Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz zgłupiałem :huh:

Nie wiem czy fabrycznie takie były, sadziłem że to przekładka z takiego zegarka lub mu podobnych:

https://picasaweb.google.com/107247623220063053982/RakietaKostka#6196887744295069778

Przekładka jest mimo wszystko bardzo prawdopodobna biorąc pod uwagę jak niszczą się tarcze w WT.

Ale i u krisa taka jest:

https://picasaweb.google.com/107247623220063053982/RakietaWT#6097181226269288162

Moja to na pewno składak. :wub:

Oryginały na 100% mają cyfry powyżej indeksów jak napisał kol. grgech.  Widziałem taką raz w kolekcji. nie pamiętam jednak u kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kilkakrotnie spotkałem się z taką białą tarczą tylko nie chce mi się wierzyć że ruscy zrobili odstępstwo i akurat biała jest wykonana w innej stylistyce niż cała reszta wykonana wg. schematu jak wyżej pokazał gregch.

Kris rozwiewa watpliwosci tak wyglada oryginal...

post-82362-0-78715000-1444056910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/unikatowa-slawa-21-rubin-sprawny-i5712055285.html

 

Coś czuję, że od razu powinienem "to" umieścić w wątku o frankenach, a za opis "Rok produkcji 1945 - 1946" dodać do Złotych myśli...ale dla pewności dam go tutaj ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/unikatowa-slawa-21-rubin-sprawny-i5712055285.html

 

Coś czuję, że od razu powinienem "to" umieścić w wątku o frankenach, a za opis "Rok produkcji 1945 - 1946" dodać do Złotych myśli...ale dla pewności dam go tutaj ;).

Wprawdzie mam kiepski wzrok, ale na dole tarczy  chyba widnieje "sdielano w rasii", więc coś tak jakoś za stary ten zegar :D Poza tym, Slavy nie były produkowane tak wcześnie...chyba ;)

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, było cos takiego? Nie moje klimaty a mam okazję kupić. Na kopercie oznaczenie au w rombie.

post-27093-0-16151800-1444137393_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki jak gwiazdki , ale koperta od Wołny i sekundnik (no chyba że ma grot)

Były WP w takich kopertach. Gorzej że koperta po "odnowieniu" czyli posmarkana złoceniem <_< Jak dla mnie nie wart uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, było cos takiego? Nie moje klimaty a mam okazję kupić. Na kopercie oznaczenie au w rombie.

Niby Leningrad ale nie kojarzę złoconych Leningradów a takiej tarczy też chyba nie widziałem :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Leningrad ale nie kojarzę złoconych Leningradów a takiej tarczy też chyba nie widziałem :huh:

Pogrzebałem w sieci. Złocone były tylko z inną tarczą a z taka tarczą jak u mnie znalazłem kilka w chromie. Tylko po co ktoś by przekładał z chromu do złoconej? W drugą stronę to jeszcze rozumiem :D

post-27093-0-50384400-1444141331_thumb.jpg

post-27093-0-70556800-1444141341_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest w katalogach. Wg. mnie były. Sursum  by się przydał bo jego wiedza o 2809 jest nieoceniona. :(

gregch, dnia 06 Paź 2015 - 16:22, napisał: snapback.png

Pogrzebałem w sieci. Złocone były tylko z inną tarczą a z taka tarczą jak u mnie znalazłem kilka w chromie. Tylko po co ktoś by przekładał z chromu do złoconej? W drugą stronę to jeszcze rozumiem :D

gregch ale tu tarcza jest jednak zupełnie inna.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie wszytko , ale osobiście jestem sceptyczny czy oby VP były w kopertach Wołny. Może do Wostoka 22 kamnia ta koperta by podeszła ( jako że W. 22 kamnia jest "następcą" Wołny - po ujednoliceniu nazewnictwa  ) ale VP już nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregch ale tu tarcza jest jednak zupełnie inna.

Faktycznie identyczna nie jest. Czas zmienić okulary :) ale i tak go kupie, cena tylko troche większa od ceny koperty w złomie a tarcze pewnie oryginalną znajdę w swoich szufladach.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym Poljocie?

http://allegro.pl/poljot-3133-i5712244016.html

Stoper nie działa, ale czy mi się wydaje, czy 2 mostki są wymienione (balansu i naciągu), albo tak światło pada, że mają inny odcień.

Zdięcia tarczy nie mogę powiększyć, bo się wyświetla inne i nie widzę, czy małe wskazówki są ze strzałkami, czy bez.

Cena chyba nie specjalna za taki stan ?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje jak wystawisz aukcję a po jakimś czasie podmienisz zdjęcia - najpierw przed dwa dni wyświetlaja się jeszcze stare gdy chcesz powiększyć - wszystko poprawi się za dwa dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje jak wystawisz aukcję a po jakimś czasie podmienisz zdjęcia - najpierw przed dwa dni wyświetlaja się jeszcze stare gdy chcesz powiększyć - wszystko poprawi się za dwa dni

To wiem Pawle z autopsji, niemniej jednak nawet jak się pojawi to zdjęcie z tarcza, to jest ono chyba niezbyt czytelne cosik mi się tak wydaje.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, było cos takiego? Nie moje klimaty a mam okazję kupić. Na kopercie oznaczenie au w rombie.

Nie wiem czy coś takiego było ale logo chyba jest OK. Warto byłoby zobaczyć tarcze z bliska.

Jakby co to mogę go przygarnąć.

 

Powiem szczerze - pierwszy raz coś takiego widzę. Ale patrząc na zegarek mogło coś takiego być:

1. Wskazówki Kirowskie, montowane również we wczesnych niektorych Poljotach

2. Tarcza - typowo Kirowska

3. Koperta - ????

 

Warto by jeszcze zobaczyc dekiel i mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kiedyś kolega Red pokazywał złotego (nie złoconego) Kirowskiego z taką tarczą. Zastanawiam się czy te napisy nie zostały zrobione później, podobnie jak robią np w Poljotach - Blonex'ach czy Błoniach. Zmywany jest jeden a w to miejsce kładziony drugi ;) Koperta jakaś taka nijaka, nie pasuje mi do Kirowskich. Ma ktoś jakieś jeszcze inne podejrzenia? Szkoda, że werka nie widać. Poproś sprzedającego o zdjęcie mechanizmu.

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kiedyś kolega Red pokazywał złotego (nie złoconego) Kirowskiego z taką tarczą. Zastanawiam się czy te napisy nie zostały zrobione później, podobnie jak robią np w Poljotach - Blonex'ach czy Błoniach. Zmywany jest jeden a w to miejsce kładziony drugi ;) Koperta jakaś taka nijaka, nie pasuje mi do Kirowskich. Ma ktoś jakieś jeszcze inne podejrzenia? Szkoda, że werka nie widać. Poproś sprzedającego o zdjęcie mechanizmu.

Trochę bez sensu przerabiać Kirowskiego na Poljota bo co to za nobilitacja?! Poljoty były przerabiane na Błonie, Blonexy  dlatego że Poljota można było kupić za 60 zł a blonex kosztował nawet 400zł No i Kirowski miał inny gilosz  - jeśli o tym samym myslę.

 

Wyslalem zapytanie o werk...zobacze co odpowie...

Werk pewnie będzie 17 j - standard.

 

Pamiętasz o temacie ?  :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.