Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

...nalezało poprosic zdjecie mechanimu- jesli kosztowała wiecej jak 20 zł ta pobieda

 

...moim zdaniem nie jest wazne czy sie ktos zna czy sie nie zna czy robi cos celowo itd.

 

wazne jest to co raczy napisać w opisie aukcji

 

jesli pisze że zegarek w 100% oryginalny - i o tym nie wie ze jest inaczej - niech zwraca pieniadze i przeprasza za informacje pochopne i na wyrost

 

jesli pisze ze sie nie zna i nie jest pewien - to gosc jest w porzadku i taka sytuacje nalezy póscić płazem...

 

 

z komandirem sytuacja jest ewidentna - bo nie wierze ze ktos co sprzedaje zegarki od roku czy dluzej nic o nich nie wie i pisze takie bzury jak wyzej wkleiłem


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden gosc nowy na allegro wystawil komandira podrobke. napisalem mu o tym przy czym wymienilem dlaczego to podroba. nawet nie przypuszczalem ze odpisze, ale jednak podziekowal, zachwycony wogole ze go uswiadomilem iii... dalej go sprzedaje :?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=205486471

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz rozwinąć tę myśl?

Do jakiej kwoty można oszukiwać nie tracąc twarzy? :-)

 

Chyba ryja.

BTW: po stwierdzeniu o zawyżonej cenie miał być śmieszek.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie
ale jak na chama to dosyć sprytny ten gosc od komandira

cytuje

Witam!

Dziękuję za wiadomość.

Niezbyt rozumiem. Ruski zegarek podrabiany? Pierwszy raz słyszę, że coś

takiego miało miejsce. Przecież one już same w sobie są podróbkami, bo

projekty ściągane były z zachodu.

Poza tym jaki jest sens podrabiać tak tanie zegarki? Po czym mogę poznać,

że nie jest to oryginał?

Wygląda na to, że będę musiał wycofać tą aukcję...

Raz jeszcze dziękuję Panu za cenną informację.

Z pozdrowieniami,

Andrzej

 

Dread_21 to zwyczajny oszust i naciągacz.

Już PO tym mailu do Ciebie umieścił w opisie aukcji następujący bezczelny tekst:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dziękuję za zainteresowanie moją ofertą.

Dostaję dość dużo propozycji zakończenia aukcji przed czasem. Niestety nie mogę tego zrobić ze względu na regulamin Allegro i przez wzgląd na innych uczestników. Cena jest w tym momencie tak niska, że nic tylko próbować swoich sił w licytacji. Tych z Państwa, którzy nie mogą wziąć w niej udziału zachęcam do skorzystania z programu snajperskiego. Zalicytuje on automatycznie podczas Waszej nieobecności przy komputerze. Początkującym chętnie pomogę przy ustawieniu takiego strzału. Jest to zupełnie darmowe.

Z pozdrowieniami,

Andrzej

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zobaczymy co na to serwisanci allegro - moze by im podesłać link do tego tematu - w końcu chyba jesteśmy rzetelnymi ośmielę się napisac fachowcami w tej prozaicznej sytuacji...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam poczytać strone o mnie tego człowieczka - to mozna dojsć gdzie mieszka - sprytem albo licytacją jakiegoś badziewia u niego...

 

żal mi osoby co zapłaci 110 zł za warta wielkie GGGGGGG chińska blaszke...

 

ochydby oszust i naciągacz!

 

jedyne co pozytywnego powiem o nim że ma ciekawe pióro i zgrabnie wypowiada się pismem w jezyku polskim....

 

czy allego moze coś poradzić jeszcze?

 

moze napisać do wygranego aukcji żeby nie finalizował?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82

Walka z wiatrakami. Kiedyś koleś [chodzi mi o zupełnie inny, niezależny przypadek - proszę nie łączyć omawianego tematu z opisywaną przeze mnie osobą]sprzedawał ewidentna podróbkę zegarka. Napisałem maila do licytujących żeby sie opamiętali i wskazałem na kilka szczegółów mówiących ze to bubel No i odezwał sie..... sprzedający :) Generalnie kilka maili niemiłych, straszenie itp. To ze ten mail trafił do niego to nasunęło mi nawet myśl ze albo ma 2 konto i sam na własnej aukcji podbija ceny, albo robi to jakiś jego znajomy. A Allegro umywa ręce - grunt że naliczoną prowizje skasują A interes kręci się dalej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak myśląc to komunizm by nie upadł,,,


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chevy'56

Jan89r, allegro pomoc juz nie moze, ale jesli koles opisal podrobke jako oryginal i sprzedal ja jako oryginal, to umowa (o ile zechce tego osoba, ktora wygrala aukcje) kupna sprzedazy (zawarta na allegro) moze zostac uniewazniona, jesli sie to nie podoba osobie wystawiajacej (gdyz osoba kupujaca zawarla umowe nie znajac wszystkich cech przedmiotu lub zostala wprowadzona w blad swiadomie lub nieswiadomie przez wlasciciela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...korespondowalem z wygranym tej aukcji - gosc chce sprawe zglosic na policje!

 

i bardzo dobrze - popieram goscia

 

wskazalem forum i ten temat jako wykładnie co do oryginalnosci tego zegarka


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Jakoś tak miło mi się zrobiło kiedy zobaczyłem zasięg tej wspólnej akcji przeciw oszustowi Dread_21 :-)

Kiedyś bodajże Wocio pisał o tym, że Dread_21 jest uczestnikiem forum i członkiem klubu.

Czy za świadome oszustwo - sprzedaż podrabianych zegarków - nie należałoby takiej osoby wykluczyć z tego zacnego grona oraz sporządzić listę takich indywiduów w osobnym wątku? Bo niestety Dread_21 nie jest jedyny...

 

Szkoda, że na Allegro większość ludzi boi się dać negatywa licząc się z odwetem. Taki system powoduje bezkarność oszustów i złodziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię jednemu - jak się objawia podróba Szwajcara to larum na Forum jest okrutne, bliskie linczu oszusta. Jak to jest rusek - poza kilkoma zainteresowanymi osobami, reakcja żadna. Czasem mam wrażenie, że zegarek nie-szwajcarskiej, nie-niemieckiej lub najogólniej poniżej pewnej kwoty i prestiżu nie jest zegarkiem, a zwolennicy takich przedmiotów mogą być jedynie tolerowani jako wielbiciele zegarków. Snobem pachnie... :roll:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się dziwię jednemu - jak się objawia podróba Szwajcara to larum na Forum jest okrutne, bliskie linczu oszusta. Jak to jest rusek - poza kilkoma zainteresowanymi osobami, reakcja żadna. Czasem mam wrażenie, że zegarek nie-szwajcarskiej, nie-niemieckiej lub najogólniej poniżej pewnej kwoty i prestiżu nie jest zegarkiem, a zwolennicy takich przedmiotów mogą być jedynie tolerowani jako wielbiciele zegarków. Snobem pachnie... :roll:

 

"oftopikowe przemyslenie"

Wystarczy spojzec do galerii, prawie kazdy temat ze zdjeciem szwajcara, ohy i ahy jak to piekny.

Fotki ruskiego? e tam, nie ma na co patrzec. Przyklad Feleksc: nastrzela zdjec ciekawych, dorzuca foty, ogladalnosc widac, napisac cos - po co?

niewazne, to tylko mala dygresja.

 

jesli chodzi o dreda to chyba nie on jest tym ktory siedzi na forum, tylko ktos inny to byl. osoba ktora kupila od niego tego komandira napisala do mnie z pytaniem o rozpoznanie podroby (pewnie do kilku osob to pisala) niemniej jednak mysle ze:

- allegro to zignoruje (oni nas olewaja sikiem prostym: pisalem ze mam 260pln na programie partnerskim i ze chce kase to mnie ignorowali przez kilka tygodni!)

- policja? niestety wysmieja ze kto by tam robil dochodzenie w tej sprawie.

 

Nasze hobby wg. mnie dla ludzi z zewnatrz jest zbyt "smieszne", aby wladza czy admin allegro cos z tym mieli zrobic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...prosta rzecz - wszyscy mamy konta allegro!

 

monitujmy aukcje dreda i wygrywajmy podróby - poźniej dajmy negatywa

 

ja to moge zrobic pierwszy bo mam 400 komentarzy i mi koło ptaka lata jakis tam negatyw odwetowy....

 

a dred zaplaci potezna prowizje jesli jego podroba w aukcji osiagnie wartosc kilku tysiecy np!

 

a taka kwote mozemy sobie wspolnie na aukcji dreda stworzyc

 

-teraz poczekajmy az wystawi jakas podróbkę!


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

JAN89R - :-) :-) :-)

Wchodzę w to!

Czy robimy podobnie z uczestnikami tego forum sprzedającymi chińczyki jako oryginały? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kazdy ruski chińczyk - czy raczej odwrotnie :)


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym takim numerze wpisze Was na czarną listę.

Zawsze też może odwołać licytacje / licytanta.

 

Po za tym to umowa cywilno-prawna - może Was pozwać o starty.

I nie używaj argumentu, że sprzedaje podróby - bo będziesz mu musiał udowodnić, ze o tym wiedział. Jeżeli nie jest zegarmistrzem to raczej nie widzę szans.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jest nas kilkunastu tutaj i na kilka aukcji nas starczy

 

a gosc moze sobie mnie pozywac - bo ja nie sfinalizuje aukcji z takiego powodu że odkryje oszustwo

 

a oszustwem bedzie sprzedawanie podróby jako oryginału - nikt sam na siebie bata nie ukreci przeciez

 

...nikt nikogo nie pyta na giełdzie samochodów czy wiedział że sprzedaje kradziony czy nie


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pozatym niewiedza nikogo nie usprawiedliwa - tak samo jak nieznajomość prawa nie upowaznia do jego nieprzestrzegania - jesli pisze gość że jest to produkt rosyjski czy radziecki to znaczy że taki ma być czy on o tym wie czy nie wie do konca

 

jesli jest inaczej to kłamie - bo fantazjowanie i domniemanie to tez kłamstwo a przeciwienstwem kłamstwa jest prawda i rzeczywistosc


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Nasz oszust posługuje się w aukcjach logiem... Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków :-)

Np. w tej aukcji:

http://ssl.allegro.pl/item207680838_chrono...8_idealny_.html

 

Akurat łatwo dowieść, że facet miał świadomość sprzedawania podróbki - został o tym poinformowany mailem. Nie ma tu wytłumaczenia. Jest oszustem świadomie sprzedającym barachło jako porządny produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pompej

Wydaje mi sie ze wiedzial albowiem Jan go poinformowal i mogl aukcje zdjac ale tego nie zrobil to jedno po drugie zajmuje sie sprzedarza zegarkow na allegro ten pan wiec trudno mi uwierzyc ze nie rozpoznal jednej z najbardziej rozpoznawalnych podrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...otrzymałem od dreda 2 listy 0 prosiło ich publikacje więć są - bo On nie ma dostepu do forum...

 

w niezmienionej formie:

 

1.

 

Nie mam ochoty uczestniczyć w waszej dziecinnej dyskusji, więc

sprostowanie odnośnie podrobionego komandirskiego zamieszczam na stronie o mnie

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=400551.

W miarę postępu tej żenującej nagonki będę zamieszczał sprostowania,

bo kłamiecie jak najęci. Jeśli możesz zamieść informację o tym na

forum. Ja chwilowo nie mam na nie wejścia.

Gratuluję nadmiaru wolnego czasu.

Andrzej

 

 

 

2.

 

Jednak nie będę sobie zaśmiecał strony "o mnie", więc tu jest

sprostowanie:

 

Serdecznie pozdrawiam grupkę "kolegów" z Klubu Miłośników Zegarów i

Zegarków i dziękuję za nagonkę na mnie. :) Chciałbym umieścić

sprostowanie odnośnie nieoryginalnego zegarka Komandirskij, który jakiś czas temu

sprzedałem. Nie wiedziałem o tym, że jest to przedmiot nieoryginalny a

informację o tym dostałem na krótko przed końcem aukcji. Zwyczajnie nie

zdążyłem zareagować. Do transakcji nie doszło, więc nie ma podstaw do

robienia jakiejkolwiek awantury. Podróbka zdarzyła mi się raz i wynikło to z

niewiedzy. Przeprosiłem kupującego za zaistniałą sytuację a zegarek

poszedł na złom.

 

Cała nagonka jest rozkręcana przez dwie osoby, które najwyraźniej nie

mają pomysłu na życie i zawodowo zajmują się klepaniem postów na forum.

Jest to chore, ale to już ich problem. Działanie tych osób jest na granicy

prawa, którego niby tak przestrzegają i czekam na ich błąd podobnie jak

oni czekają na mój. Doszło do tego, że forumowicz JAN89R pisze: "gościowi

nalezy się solidna lampa w ryja

czy ktoś z szanownych warszawiakow Apaszy mógłby to załatwić?".

Proponuję kolego wziąć kodeks karny i przeczytać jakiego bata na siebie

kręcisz.

 

Jeśli masz odrobinę honoru to umieść to na forum. Jeśli nie, ja to

zamieszczę jak tylko będę miał wejście na forum.


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunołem groźbę bo chyba rzecyzwiście moze przesadziłem - i w porównaniu stylu mojej wypowiedzi do Pana Andrzeja to ja jestem ewidentnym chamem...

 

za to Przepraszam

 

-jedno tylko pytanie do Pana - prosze o odpowiedź na mój mejl jak nie Tu

 

pisały do pana conajmnniej 2 osoby że to podróbka - a Pan po liście do mnie jeszcze bardziej jak w amoku zachecał do kupna zegarka tak jakbyśmy pisali że to niesamowicie rzadki i atrakcyjny model...

 

po pana aukcjach które Pan obecnie prowadzi i po tym co pisze Pan w stronie o mnie stwierdzam że wiedza pańska jest ponadprzecietna w dziedzinie zegarmistrzowstwa

 

teraz pytam czemu wytrawny wyjadacz lizaków nie odróżnia lizaka z cukru od lizaka z soli?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82

Nie lubię bawić sie w tak brzydkie zabawy, ale myślę że powinienem coś napisać. Tak sie złożyło, że Dread'a_21 znam i mogę ręczyć że sprzedając ten zegarek był nieświadom tego co sprzedaje! Gość aktualnie wyprzedaje swoją kolekcję która jest naprawdę spora To że trafiła mu się "czarna owca" można nazwać pechem Nie uważam że wciska kit na Allegro Aukcje opisane są naprawdę dobrze, zdjęcia wykonane szczegółowo wiec o co chodzi?!

Z całym szacunkiem, ale psucie komuś opinii na Allegro nie jest super wyjściem Zeby nie powiedzieć - dziecinada! Tym bardziej że cała akcja została odkręcona. Do finalizacji nie doszło.. Tak sie zachowuje oszust?

Niektóre osoby wzięły sobie głęboko do serca słowa "rewolucjonistów" i mamy tego przykład:

http://www.allegro.pl/item204750285_srebrn..._sprezyny_.html

W odwołanych ofertach widzimy osobę o nicku: UWAGA_TO_PODRóBA

Nie wiem czy to komentować... Bo generalnie brak słów....

 

Poza tym myślę, że po takiej akcji dread_21 nie zrobi czegoś podobnego. Tym bardziej że klubowicze będą patrzeć mu na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.