Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Czyli jednak możemy wierzyć katalogom.  :P

Jeśli chcesz wierzyć katalogowi z 1960 roku porównując do niego zegarek z 1953 ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Jeśli chcesz wierzyć katalogowi z 1960 roku porównując do niego zegarek z 1953 ... ;)

To był żart, to po pierwsze, a po drugie skąd wiesz że był z '53?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mówię o tym z Alle, przecież ma nabity kwartał i rok na mechanizmie 2-53.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Mówię o tym z Alle, przecież ma nabity kwartał i rok na mechanizmie 2-53.

Tylko mechanizm i to nie do kompletu, a nie zegarek.

 

 

 

... mam ten model u siebie zgodność tarczy z mechanizmem czyli 2.MFZ sygnowanym na 1-58. W dodatku występuje ona w katalogu z roku 1960. Wątpię żeby była w takowym przez siedem lat, dwa lata wydają mi się bliższe prawdzie.

Sugeruje to jednak późniejsze lata produkcji.

 Dobra już nic nie mówię bo się OT zrobił i zaraz banem dostaniemy.  :rolleyes:

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tylko mechanizm i to nie do kompletu, a nie zegarek.

 

Sugeruje to jednak późniejsze lata produkcji.

 Dobra już nic nie mówię bo się OT zrobił i zaraz banem dostaniemy.  :rolleyes:

W kontekście tego o czym pisałem - niekoniecznie. ;)

 

Mechanizm rocznikiem jak najbardziej prawidłowy bo w 1953 1MCzZ na pewno produkował te mechanizmy. W latach kolejnych 1954-55 produkcję Pobied przejęły inne zakłady.

Mogło więc być tak, że 1MCzZ zaopatrzył te zakłady na start w swoje mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

W kontekście tego o czym pisałem - niekoniecznie. ;)

 

Mechanizm rocznikiem jak najbardziej prawidłowy bo w 1953 1MCzZ na pewno produkował te mechanizmy. W latach kolejnych 1954-55 produkcję Pobied przejęły inne zakłady.

Mogło więc być tak, że 1MCzZ zaopatrzył te zakłady na start w swoje mechanizmy.

Yaku w/g mnie zły tok myślenia. Piszemy o Pobiedzie z alle, konkretny model "94чн". Sam widziałeś w katalogu że producentem była 2.MFZ. Uczepiłeś się mechanizmu który jest własnie dowodem że ta konkretna Pobieda jest składakiem. Nie mów mi również że 1.MFZ wspierała 2.MFZ której początki istnienia sięgają roku 1938. Nie był to nowy zakład który mógł by mieć problemy na początku istnienia. To po pierwsze. Jeśli nawet by tak było, powtażam jeśli nawet, to werki z roku 1953 dawno już by zeszły z zapasów 1.MFZ do roku powiedzmy 1958 (opieram się na dacie produkcji mojej Pobiedy tego konkretnego modelu "94чн", a nie na katalogu). Nie przekonałeś mnie.

 Dla mnie ta Pobieda z alle jest składakiem. Nikogo nie zamierzam potępiać za jej kupno, to jest prywatna, indywidualna sprawa każdej osoby. Było pytanie czy wszystko z nią w pożądku. Z przodu tak jak najbardziej. W środku już nie. Skończyłem ten temat.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tego o czym pisałem - niekoniecznie. ;)

 

Mechanizm rocznikiem jak najbardziej prawidłowy bo w 1953 1MCzZ na pewno produkował te mechanizmy. W latach kolejnych 1954-55 produkcję Pobied przejęły inne zakłady.

Mogło więc być tak, że 1MCzZ zaopatrzył te zakłady na start w swoje mechanizmy.

 

Yakovlev - mieszasz i jednak wprowadzasz w błąd. Nigdy nie występowała kombinacja tarcza 2MFZ i mechanizm 1MFZ - to pierwsza sprawa. Druga to taka, że wspomniana Pobieda w tej odmianie pojawiła się na rynku w drugiej połowie lat 50., więc mechanizm z 53 roku jest na 100% przełożony.

 

Nie jest też prawdą, że w przypadku Pobiedy mieszanie tarcz z mechanizmami było jakąś normą. Zestawienie tarcza-mechanizm było niezgodne tylko w jednym przypadku i dotyczyło okresu przejściowego fabryki w Petrodworcu (TTK-1, ПЧЗ) - tak jak napisałeś w latach 1953-1955.

Edytowane przez Ender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 

Nie jest też prawdą, że w przypadku Pobiedy mieszanie tarcz z mechanizmami było jakąś normą. ...

Nigdzie nie napisałem,że to było jakąś normą, wszędzie używałem przypuszczeń w stylu "mogło być", "mogło się zdarzyć", a wszystko to na podstawie przeczytanych informacji na, rosyjskim forum gdzie piszą, że wzajemna "pomoc" pomiędzy zakładami miała miejsce.

Nawet oni maja kłopoty w niektórych przypadkach z poprawną identyfikacją danego egzemplarza i wtedy nikt z całą pewnością nie twierdzi, że było tak a nie inaczej.

Wiem, zaraz pojawią się głosy, że "ruskie forum" nie jest żadną wykładnią ;) ale jeśli wydaje Wam się, że wiecie już wszystko to pozostaje tylko pogratulować wiedzy.

Ja wciąż się uczę i nigdy nie powiem, że wiem już wszystko, nawet przeglądając tysiące katalogów ;)

 

W związku z tym, że "mieszam i wprowadzam w błąd" chyba lepiej będzie, aby moderator usunął moje posty z tego tematu, i obiecuję, że nie będę w przyszłości podważał żadnych informacji tu podawanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszaj mieszaj!

Katalogi pokazuja mniej wiecej co chcieli sprzedac, rzeczywistosc pokazuje co wyszlo z fabryki ;)

Nie nic gorszego jak stwierdzenie oryginalnosci na zasadzie dwie sztuki podobne, to reszta jest zla....

 

Nie zachowywalem zdjec, ale nieraz widzialem poljoty z werkami czajki, rakiety kwarcowe z logo poljota itp itd. o tych pobiedowatych juz nie wspomne.

Oczywiscie prawdopodobnie widzialem radosne frankeny... 

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywana przeze mnie wyżej ma prawidłowy werk datowany 2-55. To tak na poparcie powyższego postu Rafała.

attachicon.gifDSC04404.JPG

ale kolo balansu juz chyba nie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kolo balansu juz chyba nie.....

A to już jak najbardziej część wymienna i takich "dupereli" to przynajmniej ja się nie odważę analizować bo sensu to nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze nie, ale to juz nie jest oryginalny werk jak z fabryki...

i zgaduje, ze moglibysmy teraz utonac w rozwazaniach co jest, a co nie jest czescia wymienna wplywajaca na oryginalnosc  :D

tak mnie sie przypomina wlasnie akcja sprzed jakiegos czasu z mostkami z Blonia. w odniesieniu do w/w czesci zamienno-wymiennych  :D

 

P.S.

Sorki, ale nie moglem sie powstrzymac

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdzie nie napisałem,że to było jakąś normą, wszędzie używałem przypuszczeń w stylu "mogło być", "mogło się zdarzyć", a wszystko to na podstawie przeczytanych informacji na, rosyjskim forum gdzie piszą, że wzajemna "pomoc" pomiędzy zakładami miała miejsce.

Nawet oni maja kłopoty w niektórych przypadkach z poprawną identyfikacją danego egzemplarza i wtedy nikt z całą pewnością nie twierdzi, że było tak a nie inaczej.

Wiem, zaraz pojawią się głosy, że "ruskie forum" nie jest żadną wykładnią ;) ale jeśli wydaje Wam się, że wiecie już wszystko to pozostaje tylko pogratulować wiedzy.

Ja wciąż się uczę i nigdy nie powiem, że wiem już wszystko, nawet przeglądając tysiące katalogów ;)

 

W związku z tym, że "mieszam i wprowadzam w błąd" chyba lepiej będzie, aby moderator usunął moje posty z tego tematu, i obiecuję, że nie będę w przyszłości podważał żadnych informacji tu podawanych.

 

Też powiem - mieszaj mieszaj robisz dobra robotę dla nas i forum - to że czasem ktoś coś twojego poważy czy próbuje podyskutować odbierasz bardzo osobiście - co nie napiszesz to czytam z zaciekawieniem i jak do tej pory raz miałem wątpliwości to napisałem (raz na chyba 500 twoich wpisów) napisałem i zostałem wręcz zaatakowany - trochę więcej luzu, forum jest po to aby dyskutować 

Przenosisz ogrom informacji z Rosyjskich forów - temat przez ciebie założony przeglądam codziennie - pewnie nie tylko ja patrząc po ilości wejść 

 

W związku z tym, że "mieszam i wprowadzam w błąd" chyba lepiej będzie, aby moderator usunął moje posty z tego tematu, i obiecuję, że nie będę w przyszłości podważał żadnych informacji tu podawanych.

 

Zrób sobie dzień wolnego, złap świeżego powietrza i nie wygłupiaj się z jakimś usuwaniem swoich postów z dystansem przyjmuj krytykę 

Czekam na kolejne nowinki i bez urazy przyjacielu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że zawracam wam 4 litery podczas tej ważnej debaty, ale chciał bym się skusić na poniższe cuda i mam wątpliwości. Choć mniejsze do Wostoka bo widziałem stos w białych tarczach, ale Slave chyba 1 raz widzę w takim kolorze. Wybaczcie o brak zdjęć wnętrza ale dopiero o nie poprosiłem.

wostokslawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będziemy usuwać! :angry: Właśnie takich dyskusji brakuje na forum. Czasem może zbyt zapalczywych ale każda taka wymiana myśli coś wnosi i inni coś mogą się dowiedzieć. Grzecznie i bez nerwów to na kółku różańcowym :D
Kontynuujcie Panowie ale bez obrazy żadnej ze stron.
Przypomina mi się niemal wojna słowna Sursuma i Gregoriana która zakończyła się niemal nieobecnością obydwu panów ze stratą dla nas wszystkich :(

 

 


Wiem że zawracam wam 4 litery podczas tej ważnej debaty, ale chciał bym się skusić na poniższe cuda i mam wątpliwości. Choć mniejsze do Wostoka bo widziałem stos w białych tarczach, ale Slave chyba 1 raz widzę w takim kolorze. Wybaczcie o brak zdjęć wnętrza ale dopiero o nie poprosiłem.


Obydwa oryginalne a Slava w tym kolorze jest bardzo powszechna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie, nie widziałem ich wiele więc pewnie przegapiłem skupiając się na kolorach żywszych:)

Jeszcze zapytam czy 110 to adekwatna cena? Nie znam się na tyle by wiedzieć dopiero się uczę wszystkiego pomału:)

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez ChemikD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Zrób sobie dzień wolnego, złap świeżego powietrza i nie wygłupiaj się z jakimś usuwaniem swoich postów z dystansem przyjmuj krytykę 

Czekam na kolejne nowinki i bez urazy przyjacielu  ;)

Ależ ja potrafię przyjąć krytykę, ba! potrafię przyznać się do błędu lub omyłki.

Jednak trudno mi zrozumieć takie bezkrytyczne podejście do niektórych kwestii zegarkowych, np kombinacji zestawień poszczególnych elementów, a tym samym upieranie się przy "katalogowej oryginalności".

 

Jeszcze raz powtórzę - wystarczy przyjąć do wiadomości, że jeszcze nie wszystko widzieliśmy.

 

Jak np tę "12"

Ręka w górę kto taką ma ? Kto wcześniej widział (tylko szczerze) ?

Bezbarwne kamienie za wyjątkiem tego na balansie, Dwa otwory na elemencie mocującym kamień nakrywkowy na balansie.

No ale najciekawsza jest czcionka tarczy. Ktoś ma taką ? Który zakład ją wyprodukował ?

(reszta na rosyjskim forum)

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie wiem jak podnieść rękę ale mam taką :D

 

Mechanizm z dodatkowymi otworami w mostku balansu też mam

 

A mechanizm z przezroczystymi kamieniami chyba też gdzieś mam tylko muszę pogrzebać?

No zdziwiłbym się gdybyś nie miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pasówka, do nowej koperty z nową tarczą przełożono stary poljotowski mechanizm. Z Aviator swiss made nie ma to nic wspólnego.

Kurcze, a da się coś takiego zrobić ze swoim lokalnym majstrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.