Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RakNieborak

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

141 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

167 profile views
 1. W związku z tym, że Datejust nie należy do serii profesjonalnych Rolexów i zapięcie nie jest podwójne to odczuwałem lekką obawę, ale i tak zabrałem go na pływanie w morzu. Nie żałuję. Trzeba się cieszyć tym co się ma.
 2. W słońcu i w cieniu. W cieniu nawet widać lekko lumę 😎
 3. Gratulacje! Bardzo fajna Omega. Nawet była w kręgu moich zainteresowań. Mała sekunda dodaje mnóstwo elegancji. Zawsze jak widzę tę komlikację to jakoś tak dojrzalej wygląda zegarek.
 4. Faktycznie, jakoś zapis pod tą tabelką mnie zmylił. Przypisałem zawartości do pierwiastków w innej kolejności. Jakoś wydawałoby się bardziej logiczne wyliczanie pierwiastka i potem jego zawartości w stopie, a nie odwrotnie. Masz rację. Dzięki!
 5. Te -2 na drugim zdjęciu wyszło jakoś w ostatniej chwili, tak czy siak, jestem w szoku. Dla mnie rewelacja. Zresztą widać pomiar jaki płaski. 12 na górze, 12 na dole i 0/-2 sekundy/dzień.
 6. Domieszki 😂, a Fe w ilości poniżej 2 części na 10,000. Swoją drogą sam nie wiedziałem i bym mógł przegrać w zakładzie, że tam praktycznie nie ma żelaza. Fakturą przypomina Bulgari Octo Finissimo.
 7. Tak mnie naszło przy północy. Dobranoc.
 8. Ile ja się naklikałem na różne plusiki do cytowania, żeby w końcu znaleźć ten temat... Sam nie spełniam warunków i wszystko teraz jasne.
 9. Z tym paskiem wygląda rewelacyjnie! Jasne paski na lato to jest to. Gratulacje!
 10. Rolex Datejust 36mm ref.126234 Dodałem ostatnio na subforum Rolexa, ale pomyślałem, że w zasadzie zawsze tutaj umieszczałem nowe nabytki, także tego. Co zauważyłem ciekawego, to w świetle rozproszonym przypomina mi bardzo wersje vintage tego modelu, ale jak już jest trochę ostrego światła typu słońce albo halogeny itd. to się przepięknie świeci 😎
 11. Może, źle się wyraziłem. Moim zdaniem wzrost cen zegarków i innych aktywów jest związany z niskimi stopami, a wzrost liczby kradzieży ze wzrostem wartości oczekiwanego zysku dla złodzieja z takiego procederu. Wzrost ceny aktywa na to wpływa, bo ryzyko kradzieży w zasadzie jest takie samo. No może teraz, przy wzroście popytu na takie zegarki jest je łatwiej upłynnić, ale to czysta spekulacja z mojej strony. Zgadzam się. Mają dużą "gęstość wartości" - są małe i drogie. Popyt rodzi podaż, zwłaszcza przy wzroście cen. Także podaż z kradzieży.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.