Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Guest arek-legnica

Witam

Mam pytanie ,czy na terenie Polski znajduje sie jakiś klub lub organizacja która zrzesza posiadaczy zegarków IWC ?

Z góry dziekuje za podpowiedz.

Klub posiadaczy IWC to by chyba było dosyć wąskie grono. :/

Można powiedzieć, że znajdujesz się w tym właśnie miejscu ;)

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

Sprzedam Seiko SRP787 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/181184-seiko-srp787-seiko-6309-8000-enicar-ocean-pearl/?do=findComment&comment=2661212

Guest solo501
Można powiedzieć, że znajdujesz się w tym właśnie miejscu ;)

Posiadaczy na pewno też, ale przede wszystkim fanów i adwokatów :twisted: :mrgreen:

Guest arek-legnica

Wiec jest mi bardzo miło być w tak doborowym towarzystwie.

Witam

Mam pytanie ,czy na terenie Polski znajduje sie jakiś klub lub organizacja która zrzesza posiadaczy zegarków IWC ?

Ten klub zrzesza całkiem sporą liczbę fanów (i posiadaczy) IWC ale oddzielnej organizacji chuba nie ma.

Pozdrawiam

Krzysiek

Witam

Ten klub zrzesza całkiem sporą liczbę fanów (i posiadaczy) IWC ale oddzielnej organizacji chuba nie ma.

Mam też to szczeście być posiadaczem IWC - czuję się klubowiczem .

Czas jest moim sprzymierzeńcem.

...a ja póki co miłośnik marki...ale kiedyś i tak kupie sobie Aquatimera!

A ja Da Vinci :oops: :roll:

Szkoda jednak że zrezygnowali z tych z okrągłą kopertą na rzecz tonnau czy jak się to pisze :neutral:

Guest McIntosh
A ja Da Vinci :oops: :roll:

Szkoda jednak że zrezygnowali z tych z okrągłą kopertą na rzecz tonnau czy jak się to pisze :neutral:

Ale za to z własnym mechanizmem :cool:.

Stary okrągły Da Vinci Rattrapante Ewiger Kalender - moje marzenie które się nigdy nie spełni. Niestety 41,5 mm to dla mnie o 5 mm za dużo :twisted:

A nie ma sensu kupować zegarka "do miecia".

Nowa koperta 43x51 to chyba tylko dla naszych budowniczych autostrad, którzy łopatą machają 24h/dobę i dzięki temu mają dobrze rozwinięte nadgarstki. :)

Ale mimo wszystko czuję się członkiem klubu z racji posiadania Portofinka ( wprawdzie to ETA, ale na cyferblacie firma słuszna ) , oraz kieszonkowca rocznik 1918 ( tu oryginalny caliber IWC 19 lig. - jak zapisano w archiwach)

pozdrawiam

Jacek

A ze starymi IWC przyjmujecie? :-) Mam trzy szt. cal89 z lat 1948-1960 i jeden automat 8541B z 1971r. No i pertraktuję w sparawie kieszonki z początków XXw..

Mam szansę na klub?

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

A ze starymi IWC przyjmujecie? :-) Mam trzy szt. cal89 z lat 1948-1960 i jeden automat 8541B z 1971r. No i pertraktuję w sparawie kieszonki z początków XXw..

Mam szansę na klub?

Jak najbardziej za 3 sztuki Szafek powinieneś dostac sie do prezydium klubu,jak widze tu rozrastajacego sie ku mojemu zadowoleniu.

jak chronofil może i ja się piszę z cal.89 lejt fiftis w 18 k. złocie

"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół"

No to kamień spadł mi z serca :-)

jutro jadę zafundować mojemu stalowemu C89 oryginalną koronkę i klamerkę do paska i uspokoić mu sekundnik, bo co prawda czas trzyma bardzo przyzwoicie, ale sekundnik mu skacze. Niech ma na 60-te urodziny!

a305ed90f05795c0.jpg

Guest McIntosh

To może i ja się załapię do klubu ze swoim "Inge" Vintage :?:. To już mój szósty zegarek IWC :mrgreen:.

Kupiłem dziś kolejnego IWC i albo się w klubie umocmię, albo zostanę wywalony...

To, co kupiłem to powiedzny pół-IWC, bo to pasówka. Mechanizm H6 z kieszonki z lat 1925-1920 oprawiony w robioną "na miarę" kopertę stalową ze szklanym dekielkiem.

Zasadniczo jestem wrogiem takich zegarków, ale temu jakoś nie potrafiłem się oprzeć. Ma idealną tarczę, piekne wskazówki, piekny werk i jak cyka....

Czy kupno takiej składanki ma sens? Sam nie wiem, ale jakoś tak wyszło, ze jest mój.

Czyli mam cztery i pół IWC :-)

A stalowy C89 został u lekarza. Ma być wykąpany, nasmarowany, wyregulowany. Dostanie nową koronkę, oryginalny sekundnik, szkiełko i pasek z oryginalną sprzączką z lat 40/50. Szkoda tylko, ze te zabiegi kosztują mniej więcej tyle, co jakiś całkiem niezły seiko. A i tak młodzież powie, że mam jakiś archaiczny zegarek, bez wielu przycisków na boku i bez kauczukowego paska...

a305ed90f05795c0.jpg

Się zgłaszam z kieszonką na cal. 57T z 1927 roku ;)

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

Sprzedam Seiko SRP787 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/181184-seiko-srp787-seiko-6309-8000-enicar-ocean-pearl/?do=findComment&comment=2661212

Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zorganizować jakieś logo naszego klubu ,kto wie :shock: :roll: :lol: :cool:

A o statusie nawet nie wspomnę :roll: :cool:

A o statusie nawet nie wspomnę

Chyba miałeś na myśli statut :wink: :?:

Mirek

A o statusie nawet nie wspomnę

Chyba miałeś na myśli statut :wink: :?:

Mirek

Przepraszm,statut :oops: :lol::):) :cool: