Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vitriol

Seiko Monster PROSPEX

Recommended Posts

Monster po zmianie mechanizmu i dodaniu lupki, aspiruje do poziomu Rolexa. :D  :P  Na waszym miejscu cieszyłbym się, że kosztuje przynajmniej 13x mniej. :lol:  :P

Jak lubię 6r15 tak jego odchyłki dobowe są nieprzewidywalne. Mimo wprowadzenia rewizji C to coś mi się wydaje, że ten mechanizm powinien zostać przeprojektowany od podstaw; wielki plus to rezerwa chodu /55h. O 4r36 mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Nie wiem gdzie ma korzenie, ale chyba nie w 4r15 bo to był mechanizm porażka (całe szczęście już wycofany po krótkiej karierze)...

Trudno się nie zgodzić,na cholerę taka rezerwa jak pod koniec robi -60s?Już bym wolał rezerwę 40 byle chodził dokładnie.

Nie zrozumiałeś mnie, 55h to rezerwa zdeklarowana z instrukcji Seiko i w tej zobowiązany jest trzymać zdeklarowaną dokładność -15/+25.

A to, że trzyma więcej to na chłopski rozum zasługa długiej i mocnej sprężyny, która musi się się w tym przedziale utrzymać.

Nie mogą podać maksa 65h bo później zalała by ich fala reklamacji, przez taki pochopne rozumowanie jak twoje...

Moje pochopne rozumowanie polega na tym że taka rezerwa jest po to żeby po przerwie łikendowej zegarek chodził,zegarek faktycznie chodzi tyle że spaźnia ponad sześćdziesiąt sekund.

albo za wcześnie kończysz w piątek,

albo za późno wstajesz w poniedziałek  :P

przykład:

-piątek 17

to

- poniedziałek trzeba by wyjść do pracy chwilę po 24  :D

Coś chyba przed tym weekendem zmęczył Cię mocno ten tydzień pracy, bo z liczeniem lekkie widzę problemy ;)

Nadal jesteś pewien, że to ja jestem przemęczony ? Policz sobie raz jeszcze na kartce kiedy mija 55h licząc od piątku, godz 17

Ja tam czuję się zmęczony i niespecjalnie to ukrywam, ale jak tak sobie liczę(jednak wolę w głowie :P ), to od piątku godziny 17, do niedzieli godziny 17 jest 48 godzin,

+ 7 h to daje nam razem 55 godzin chodu czyli godzinę 24.00 w niedzielę, a nie w poniedziałek. W poniedziałek to może być ewentualnie godzina 0.00.

Chyba, że ja wciąż czegoś nie łapię :ph34r:

- poniedziałek trzeba by wyjść do pracy chwilę po 24  :D

czyli np 24:01 lub 00:01 (wtedy zrobi 55h1min) >>> to właśnie ta godzina należy już do poniedziałku (nie rozdrabniając się na sekundy).

idąc dalej, jeden do pracy pójdzie w niedzielę, drugi w poniedziałek a trzeci we wtorek, zwłaszcza jak ma Rolexa bez daty :)

a dzięki lupce w najnowszym Monster do takich nieporozumień nie powinno już dochodzić.

Teraz jego cena stała się uzasadniona!

Aaa, to taki przebiegły plan :lol: To w ten sposób patrząc, to nawet eta 2824 ze swoimi 38 h może spokojnie weekend przetrzymać.

Wystarczy, że w sobotę będziemy pracować do wieczora, a jak jeszcze w niedzielę pójdziemy, to też zbytnio nam to nie zaszkodzi :P

a jak dobrze zapijesz to zostaje jeszcze nadmiar, sobota wypada, połowa niedzieli, i zegarek chodzi do środy :)

Co tam Japończyki, co tam Szwajcary, najlepszą rezerwę ma Żona, Ona zawsze chodzi a jak nie to i tak wie, o której wróciłeś niezależnie od stanu twojego zegarka...

Później foch przez dwa tygodnie - kto zna taki zegarek, no kto ?  :P  :D  :lol:

Tej kwestii lepiej nie poruszać, bo kto żonaty, to wie jak jest. O której byś nie wrócił, to i tak żona wie lepiej ;)

A jak nie ma racji, to nawet nie warto się kłócić, bo choćbyś skończył imprezę trzeźwiutki, to jeszcze wyjdzie na to, że musiałeś być okrutnie napruty, bo nawet nie wiesz o której wróciłeś.

Temat rzeka... ale chyba nie ma sensu go ciągnąć... a już szczególnie w tym miejscu :rolleyes:

Burns, pochwal się a najlepiej podziel dokładnymi szczegółami  :D  gdzie wyczaiłeś orginalną tarczę MM300 w tych pieniądzach.

Wracając do tematu; 6r15, trochę zmieniona tarcza oraz wskazówki, prospexowy "X" i lupka (czego bardzo nie lubię) nie usprawiedliwiają takiej różnicy w cenie.

W gen3 i gen2 najbardziej brakuje mi zielonkawej lumy z gen1.

Swoją drogą to trochę niepokojący trend - nowy stargate jest z lupką, nowy monster... z lupką.. mam nadzieję że odświeżony skx007 będzie bez lupy :angry:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kruka
      Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
      Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
      Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
      Dzięki i pozdrawiam
    • By beriam
      Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  

• By MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

• By JestemTuNowy
      Część wszystkim ? 
      Jestem nowym użytkownikiem forum, nie znam się na zegarkach i poszukuje porady.
      Znalazłem w domu zegarek, wiem o nim tylko tyle że jest marki Seiko i należał do mojego ojca.
      Czy ktoś mógłby powiedzieć mi co to jest za zegarek i czy opłaca się oddawać go do renowacji do zegarmistrz? (Nie biorąc pod uwagę że to pewnego rodzaju pamiatka. Chodzi mi o to czy przypadkiem cena renowacji nie przekroczy wartości nowego zegarka podobnej jakosci.

Zegarek nie działa (na 99% to wina baterii)
      Z góry dziękuję za pomoc ?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.