Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam IWC, jest to jeden z czterech moich ulubionych producentów. Miałem Aquatimera 2000 a teraz mam takiego Spitfajera :

 

IMG_5508-4_zps10e9b896.jpg

 

Genialny zegarek, przedewszystkim rewelacyjnie wykonany, jak to zresztą w IWC zazwyczaj bywa. Dla mnie te zegarki, to absolutna czołówka, jeżeli chodzi o jakość wykonania, i za to właśnie tak bardzo lubię tego producenta :) Pozatym mnie również podobnie jak Darkowi kojarzy się ze szwajcarskością pełną gębą, np. kiedy ktoś mówi o szwajcarskich zegarkach, to odrazu pierwsze co mi do głowy przychodzi, to właśnie producent z Schaffhausen ;) Podobnie mam jeszcze tylko z Rolexem. Fajne jest też to, że w ofercie IWC jest w czym przebierać, mają naprawde dużo zegarków, które trafiają w moje gusta. Rozmyślam też nad kolejnym zegarkiem IWC, po głowie chodzi mi Portuguese Chrono Classic, albo Inge Chrono Racer :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Miłośnicy "Szaf" łączcie się!

Od ponad dwóch lat posiadam kieszonkę IWC z 1925r. Postanowiłem, że zostanie ze mną do końca (mojego albo jej) :) Może odziedziczy ją mój wnuk.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami milosnicy, a byka w nazwie nie widza...

 

 

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz poprawione ;)

 

 

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pshemo7

Witam Panowie . Chciałbym Was zapytać jak Wy oceniacie mechanizmy JLC stosowane przez IWC . Czy ich parametry ( precyzja chodu , trwałość , jakość wykonania ) były lepsze od IWC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pshemo7

Witam Wszystkich milosnikow i fanów zegarków jaki i samej Firmy IWC . Czy przyjmiecie mnie do KLUBU z moim pupilem ? Kal. 83 rok 1942 . Pozdrawiam .

post-51715-0-83545100-1403120137_thumb.jpg

post-51715-0-24173800-1403120215_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy kupił taki IWC Ingenieur. Tyle że jak widać nie jest to ten typowy model inzyniera, ale podobno limitka. Ktoś może powiedzieć cis więcej o tym zegarku?

qagy8u2u.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy czy biale zloto ? Jezeli stalowy z czarną tarczą, to jest to normalny Inge z serii Vintage. Jest też wersja z niebieską tarczą, limitowana, nazywa się Laureus (info. na temat tego zegarka jak i całej serii Laureus znajdziesz w sieci). Wersja w białym złocie ma szarą tarcze.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Michał napisał. Już nieprodukowany, słabo trzymał cenę, w środku in-house. Niebieska tarcza w mojej ocenie duuużo ładniejsza.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tarcza granat, bardzo ładnie mieni się w świetle pod kątem pod kolor niebieski. Zegarek w stali. W środku faktycznie inhouse - z mala częstotliwością. Sekundnik nie płynie. Wg mnie zegarek prezentuje się bardzo przyzwoicie, aczkolwiek niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu w takim razie nie pasuje. Skoro piszesz, że granat, to rozumiem, że jest to Laureus, a Laureus miał sekundową wskazówke z dodatkiem czerwonego na samym końcu. Druga rzecz, to białe okno daty. Z tyłu jest pełny dekiel z grawerem rysunku namalowanego przez dzieci ?

 

Moim zdaniem jest to stalowa wersja z czarną tarczą. Tylko przez antyrefleks wydaje Ci się granatowa ;)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, jednak to nie jest Laureus. Dekiel jest transparentny, a tarcza czarna wpadająca przy świetle w granat :) Dzięki

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna limitowana wariacja wersji Spitfajera, tym razem Ju-Air. Więcej o tym zegarku można przeczytać na stronie producenta, oraz na Hodinkee.

 

post-27475-0-21662100-1404750527_thumb.jpg

 

Jak Wam się podoba ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są trochę nazbyt  ładne jak na lotniki, zbyt uniwersalne, ugrzecznione. Osobiście wolę bardziej surowy design tego typu zegarków, ale nie zmienia to faktu, że na żywo prezentują się świetnie i mają na pewno wielu fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip!

 

Gdzie wsadziłeś swego złotego "dandysa"?  :P

Skoro go tu nie widać? :angry:

 

Łolterze a Twoja "patelnia" do spodni,

tudzież kamizelki poszła z nimi do pralni

i zamokła? :blink:

Też zabyłeś ją z focić! ;)

 

To i ja się.......

przyłączam, do czepiam, wpisuje lub za...

targając na plerach swą "szafę" jak tragaż

z szacownej firmy Węgiełek z dawnych lat. :)

Niech ma galeryję! 

Zasługuje.

 

Uf!!!!

Siem zmachałem.... :(

post-63153-0-64994100-1412323045_thumb.jpg

post-63153-0-38036400-1412323106_thumb.jpg

post-63153-0-68416400-1412323123_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze  :)

post-63153-0-41640400-1412323348_thumb.jpg

post-63153-0-74710700-1412323408_thumb.jpg

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze nie wszystko!

post-63153-0-54661100-1412323631_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tow. Mao  :)

 

Nie da się ukryć, że ładna sztuczka! :wub:

post-63153-0-23780000-1412323731_thumb.jpg

post-63153-0-19001300-1412323750_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkret . Moje gratulacje . Mechanizm - brak słów . Aż sobie zażartuję - prawie jak u Rolka .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.