Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejne bezcenne informacje od Ciebie. Serdecznie dziękuję... Czyli podobnie jak w przypadku tarcz warszawskich taki "podrabiany oryginał" :D:blink: . No i rzeczywiście jakość wykonania tej tarczy jest o wiele lepsza niż warszawskich - zachowano złocone wypukłe indeksy, ale powłoka lakiernicza chyba trochę słabsza - co widać na załączonych obrazkach.

Raz jeszcze wielkie dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W czasach ZSRR Lenremczas produkował takie zamienniki tarcz na bazie starych oryginalnych, czyszcząc je, ponownie malując jeśli było trzeba i nanosząc matrycą nowy nadruk skali minutowej, marki zegarka (jak widać niekoniecznie zgodnej) i jeśli było trzeba to indeksów.

Było jeszcze kilku innych "producentów".zamienników. Z tym, że u nich tarcze te nazywane były serwisowymi.

Z reguły tarcze były w kolorze czerwonym z białym nadrukiem ciut gorszej jakości (nie tak czytelne) niż oryginalny wzór.

Nie mylić oryginalnych katalogowych czerwonych tarcz !!! Różnica jest znaczna i do odróżnienia na pierwszy rzut oka.

W Polsce stosowane były wszystkim znane tarcze warszawskie.

Dla Czechosłowacji produkowane były (nie wiem gdzie) tarcze w kolorze białym lub kremowym z czarnym nadrukiem skali, indeksów i napisów.

W 99% z napisem POBEDA, nieważne czy była to Pobieda, Rakieta czy Wostok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu stalowej sekondy de luxe, bo nie daje mi spokoju. Temat popycham kijem nie w kontekście konkretnego zegarka, a wiedzy jako takiej.

Panuje opinia, że Sekondy de luxe były produkowane przez Łucza i powinny mieć sygnaturę Łucza na werku.

 

Jednak tutaj w katalogach są All Steel Sekondy de luxe: 

(1968) https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNNJ7JgGY6p7xeM6AkHs6YL2k8TgBO4T7Wjv7R4/AF1QipPj-7rChAJK1GfTqTUhJcG71MrAgiJdhTzRCjl5

(1970) https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOxmaNj8nnsDWl0Ef_z6WkQNG-spksCDZ-A8rEq/AF1QipN32PtfdpuWygnGZbBAaUmztHXtX_WEuazNQkmm

(1974) https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipPBObQWWqTRPhUyCHHZF1YOAFLcC5R66-5sBf_X/AF1QipMDFmYW-3yAF9oFDOW4okP-2m1EGIQU6YEgCgpV

 

Występują zarówno w wersji 2209, jak i 2415.

Ranfft twierdzi (http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Luch_2209), że 2209 dopiero od '75 był produkowany przez Łucza. Przyznaje się jednak do niewiedzy i nie umiem zinterpretować informacji o miescu produkcji przed tym rokiem (1961-1975 (Belarus Plant: Vympel, Poljot 2209))

 

Czy ktoś z kolegów wie może na pewno, czy występowały "Sekondy de luxe" na werkach sygnowanych przez 1MCZ? Ewentualnie, czy może któryś z kolegów bardziej biegłych w rosyjskim mógłby zadać pytanie na rosyjskim forum?

 

przyznaję, że temat nie daje mi spać (; A jest to wiedza, która jeszcze kilka razy może się w życiu przydać oceniając napotkane zegarki.

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu podobny, też ZIM na tarczy, ale...

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=79216

Tarcza mogła być ponownie malowana, tzn. na oryginalna tarcze naniesiony został nowy nadruk.

To najprawdopodobniej produkt Ленремчас-Ленинградский ремонт часов (LenRemCzas - Leningradzki Remont Zegar-ów/ków).

Zegarek w linku ma nawet bransoletę z Leningradu ;)

Ленремчас to taki dziwoląg z czasów ZSRR i początków Rosji, a zajmował się "reanimacją" używanych zegarków tworząc z nich różne kombinacje, czasami alpejskie ;)

Do punktów Ленремчасa można było przynieść używany, nawet niesprawny zegarek (mile widziane były złote i pozłacane) i za niewielką dopłatą wybrać sobie jakiś z ich zreanimowanej oferty. Wyrabiali tarcze w zasadzie do wszystkiego, znacznie lepszej jakości niż nasze warszawskie. A składaki montowali ze wszystkiego co było pod ręką i mogło działać>

 

Poniżej próbki ich twórczości ;)

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=76972&highlight=%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%87%D0%B0%D1%81

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=56075&highlight=%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%87%D0%B0%D1%81

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=176562

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=147705

PS.

W sumie to chyba wrzucę to do "Ciekawostek i mitów" ;)

Tarcza nie jest podrabiana. Jest oryginalna i powinna byc zamontowana w takiej kopercie.

post-26962-0-97741700-1476869405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie jest podrabiana. Jest oryginalna i powinna byc zamontowana w takiej kopercie.

No raczej się z Tobą nie zgodzę, ponieważ to co pokazuje jest założone na zupełnie innym werku. Weź pod uwagę kwestię subsekundy na tym, którego zamieściłeś. Na tym moim jest centralna sekunda. Nie wiem jak się ma rozstaw nóżek pod tarczę, ale tak jak pisałem wyżej tu się wszystko zgrywa i pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kris może mieć rację, choć nie mogę jakoś znaleźć fotki dokładnie takiej tarczy w tej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tarcza rozmiarowo wchodzi w taką kopertę i faktycznie pasuje wzorem w kształt (sprawdziłem), ale nurtuje mnie wciąż jedna sprawa - nigdy nie widziałem (co nie znaczy,  że tak nie było) takiej Pobiedy z mechanizmem bez subsekundy. Ta tarcza nie ma takiego rozwiązania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Zasadniczo tarcza rozmiarowo wchodzi w taką kopertę i faktycznie pasuje wzorem w kształt (sprawdziłem), ale nurtuje mnie wciąż jedna sprawa - nigdy nie widziałem (co nie znaczy,  że tak nie było) takiej Pobiedy z mechanizmem bez subsekundy. Ta tarcza nie ma takiego rozwiązania....

Skoro sygnowana Zim to w środku mógł być zimowski 2608 lub 2609 z wysokim mostkiem i centralną sekundą.

Ale nie wiem na 100% więc nie będę się upierał. ;)

Zimy są poza sfera moich zainteresowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tu wszystko pasuje. Jest najszybszy zegarek świata, paszport i pudełko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mi tu wszystko pasuje. Jest najszybszy zegarek świata, paszport i pudełko

 

 

Tak ?  A te wolniejsze to które ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moooocno poprzecierana ;)

 

Echh...no widzę, że zdjęcia jakoś tak "umiejętnie zrobione". Ale mam silne pragnienie telewizorka albo..mmm...pancernika jakiegoś do noszenia na co dzień :rolleyes: W pracy premię zapowiedzieli...pożądanie rośnie, a człowiek się przez to jakby mniej wybredny robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Echh...no widzę, że zdjęcia jakoś tak "umiejętnie zrobione". ...

Właśnie, że zdjęcia dobrze ukazują mankamenty koperty. Dodatkowo w opisie jest info o wadach koperty i jej ocena na 3+.

Nie można sie przyczepić, uczciwie opisane i pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że zdjęcia dobrze ukazują mankamenty koperty. Dodatkowo w opisie jest info o wadach koperty i jej ocena na 3+.

Nie można sie przyczepić, uczciwie opisane i pokazane.

Oczywiście! Pisząc "umiejętnie zrobione" mam na myśl to, że pomimo mankamentów człowiek jakoś tak chciałby go kupić :) I nie chce wiedzieć, że w domu po odpakowaniu, w zwykłym świetle zaraz dostanie tymi mankamentami po oczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ?  A te wolniejsze to które ?

 

 

pewno szwajcarskie,przecież tam czas wolniej płynie.

 

Nie chcę wyjść na osobę, która tłumaczy żarty, ale przecież wiecie że Rakieta to najszybszy zegarek na świecie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kurde ale moment poszła ta rakieta. Potwierdzam najszybszy zegarek świata ;D

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ? A te wolniejsze to które ?

Wszystkie inne. Żart z rakietą jest tak stary jak Rakieta ( te zegarki )

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wszystkie inne. Żart z rakietą jest tak stary jak Rakieta ( te zegarki )

 

 

 

Żart znam, i w sumie racja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żart znam, i w sumie racja ;)

 

 

Genialna ta reklama! Jakby była w dobrej rozdzielczości to bym sobie taki plakat wydrukował :).

A może niegłupio byłoby założyć taki temat z grafikami, plakatami dotyczącymi naszych "rusków"? Każdy by mógł sobie pobrać, wydrukować, wsadzić do antyramy. I kto wie, być może jest miedzy nami jakiś spec od grafiki, który potrafiłby to ładnie podkręcić do przyzwoitej rozdzielczości. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.