Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zegarsk1

Użytkownik
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zegarsk1

 1. Witam, Panie i Panowie, zastanawiam się nad poniższą omega. Czy cena 1400 polskich cebulionow nie jest zbyt wygórowana za ten egzemplarz?
 2. Dzwonili z piekła, chcą Twój numer.
 3. Cześć, nie wiem czy dobry dział, ale... trafił mi się poljot jak niżej, mam z nim mały problem, po nakręceniu jak leży tarczą do góry to chodzi(przynajmniej ostatnie kilka godzin) lecz gdy odwrócę go tarczą do dołu to od razu balans zatrzymuje się. Co może być powodem? Czy zwykły serwis/rozkręcenie i nasmarowanie wystarczy Waszym zdaniem? Jaki może być orientacyjny koszt takiego serwisu? Może ktoś z Was chciałby rzucić na niego swoim okiem? +/- który to może być rok?
 4. Jeżeli to Twoj 'Rolex' to może Stowarzyszenie byłoby zainteresowane. Kilka dni temu @Eugeniusz Szwed pisal do innego uzytkownika: "jeśli jest to Twoja własność, to proszę pozbądź się tego wyrobu i prześlij go na koszt klubu na adres KMZiZ Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 00-427 Warszawa ul. Dmochowskiego 4/2 Chcemy zebrać trochę takich sprzętów, żeby je wykorzystać na warsztatach i później np. rozstrzelać" Tak tylko wspominam
 5. Kwarc 'trzymany' ogromnym plastikiem jak w zegarkach z bazaru w Longinie za kilka koła? Nie miałem styczności z tym zegarkiem - to fakt, ale... szok...
 6. Cześć, zastanawiam się nad zakupem seiko SSB377P1(używany) macie jakieś doświadczenia z tym zegarkiem? czy Waszym zdaniem równowartość połowy miesięcznego dofinansowania na dziecko jest rozsądną ceną?
 7. zegarsk1

  Seiko Bell-Matic

  Witam, to będzie taki trochę 'chwali-post'(Mam nadzieję, że nie ma za to kary Ostatnio miałem przyjemność przyjżeć się z bliska autentycznemu zegarkowi Seiko Bell-Matic, którego właścicielem był Wielki człowiek -gen. dyw. prof. dr hab. inż. Sylwester Kaliski Zegarek otrzymał mój przyszły Teść dzięki ogromnej uprzejmości syna Pana Sylwestra - Wojciecha Kaliskiego. Czas 'zatrzymał się' na skutek wypadku, którego doznał Generał w sobotę 5 sierpnia 1978 roku o godzinie 16:22.(celowo nie jest naprawiany, ma stanowić pamiątkę/symbol) Zegarek będzie częścią wystawy, która przedstawia całe życie Sylwestra Kaliskiego(obecnie jest ona jeszcze w trakcie tworzenia) i można ją będzie zobaczyć w ZSMEiE w Toruniu(dokładna data otwarcia wystawy nie jest jeszcze ustalona)
 8. Myślę, że więcej informacji oraz szybciej otrzymałbyś na forum niżej, 'vintage' i tam w 'zapytania o stary zegarek'. Możesz jeszcze dodać zdjęcie mechanizmu, z pewnością będzie mile widziane.
 9. 'Ale ten czas zapier***a' 😁 przestawił się na czas teraźniejszy/współczesny 😆
 10. Czesc, co sądzicie o tym atlanticu? Autentyk? Po kopercie widać, że trochę przeszedł.
 11. popytaj na swiss'ie czy u Dolińskiego o dostępność. O rabat też możesz zapytać, jak to mówią, nikt Ci w ryj nie da
 12. Czesc, Mam problem z wyciągnięciem wałka z 3056. Prosba o pomoc, gdzie nacisnąć, co przesunąć...
 13. tak z ciekawości, dlaczego tylko na jednym zdjęciu zasłoniłeś numer seryjny?
 14. no i tu powinna byc większa kontrola co komu się wyrabia. To teraz przysłowiowy Kowalski może sobie wyrobić pieczątkę np takiej spółki jak Zibi S.A,(dane są w necie dostępne bez żadnego problemu), kartę gwarancyjną sobie wydrukować i trzaskać pieczątki na prawo i lewo a ktoś, kto da się nabrać w razie czego będzie pisał do prawdziwej firmy w sprawie np reklamacji czy gwarancji? Dla 'Geniuszy Zła' to przecież żyłka złota.
 15. Nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja, z tego co wiem, to Zibi ma już na koncie kilka wygranych spraw z tego typu podszywaniem się pod nich. Swoją drogą, karta(można wydrukować), ale pieczątka firmy? Ciekawe skąd mają,kurde, przecież to powinno być sprawdzane...
 16. Ja podobnie jak @Iko "Nie znam się, więc się wypowiem." jak na moje kosz. może(ewentualnie) możnaby się przyjrzeć temu automatycznemu z pierwszego zdjęcia, ale to niech już się wypowie ktoś kto lepiej zna tę markę.
 17. I co, Ty jesteś nowym właścicielem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.