Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Butik

Użytkownik
 • Content Count

  1,036
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Butik last won the day on September 21 2018

Butik had the most liked content!

Community Reputation

994 Mistrz

About Butik

 • Birthday 09/01/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

611 profile views
 1. Skopiuję sobie Twoją wypowiedź gdzieś do notatek jakby kiedyś ktoś mnie zapytał czemu wolę Omegę od Roleksa, lepiej bym tego nie opisał
 2. OK, czyli wolisz coś dużego, nawet bardzo dużego, skoro skłaniasz się w stronę PO Chrono Przymierzałeś to kiedyś? Bo ładne, nie powiem, ale kawał kloca, a w stali to i pewnie kawał ciężkiej cegły na nadgarstku. Ja z PO nie dawałem rady, póki nie kupiłem w tytanie i na gumie, ale w stali i na kajdanie nie dawałem rady, bo rękę mi urywała grawitacja. A jeżeli ma się dużo dziać i duży zegar to zdecydowanie polecam przyjrzeć się Speedmasterom z księżycem... Kolory też różne do wyboru.
 3. Ja oczywiście będę monotematyczny ;), ale w tym budżecie z Omegi poleciłbym którąś Aqua Terrę, jeśli diver to SMP.
 4. Potwierdzam, że 880 najcichszy nie jest, ale w SMP300 nie słyszę wahnika jakoś strasznie mocno...
 5. Nie przeczę, że to kawał dobrej maszyny (wręcz podkreślałem że wiem iż to porządny sprzęt). Wspominałem jedynie o wrażeniach wizualnych na pierwszy rzut oka.
 6. Ja jednak z rana wolę delikatnie paluszkami 😈, dopiero jak się obudzi trochę potrząsać, a potem to już samo idzie jak po maśle 😏
 7. Oj, to przecież piękny zwyczaj witania się z uśpioną sztuką! Toż nie ma nic piękniejszego, niż z namaszczeniem wyciągnąć wytęsknionego sikora, przekręcić parę razy koronkę i popatrzeć jak rusza sekundnik. Po dotarciu do godziny 12 - wyciąganie koronki, wejście na GumApp, zestrojenie z atomem, potem data i wio (oczywiście reszta już w automacie). Najpiękniejsza chwila poranka (lepsza niż "kawy Jacobs filiżanka" )!
 8. I jeszcze w grosze o nowy moonie. Pudełko praktycznie takie samo jak Snoopy3, tyle że bez lupki (ale z futeralikiem podróżnym i szmatką). Nie ma też pozostałych dodatków jak w poprzednim Moonie: pasków, narzędzia do zmiany, medalionu. Kilka zdjęć poniżej.
 9. Oczywiście różnice "kosmetyczne" miedzy 1861 a 3861, bo 321 to inna para kaloszy. Co do ceny - też uważam że skok w górę za duży, a nowości niewystarczające np do zamiany aktualnego moona na nowy. Przy czym, tak jak wcześniej pisałem, Omega raczej nie miała tego na celu, po prostu nowa generacja zegarków dla nowych miłośników Omegi i Moonwatcha. Wg mojej skromnej oceny, dla niewprawnego oka to między 1861 a 3861 rzeczywiście przy pierwszym spojrzeniu praktycznie nie widać. OK, może tutaj lepiej byłoby porównać 1863, który też jest dekorowany i ma metalowy element zamiast plastiku -> tak czy siak jak położymy obok siebie właśnie 1863 i 3861 to pewnie trudno rozróżnić, a jakby te mechanizmy obejrzeć bez wglądu side-by-side to raczej z daleka nie do stwierdzenia na szybko który jest który. Wiadomo, że się różnią, że wiele elementów było przeprojektowanych, że co-axial, stop sekunda, rezerwa chodu itd -> piszę tutaj jedynie o pierwszym wrażeniu wzrokowym. Oczywiście 321 to zupełnie co innego ale, znów moim skromnym zdaniem, jeśli miałbym brać pod uwagę jedynie efekt wizualny to dużo bardziej podoba mi się 1863/3861 niż 321. Wiem, że ten ostatni to legenda, ale porównując tylko wygląd to sprawia wrażenie starego traktora, a 3861 nowoczesnej opływowej bryki
 10. Było, ale nie widzę problemu, żeby przypomnieć, może ktoś nie widział, a nie zawsze przegląda wątek o kilka albo kilkanaście stron wstecz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.