Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RakNieborak

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by RakNieborak

 1. W związku z tym, że Datejust nie należy do serii profesjonalnych Rolexów i zapięcie nie jest podwójne to odczuwałem lekką obawę, ale i tak zabrałem go na pływanie w morzu. Nie żałuję. Trzeba się cieszyć tym co się ma.
 2. W słońcu i w cieniu. W cieniu nawet widać lekko lumę 😎
 3. Gratulacje! Bardzo fajna Omega. Nawet była w kręgu moich zainteresowań. Mała sekunda dodaje mnóstwo elegancji. Zawsze jak widzę tę komlikację to jakoś tak dojrzalej wygląda zegarek.
 4. Faktycznie, jakoś zapis pod tą tabelką mnie zmylił. Przypisałem zawartości do pierwiastków w innej kolejności. Jakoś wydawałoby się bardziej logiczne wyliczanie pierwiastka i potem jego zawartości w stopie, a nie odwrotnie. Masz rację. Dzięki!
 5. Te -2 na drugim zdjęciu wyszło jakoś w ostatniej chwili, tak czy siak, jestem w szoku. Dla mnie rewelacja. Zresztą widać pomiar jaki płaski. 12 na górze, 12 na dole i 0/-2 sekundy/dzień.
 6. Domieszki 😂, a Fe w ilości poniżej 2 części na 10,000. Swoją drogą sam nie wiedziałem i bym mógł przegrać w zakładzie, że tam praktycznie nie ma żelaza. Fakturą przypomina Bulgari Octo Finissimo.
 7. Tak mnie naszło przy północy. Dobranoc.
 8. Ile ja się naklikałem na różne plusiki do cytowania, żeby w końcu znaleźć ten temat... Sam nie spełniam warunków i wszystko teraz jasne.
 9. Z tym paskiem wygląda rewelacyjnie! Jasne paski na lato to jest to. Gratulacje!
 10. Rolex Datejust 36mm ref.126234 Dodałem ostatnio na subforum Rolexa, ale pomyślałem, że w zasadzie zawsze tutaj umieszczałem nowe nabytki, także tego. Co zauważyłem ciekawego, to w świetle rozproszonym przypomina mi bardzo wersje vintage tego modelu, ale jak już jest trochę ostrego światła typu słońce albo halogeny itd. to się przepięknie świeci 😎
 11. Może, źle się wyraziłem. Moim zdaniem wzrost cen zegarków i innych aktywów jest związany z niskimi stopami, a wzrost liczby kradzieży ze wzrostem wartości oczekiwanego zysku dla złodzieja z takiego procederu. Wzrost ceny aktywa na to wpływa, bo ryzyko kradzieży w zasadzie jest takie samo. No może teraz, przy wzroście popytu na takie zegarki jest je łatwiej upłynnić, ale to czysta spekulacja z mojej strony. Zgadzam się. Mają dużą "gęstość wartości" - są małe i drogie. Popyt rodzi podaż, zwłaszcza przy wzroście cen. Także podaż z kradzieży.
 12. Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Pozwolę się nie zgodzić z porównaniami do kradzieży batoników w sklepach. Ja jestem przekonany, że jest to część wzrostu cen aktywów luksusowych. Jestem w stanie zrozumieć wysokie ceny egzemplarzy vintage z wiadomych powodów. Drodzy koledzy, byłbym wdzięczny za rozwinięcie. Zwłaszcza, że wygląda na to, że macie różne zdania. Uważam, że to ciekawy temat.
 13. Cześć, W związku z tym, że zegarki markowe zrobiły się bardzo popularne, stalowych Rolexów u dealerów jak wody na pustyni, ceny rosną, rynek wtórny goni, a przestępcy uświadomili sobie, że są z tego niezłe pieniądze, chciałbym poznać waszą opinię dotyczącą cen zegarków. Kradzież w gdańskim salonie, w Paryżu w jeden weekend ukradli na ulicach i z domów 20 sztuk (okradają pod dobyrymi kanjpami między innymi). W Sztokholmie, w centrum, też na potęgę kradną. Strzelam, że w dużych miastach jak Londyn, czy Rzym, gdzie Rolexy są bardzo popularne jest to samo, ale danych nie mam. No i teraz, coś takiego, a dokładniej wzrost liczby przestępstw w danym obszarze gospodarki, zazwyczaj wskazuje na bańkę. Przykłady innych to podrabianie dzieł sztuki, fałszywe sztabki złota, ilość szwindli finansowych gdy danego typu aktywa zyskują (nieruchomośći, dotcomy itd.). Im coś jest droższe wtedy większa marża potencjalnego zysku w stosunku do ponoszonego ryzyka. Mamy bańkę, czy to tylko kwestia nadpłynności u posiadaczy kapitału, czyli zamożniejszej części społeczeństwa związanej z niskimi stopami procentowymi. Co sądzicie? Pozdrawiam
 14. Niech cieszy cudze oczy jak cudze zegarki cieszą moje.
 15. To taka faktura tego cyferblatu? Jak to wygląda pod innym kątem jeśli mogę spytać. Wygląda fajnie! Gratulacje.
 16. Wiem kochani forumowicze i forumowiczki, że teraz nosi się wielkie cebule. Mi się ten trend nie do końca podoba, dlatego jestem fanem zegarków z lat poprzednich. Dla mnie wiele klasyków w rozmiarze 40mm to ideały. Ten inżynier pasuje do nadgarstka mojej żony, na którym będzie sobie siedział. Fakt, przymierzałem z ciekawości i dla mnie był ciut mały. Dla siebie brałbym rozmiarowo SL Jumbo. Tylko ta cena... Miłego weekendu Wam życzę!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.