Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

mabok

Użytkownik (no_required_posts)
 • Content Count

  918
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mabok

 1. 10 nie znam, ale na myśl przychodzą mi: LG, Sharp, Toshiba, Nec i AU Optronics. McIntosh: http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/programy-narzedziowe/2011/10/siri-znika-z-app-storea.-iphone-4s-promowany-na-sile Niestety.
 2. W obecnym telefonie mam 8GB. Używam go od dwóch lat i nigdy nie miałem potrzeby zwiększenia tej ilości (a mógłbym, kupując kartę microSD za grosze). Brak możliwości rozszerzania pamięci to nie jest obiektywna wada. Podobnie jak nieobecność złącza USB czy ograniczony Bluetooth. Obiektywną wadą byłby np. kształt telefonu zbliżony do ostrosłupa, którego wierzchołek dziurawiłby kieszenie. Zgadzam się z Tobą, że nie ma czegoś takiego, jak obiektywnie najlepszy telefon. iPhone (od 2G do 4S) jest za to obiektywnie najbardziej innowacyjnym telefonem i z tym raczej trudno dyskutować. Lawnowerman: Myślę, że bardziej ucierpiałby Samsung, gdyby to Apple się obraziło. Prężnych podwykonawców z mocami przerobowymi zbliżonymi do Samsunga jest wielu, a pomysły firmy z Cupertino są tylko tam (przynajmniej tak długo, jak długo strzegą ich patenty).
 3. Mylisz się, to akurat nie jest jedna z nowości iOS 5. Ciekawe, Apple po raz kolejny utarło nosa konkurencji i po raz kolejny w inny sposób (dalsze wzmacnianie parametrów sprzętowych do niczego nie prowadzi, jeśli nie kryje się za tym jakaś innowacja, która tego wymaga). Siri jest już bardzo blisko pomysłów znanych z Odysei Kosmicznej czy Moon, czyli dotychczas kojarzonych ze sci-fi. Jeśli aparat pozwoli rejestrować taką rozpiętość tonalną, jaką widać na zdjęciach w poniższym filmie, to będzie chyba (zaryzykuję) telefon bez wad. http://www.youtube.com/watch?v=f_JRZI9o49w
 4. hiob, aż się dziwię, że zareagowałeś na tą zaczepkę.
 5. Nokia 5800, jeśli nie przeszkodą nie jest ekran oporowy i symbian. Poza tym, ten telefon nie ma wad.
 6. Są. Ale to przecież przebrany Focus. (-;
 7. A jeszcze prościej poprosić o profil kolorów z laboratorium, z którego się tam korzysta, po czym ustawić go na swoim monitorze i programie używanym do dokonywania retuszu. Nie każdy lab się podzieli, ale jeśli tak, nie trzeba będzie tracić czasu na wybór zakładu.
 8. Nie tylko. ;> http://www.youtube.com/watch?v=GA8lFjQ2cD4&feature=related
 9. Owszem, ale wikipedia jest źródłem, z którego informacje warto weryfikować. No cóż, trzeba się będzie zarejestrować na forum Saaba, choć przyznam, że liczyłem na wypowiedzi kubamy, sabuńka i może lewandka w tym wątku. ;-)
 10. Czy brak jakichkolwiek odpowiedzi oznacza, że auto jest niewarte jakiejkolwiek uwagi? ;-)
 11. Był kiedyś taki niemiecki program 'Motorwizja' na stacji DSF. Z tych, które widziałem, wydawał się najbardziej rzetelny, choć oczywiście nie obywało się bez zachwalania rodzimych konstrukcji.
 12. Panowie, na co warto zwrócić uwagę w Saabie 9-3 2.0t z motorem B205E? Wiem, że na forum jest kilku miłośników marki, więc nie zaszkodzi zapytać. :-) Naprawdę ten silnik jest tak podatny na kłopoty, jak to opisano tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Saab_H_engine#B205_.26_B235 ?
 13. Spróbuj "Doktora Faustusa"... ;> Tsuki: Miałeś styczność z twórczością H. Millera?
 14. Kilka słów odnośnie powyższego i Twoich dwóch innych, równie długich postów. Myślę, że nie warto tracić czasu i energii na polemikę na forum internetowym z, choćby życzliwymi, krytykami, bez względu na to, jak bardzo są elokwentni i jak wielką estymą cieszą się w polskim światku miłośników zegarków. Czyż nie lepiej byłoby, zamiast strzępić wirtualny język, opracowywać kolejne projekty, poszukiwać nowych dostawców części lub ogólnie, sprawować pieczę nad wspaniałym, perspektywicznym (żywię nadzieję!) biznesem, któremu z całego serca życzę wszystkiego najlepszego? Nie chcę przez to powiedzieć, by nie przyswajać ostrych i nieraz gorzkich słów, co to, to nie. Po prostu uważam, a nawet wyrażam ugruntowane przekonanie, że jeśli producent powinien wchodzić w interakcje z klientami i sympatykami (a zatem potencjalnymi nabywcami), to tylko w sposób, w jaki czyni to np. Pan Dornblueth. Wówczas nawet swada i zapamiętanie w wytykaniu wad mogą zabrzmieć przyjaźnie, a ze względu na bezpośredniość, i wynikającą z niej szybkość przepływu informacji, rozmowa okaże się cennym źródłem, kto wie, może nawet inspiracji. Posty na forum internetowym nie zawsze da się odczytać jednoznacznie, nierzadko mimo szczerych intencji ich autorów, a odpowiadanie na nie tylko zwielokrotnia możliwość nieporozumienia. Co do meritum zaś, czyli samych zegarków, to chciałbym podnieść, być może już rozpatrywaną, kwestię logo Copernicus, a dokładniej rzecz ujmując, jego strony graficznej. Bardzo spodobało mi się wykorzystanie zdolności litery 'C' do stworzenia małego globusa wespół z literą 'o'. Połączenie to niezwykle trafnie i przejrzyście odwołuje się do desygnatu nazwy 'Copernicus'. Zastanawiam się jednak, czy nie można by bardziej uwidocznić owego zamysłu uczynienia dwóch pierwszych liter symbolem tematyki prac badawczych toruńskiego astronoma, poprzez wzbogacenie wnętrza litery 'o' siatką geograficzną. Pomysł zostawiam pod rozwagę, będąc świadomym zarówno trudności technicznych związanych z modyfikacją rzeczonej litery, jak i tego, że Kopernik zmagał się w swej pracy ze znacznie większymi przeszkodami. (-: Pozdrawiam!
 15. Zgadzam się w całej rozciągłości. :-) Podoba mi się większość z Twoich zdjęć. P.S. Widzę, że ożywiliście temat. Postaram się coś wrzucić po południu.
 16. Z Irvinga warto sięgnąć po "Regulamin tłoczni win" (choć jej nie doczytałem - biblioteka domagała się zwrotu ;-)). Jestem w trakcie czytania powieści "Bez dogmatu". Polecam wszystkim, których proza pamiętnikarska o zabarwieniu psychologiczno-obyczajowym nie utula do snu przedwcześnie, a także osobom chcącym poznać inne oblicze klasyka (Sienkiewicz).
 17. Wstawki o Breguecie można też znaleźć u Puszkina w "Eugeniuszu Onieginie". Co więcej, współcześnie marka Breguet wykorzystała cytaty z tego utworu w swoich reklamach.
 18. Dla wytchnienia? To może "Pantaleon i wizytantki"? ;-)
 19. Czy ktoś z Was mógłby polecić godny zaufania serwis ustawiający zbieżność w Krakowie? Jestem tu przejazdem, więc nie mam rozeznania w tutejszych warsztatach. Cena usługi nie jest dla mnie priorytetem - chciałbym, żeby wszystko zostało naprawdę dokładnie wyregulowane.
 20. Jeśli nie zależy Ci na kosmicznej jakości (ale też nie nie chciałbyś komicznej ;-)), polecam stronę: http://www.livescorehunter.com/live-streaming-video-football/ Ja zawsze wtedy, gdy chcę obejrzeć jakiś nietransmitowany mecz tenisowy, korzystam z dobrodziejstwa tej witryny. W dniu wydarzenia (kilkanaście minut przed rozpoczęciem) pojawią się linki do odpowiednich stron. Warto też zainstalować klienta tv internetowej, np. SopCast'a.
 21. karczochrulez: Więcej pokory życzę.
 22. Calypso cz. 2 Mniej znane niż oxygene, a wcale nie mniej godne uwagi. ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.