Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Istvan

Divery

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Szukam dwóch diverów. Pierwszy chciałbym, aby miał kolorowy bezel. Nadal waham się jednak pomiędzy:

 

Glycine combat sub (pomarańczka?)

 

3863_005a.jpg

 

oraz

 

Longines Hydroconquest (chyba niebieski, na czarnym zbyt gęsto się robi optycznie)

 

DSC_0742.jpg

 

Który ładniejszy? Naprawdę nie mogę się zdecydować...

 

Obok dwóch wymienionych, pragnę także kupić coś, co posiada surowy bezel. W grę wchodzą:

 

Certina DS First

 

cdsf01f.jpg

 

lub

 

Candino diver

 

9dc15e50f4cae87e2d7095d31adace69o.jpg

 

Niestety Certina w automacie jest niedostępna, więc tylko kwarc. Candino z kolei, chyba w ogóle wymarł. Zatem, co wybrać i czy istnieją jakieś alternatywy?

 

Z góry dzięki za sugestie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolorki to Steinhart ma zielona wersję w fajnej cenie. Pogrzeb też w ofercie Davosy.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart odpada. Oczywiście to nie są złe zegarki, ale wole coś nieco bardziej twórczego. Z tego tytułu, wolę dopłacić drugie tyle i wziąć choćby Longinesa.

 

Davosa jakoś mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Glycine. :) Świetny zegarek na co dzień, ciekawe wersje kolorystyczne, dobry stosunek cena/jakość. Sam coraz bym chciał kupić tego divera, ale przez to jestem nie obiektywny. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michale, oba są piękne. Ja z kolei chyba nieco bardziej skłaniam się w stronę Longinesa. Jest on dość niesymetryczny, co sprawią, że i zaskakuje.

 

A co jeśli chodzi o surowy bezel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o surowy bazel to może coś z używek? Znajdziesz fajnego Brajtka w dobrej cenie.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe. Brajtek na razie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli chodzi o surowy bezel?

 

Glycine Lagunare. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candino nie wiem czy znajdziesz, jeżeli tak to z drugiej ręki i to może być ciężko bo nikt nie chce się pozbywać taki świetny zegarek,ja swój odbieram za tydzień od zegarmistrza. Z reszty pokazanych wybrał bym Longines'a bo najbardziej mi przypadł do gustu, żeby Certina miała indeksy zamiast cyfr wybór by padł na Certine, ale zobacz, bo chyba jest też wersja z "kreseczkami" zamiast cyfr, chyba, że wolisz cyfry to ok.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istvan w temacie nurków można utonąć  :D  poważnie, glycine pokazane przez Ciebie jest bardzo ładne, Hydroconquest też jest super (nowa wersja to porażka) oglądnij jeszcze Orisa- mam sentyment do ich nurków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Przejrzałem chyba wszystko, co się da.

 

Szukam raczej czegoś mniejszego, max. do 41mm, aby zegarek ładnie prezentował się na nadgarstku - 17,5 cm. Biorąc pod uwagę rozmiar, Longines (niebieski kolor) na razie zajmuje I miejsce. Trochę niepokoi mnie tylko ta lśniąca część bransolety, ale na przymiarkach moje wątpliwości zapewne się rozwieją.

 

Pragnę jednak jeszcze kupić drugiego divera, tyle że ten powinien mieć czarną kopertę. Prawdę mówiąc, najchętniej wziąłbym powyższą Certinę, ale dostępna jest ona tylko w kwarcu, dlatego jeszcze się rozglądam. Chciałbym kupić coś niebanalnego i coś, co wykazuje się choćby odrobiną własnej inwencji twórczej. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.