciekawą fakturę dzięki naniesieniu warstwy luminescencyjnej na zewnętrzny okrąg z indeksami. Fajna lekka tytanowa koperta, ładny grawer na deklu, sygnowana koronka... zegarek robi bardzo fajne wrażenie. Są też minusy. Wskazówka sekundnika ma chyba jakieś luzy, bo raz trafia idealnie w indeksy, potem potrafi dosłownie układać się między indeksami, żeby za chwilę znowu trafiać w nie idealnie. Wystarczy lekko potrząsnąć zegarkiem. Wydaje mi się, że to wina samego mechanizmu zegarka. Datownik w moim egzemplarzu też nie jest idealnie wyśrodkowany. Dolna część daty lekko się chowa w okienku. Takich baboli nie mam w Lorusie za 300zł, dlatego w zegarku za 800 oczekiwałem nieco lepszej jakości. No i niestety pasek jest za długi na mój nadgarstek. Nawet na ostatniej dziurce mogę go swobodnie obrócić wokół nadgarstka, a sposób jego wykonania uniemożliwia praktycznie dorobienia sobie dodatkowej dziurki.
 3. Uważam, że projekt art-deco jest wspaniały. Jeśli materiały będą wysokiej jakości i w pełni odwzorują grafikę to będzie to hit. Biorę w ciemno.
 4. Fakt, ale bardziej obawiam się tych 49mm - czy uszy nie będą wystawać poza obręb nadgarstka.
 5. Tak pytam bo szukałem czegoś w zbliżonych wymiarach i na półce u zegarmistrza leżał jedynie jakiś Lorus w prostokącie. Zgodnie ze specyfikacją miał 12mm grubości i 38mm szerokości (nie podali L2L). No i szczerze mówiąc na moim 17cm nadgarstku nie wyglądało to dobrze. Jak kawał cegły z paskiem. Dlatego w imieniu stowarzyszenia "chude łapy" proszę o zdjęcie nadgarstkowe narzeczonej
 6. Zastanawiam się tylko jak to będzie wyglądało na mniejszych nadgarstkach.
 7. Fajny kierunek obrał ten projekt. Szczerze mówiąc nie wiedziałbym na którą wersję się zdecydować. Wszystkie ładne.
 8. Zegarek wygląda fajnie, nowocześnie. Kupiłbym coś takiego. Tylko mam prośbę. Jeśli projekt przejdzie do realizacji w zbliżonej formie to niech przynajmniej 1 raz luma będzie porządna, albo nie będzie jej w ogóle. Taka niby luma z poprzednich projektów, która niby świeci przez 15 minut to szkoda kasy na to.
 9. Dokładnie mam takie samo zdanie jak ty. Tarcza emaliowana, złocenia, zdobienia itp. Chyba, że zapominamy o baroku, nazwie zegarka i lecimy po prostu w kostkę inspirowaną Cartierem. A już wersja Sport zegarka Cystersów to dla mnie śmieszny twór (oceniam same założenia, nie wygląd) Jeśli chodzi o nadruk na szkiełku to jak byłem dzieciakiem to miałem takie cudo z nadrukiem na szkiełku. Nie pamiętam co to było, ale nie wyglądało to dobrze.
 10. Muszę przyznać, że wygląda dużo lepiej niż na renderach. Niczego mu nie można zarzucić z wyjątkiem tego, że jest "zwyczajny i nudny".
 11. Dlaczego to wszystko takie smutne, ciemne i mało kontrastowe. Barok to feria kolorów, różne faktury i struktury ale nie po to aby "sobie były" ale aby inaczej załamywały światło i wzory wydawały sie jeszcze bardziej kolorowe. Dla mnie to cały czas robisz ciemny gotyk. Jak do takiej tarczy machniesz jeszcze stalową kopertę to już w ogóle kiepsko.
 12. Bardzo, ale to bardzo chciałem mieć kostkę od VC jednak wyjątkowo mi nie leży ten projekt. Po prostu nie podoba mi się. Jeszcze ta srebrna/stalowa koperta, pasek w fakturze której nie lubię, wskazówki nie graja stylistycznie z tymi indeksami IMHO. Może jak pokażą sie inne wersje kolorystyczne to zmienię zdanie.
 13. Nadal mi nie pasuje koncepcyjne srebrna koperta. Zegarek owszem zaczął wyglądać ładnie jednak stalowy i barok trochę mi się nie klei ze sobą.
 14. Na zdjęciu 2 od góry (post #252) tarcza wygląda nawet fajnie. Ale już na 4 zdjęciu - zdecydowanie za ciemno, brudno i smutno. Jeśli w planach jest coś takiego to tarcza w kolorze miedzi jak w zegarach szafkowych Gustava Beckera mogłaby fajnie wyglądać. Niezależnie od wszystkiego kolor koperty jakoś mi zupełnie się nie zgrywa z projektem tarczy.
 15. Cały czas wszystko rozbija się o to, że przedstawione projekty nie są zegarkami barokowymi. Nie mają też nic wspólnego z opactwem/nazwą projektu. Jeśliby odciąć się od pierwotnego założenia, że zegarek ten ma mieć cokolwiek wspólnego z opactwem cystersów to można od biedy uznać, że te zegarki to dość klasyczne kostki, niczym specjalnym się nie wyróżniające ale dla fanów marki VC całkiem przyjemne (przynajmniej wersje białe). Sam design nie jest odkrywczy, wystarczy zerknąć np na Lorusa RS989AX9 za 190zł. Natomiast jeśli czytam tutaj, że wersja ciemna to będzie barokowa tylko mroczna to mnie śmiech ogarnia. Barok, czyli okres przepychu, złoceń zdobień, robienia wszystkiego żeby się wydawało jeszcze bardziej okazałe niż w rzeczywistości. Czytałem kiedyś, że gdy barok wdzierał się do sztuki to renesansowcy określali ten styl "bezguściem, kiczem, frywolnością". Najblizej do barokowoego stylu moim zdaniem ma ten Łucz pokazany przez rk700 w poscie #211. Trochę kicz? Taki był barok. Jeśli okazuje sie QV, że przestrzeliłeś trochę z tym projektem w jego załozeniach to odłóżmy go na lepsze czasy. Dlaczego marnować jego potencjał. Wycofaj sie póki się da, a zrób po prostu kostkę jaka ci się podoba - bez zaciecia barokowego, bez wmawiania że zegarek jest czymś czym nie jest. Wtedy będziemy na niego patrzyli z innej perspektywy (czyli oryginalności projektu, czy sie podoba itp).
 16. Nieczytelne, smutne tarcze. Moim zdaniem nijak to się ma do wręcz kiczowatej ferii barw, zdobień i złoceń w Baroku. Nawet jednak w oderwaniu od nazwy projektu obecna wersja do mnie zupełnie nie przemawia. Kolejny smutny zegarek którego nie kupię. Przykro mi. Bardzo liczyłem na "kostkę" od VC.
 17. Czy w wersji 2 biały okręg na tarczy też będzie pokryty lumą? Jakby nie było 2 jest najlepsza
 18. Też czekam za czerwonym. Już nawet moja żona się niecierpliwi, bo to taka ładna wersja kolorystyczna, że kto wie...
 19. W tej chwili ja również optuję za wersją pokazaną przez dodge66
 20. Mimo ze nadal ten zegarek nie ma dla mnie nic wspólnego z barokiem to wersje B chyba bym kupił. Jest po prostu ładny.
 21. Podoba mi się koronka i wskazówki. Tarcza ładna, ale te kreski jakoś zaburzają jej odbiór. Zdobienie koperty nie będzie zbyt drobne? Chodzi mi o szerokość, nie wysokość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.