Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mar3ck1

Użytkownik
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Początkujący
 1. Tak jeszcze w temacie testowania szczelności okazuje się, że podobne urządzenie można mieć nie wydając zbyt wiele pieniędzy (150USD u Chińczyka), a wystarczy do tego obudowa filtra wody i nieodparta chęć majsterkowania ń Instrukcja tutaj: https://www.christopherwardforum.com/viewtopic.php?f=33&t=10816
 2. Myślę że wszystkie wątpliwości co do zasady działania urządzenia może rozwiać ten filmik:
 3. Wielkie dzięki! Będę musiał tego spróbować. Jak widać z jajkami nie ma żartów
 4. Jeszcze sekunda i będziemy wiedzieć...
 5. Chyba potrzebujemy jakiejś wskazówki
 6. Niedawno znowu w wątku przewinął się znany i lubiany rekin dlatego też pochwalę się też swoim egzemplarzem po lekkich modyfikacjach: W zegarku zmieniona została "orientacja", tak żeby był bardziej zbliżony do pierwowzoru, a w zasadzie też po to żeby wygodniej się nosił na nadgarstku. Dodatkowo aby rzeczywista wodoodporność zegarka pasowała do wyglądu, zrobiłem w nim tak zwanego hydro mod'a. Czyli zegarek został zalany olejem silikonowym i teraz żadna nawet bardziej ekstremalna kąpiel nie jest mu straszna. Oczywiście w moim przypadku nie może się spodziewać niczego więcej jak zachlapań przy myciu rąk W rezultacie zegarek ma teraz interesujący efekt tarczy którą dobrze widać nawet pod dużymi kątami:
 7. Niestety kolego ale trafił Ci się składak, chociaż całkiem sympatyczny . Masz tutaj kopertę i wewnętrzny ring od poljota 55g, a reszta czyli tarcza, wskazówki i koronka to niestety przekładka. Kolejna zła wiadomość jest taka, że tarcza jest raczej nie do kupienia. Zegarek jest stalowy więc jego koperta jest trwała, a cała reszta już jest bardziej podatna na zniszczenie.
 8. Skoro temat nam zboczył na czyszczarki, to ja również pochwalę się moim zakupem z końca poprzedniego roku i efektem jaki udało się osiągnąć po kilku wieczorach grzebania. Tutaj jeszcze zdjęcie z ogłoszenia: A tutaj efekt może jeszcze nie końcowy, ale powiedzmy pośredni: "Złota a skromna". Dla usprawiedliwienia powiem, że o kolorze decydował syn W planach jest jeszcze umieszczenie w okrągłym otworze komory suszenia, która jak przypuszczam tutaj była. Otwór nie do końca jest okrągły bo poprzedni właściciel chciał tutaj mieć miejsce na słoik, co też zrobił przy pomocy flex'y i gięcia blachy. Teraz mniej więcej wróciło to do oryginalnego (mam nadzieję) stanu. Sama czyszczarka jest bardzo ciekawa, bo do tej pory nie udało mi się zobaczyć niczego podobnego. Nie posiada żadnych oznaczeń. Jedyna informacja jaką na niej znalazłem jest to napis "bydgoska fabryka kabli 1969" na przewodzie silnika, który wydaje się być oryginalny i jest mocowany bezpośrednio do uzwojeń. Może ktoś tutaj miał już z podobnym sprzętem do czynienia?
 9. Pierwsza koperta wygląda na współczesną wariację poljota sygnała. Nawet wałki wyglądają znajomo. Chyba jest nawet podobna do tego wynalazku: https://www.ebay.com/itm/POLJOT-Signal-2612-1-Russian-USSR-Vintage-NOS-watch-with-alarm-Vostok-/293030872605
 10. Czarna luma jest, no może nie do końca czarna, tylko bardziej szara. Można jej poszukać u naszych przyjaciół z dalekiego wschodu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210204003311&origin=y&SearchText=black+lume Z technicznego punktu widzenia taki efekt osiąga się mieszając proszek luminescencyjny z z pyłem grafitowym. Niestety tego sposobu na czarną lumę jeszcze nie miałem okazji wypróbować.
 11. Koledze chyba bardziej chodziło o kompatybilność z częściami oryginalnego SKX'a, chodzi o potencjalną możliwość modowania zegarka z wykorzystaniem części przeznaczonych do SKX'a. Powiem szczerze, że sam też o tym pomyślałem, a jako że zegarek dopiero co pojawił się w ofercie. pozostaje tylko zapytać się o to sprzedawcę.
 12. Intuicja nie zawiodła, wg. mnie jest to chiński automat ST6D3KS, taki jak tutaj: https://allwatchparts.com/-Chinese-Automatic-ST6D3KS-Mechanical-Movement_p_964.html
 13. Jeżeli ktoś szuka koperty do stalowego wostoka to zdaje się że znajdzie ją tutaj: https://allegro.pl/oferta/stary-radziecki-zegarek-zsrr-cccp-wostok-ussr-9152461987?item=9152461987
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.