Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Butik

Użytkownik
 • Content Count

  1,825
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Butik last won the day on September 21 2018

Butik had the most liked content!

Community Reputation

3,030 Guru zegarmistrzostwa

About Butik

 • Birthday 09/01/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,101 profile views
 1. Wbrew pozorom trwa to bardzo krótko i moim zdaniem jest praktyczniejsze od szybkiej daty. Po pierwsze dla mnie często podróżującego między strefami czasowymi - zmiana czasu to wyciągnięcie koronki przesunięcie wskazówki godzinowej i voilla' - sekundnik się nie zatrzymuje, trwa to sekundę i nie tracę dokładności. Jeśli chodzi o samo ustawianie po zatrzymaniu, to wystarczy ustawić najpierw wskazówkę minutową w odpowiedniej pozycji wyrównanej z czasem wzorcowym, a potem ustawiamy godzinową w szybki sposób, bez konieczności wielokrotnego kręcenia obu wskazówek aż dojdą do odpowiedniej godziny. Jeśli trzeba przekręcić datę o kilka albo nawet kilkanaście dni, uwierz mi - jest to niezwykle sprawne.
 2. Fajny skubaniec, bardzo skryty, tutaj prawie czarny. Może być z niego niezły strap monster. Cóż, musze jeszcze chwilę poczekać na mój Jeszcze raz z zazdrością, ale i radością gratuluję!
 3. Ponieważ dostałem dziś autoryzacje z butiku to oficjalnie ogłaszam, że leśniczy jest już dostępny do oglądania, można też zamawiać - pierwsze sztuki poszły na pniu i jest parę osób oczekujących, ale problemu jako takiego być nie powinno. Poniżej moje wideo, niestety tylko w świetle butikowym. Jak będę miał swój to pokażę w słońcu ;). Kolor moim zdaniem miazga - stonowany, niekrzykliwy, czasem wydający się czarny / ciemno szary, ale jak łapie światło to odcień zieleni jest cudowny. Jakiekolwiek porównywanie do Hulka, a już tym bardziej twierdzenie, że to kopia jest dalece nietrafione - totalnie inny zegarek w totalnie innym kolorze. Aha, podczas mojego pobytu ktoś odbierał Snoopy'ego i zastanawiał się nad dokupieniem do niego bransolety. Jeśli ten ktoś jest z forum niech się chociaż ujawni na privie
 4. Kolega szuka stalowej bransolety do SMP ten kosztuje na pewno ok 3K. Omega robi też od niedawna stalowe meshe do stalowych zegarków - te z zapięciem deployant kosztują też ok 3K. Mesh tytanowy do Bonda wraz z tytanowym zapięciem kosztuje aktualnie 7.040 PLN
 5. I ta różnorodnoś jest świetna. Inaczej wiałoby nudą.
 6. Projekt jako taki jest bardzo fajny z drobnymi linkami, pomieszanymi szczotkowanymi i polerowanymi. Brakuje mi jednak taliowania i to takiego porządnego i może jest ciut przygruba. Swojego SMP noszę praktycznie tylko na meshu albo pasku.
 7. Dlatego piszę właśnie, że nie wszystkim, więc nie ma o czym mówić Zadzwoń do butiku na pl 3+, podadzą Ci cenę przez telefon, nie jestem pewien tego 3k+, ale bardzo mi się tak wydaje (jakkolwiek dziwnie to brzmi ;)).
 8. Jak jestem miłośnikiem SMP tak nie specjalnie tej bransolety - gruba, ciężka i szeroka na 20mm po całości. Bardzo mocno umasywnia to ten piękny zegar. Oczywiście zaproponowany przez Bonda mesh nie będzie wszystkim pasował, ale ja go mocno polecam - zegarek nosi się lekko, regulacja płynna, wcięcie z 20 do 16mm robi dużą różnicę. Cena oryginału będzie pewnie dobrze powyżej 3 koła, dlatego najczęściej (choć nie zawsze, jak np w AT) opłaca się brać najpierw na bransolecie, potem dokupić pasek ze sprzączką. Namiary na mesh z filmu masz w opisie do filmu. Próbowałem też oryginał niedawno wypuszczony, ale tam masz zjazd praktycznie niewidoczny z 20 do 19mm i grube zapięcie, stąd wybór padł na after market.
 9. Nie moja bajka (estetyczna i "polityczna ), a próbowałem. Ale doceniam jako kawał dobrej zegarkowej roboty.
 10. Teoretycznie mogłoby tak być ;), ale zjeżdżamy do 5 sztuk ostatecznie. Szósty jest podziadkowy odermontowany i opaskowany u Filipa Atlantic. W dolnym rzędzie wkładki środkowe dwa gniazda będziemy jeszcze przerabiać na jedno większe, w którym będę przechowywał akcesoria - lupkę, widelczyk do pasków, może też same paski, choć raczej będzie za mały. Tak więc docelowo będzie 7 gniazd, z czego 6 zegarkowych i jedno większe na extrasy. Wersja docelowa Omegowa będzie taka: Choć bardzo chciałem okroić to o G-Shocka, ale nie mogę, za bardzo jednak go lubię i używam. Więc będę musiał żyć z pięcioma. Wydaje mi się, że w tej wersji będzie coś na każdą okazję i w różnych kolorach do różnych nastrojów i ubrań. Niestety cena za gram nierdzewki wyjdzie chyba jak za 18k złoto u wielu jubilerów Na szczęście są też fajne alternatywy after market.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.