Dziś pykło 30 km jazdy xc po lesie. Przy okazji test plecaka i ogólny sprawdzian roweru i mojej kondycji. Nawet nie jest tak źle po zimie. Zapomniałem już jak się wygodnie jeździ w bezgaciowych spodenkach. Bardzo udana wycieczka
Ramy crmo pochłaniają lepjej niż alu. Trollu dobry rower zaproponował. W tej cenie, chyba jeden z lepszych. Canyon. Trek w tej cenie bardzo marny. Suqub, kaski dzieciaków nie są za duże? Takie wrażenie sprawiają.
Ależ oczywiście, że musi. Już mam koncepcję... czarna baza ( rama apex mostek kierownica, sztyca też czarne. Pewnie ritchey )... Czerwone pancerze i zaciski kół i sztycy.. Będzie pasować do czerwonych akcentów kół Fulcruma i owijka czarno - czerwona
No właśnie. Jak masz w nodze masę watów, to wigry będziesz zamiatać i różnicy nie poczujesz. Ja nie mam ;) ale kondycję mam. Dzięki za rady, co do korby. Ale powoli. Najpier ramka z widelcem, w drugiej kolejności koła, napęd jako trzeci Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
To jest inny rower Szosa inaczej idzie. W GT mam największy blat 38. MTB, co logiczne, stawia znacznie większe opory. Jak miałam okazję w sklepie się szosą kopsnąć na 3 km, to naprawdę, taki rower to jak sportowe auto na drodze, gdzie góral, to czołg.
Tarcze bym wziął tylko do karbonowych obręczy Inaczej odstrasza cena. Lepiej IMO dołożyć do innych komponentów. A jeśli idziemy w szosę drogą ( dla każdego znaczy co innego) to pewnie, że tarcze, bo czemu nie?
Akurat jak mtb nie wyobrażam sobie bez tarcz... Tak do szosy... W życiu. Powody jak wyżej. Dobrej klasy obręczówki to wystarcza z niezłym zapasem. W jednym przypadku tarcze mają sens w szosie: karbonowe obręcze.
Ja Ci dam starzeją się.... W tym roku dopiero 21 skończę... :) Dlaczego na szosę? Szosa stanowi świetne uzupełnienie mtb. Jest świetnym rowerem na długo wyprawy asfaltem. A mtb jest świetne do miasta i do szalenia po lesie
Ja składam bez tarcz. Tarczówki są drogie. A taka moc hamowamia nie jest w szosie wymagana jak w mtb. Są też cięższe. Moim zdaniem warto iść w lepszy napęd, lepsze koła, a heble tradycyjne do szosy. I tarcze generują większe obciążenie na ramę i widelec.
Widelec mam w zestawie z ramką. Niski jestem. Niecałe 170. Czyli ramiona krótsze 172,5. Zakres blatów taki mi pasuje Pedały muszą być z pinami i platformowe. Lewą nogą kręcę piętą. Inaczej nie mogę.
No to koła rama i widelc i napęd z hamulcami wybrane Fulcrum racing 5 lg, accent apex i dedykowany karbonowy wideł, napęd i heble tiagra z kasetą 11- 34 i korbą 50-34 z ramionami 175. Reszta to rurki stery takie jak mam w mtb. Pedały platformowe, lżejsze niż mam w mtb.
Nie wiem jak ten maxxis, ale nie odniosłem wrażenie żeby moje crossmarki jakoś na mokrym nosiło. A mówię o lesie. Ale to jest opona 2.25 Więc pewnie masz rację. Jak oceniasz koła? Fulcrum racing 5 lg
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.