Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Osie czasu waszych zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż jestem na początku mojej drogi i wydaje mi się, że poza VISem, w najbliższym czasie nic nowego do mnie nie trafi. ;)

 

Casio (na komunie - model z biorytmem :ph34r: ) -> jakieś kwarce -> jakiś kwarc Victorinox'a z teraz już za małą tarczą -> "modowy" Armani AR2432 (to po jego zakupie zainteresowałem się zegarkami...) -> G-Shock GW-7900B -1ER

 

Patrząc w przyszłość widzę zielonego VIS'a i długo, długo później - PAM 111 albo 177 :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat!

Darek, Twoja ewolucja od Casio do tourbillonów fantastyczna i godna uwagi :)

 

Te najwazniejsze:

Wostok (komunia), Montana (melody), Fuji quartz :) , Pacardt,  Baume Mercier (vintage), Epos 3348, Epos 3383, Epos 3373 Repetier , Epos 3402 for Poland, Schaumburg Moon Galaxy, Schaumburg Bullfrog Vision,


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy z nas miał kilka Zegarków, jedak dla mnie Audemars  na teraz wygrywa


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1994/5 - Casio komunijne. Ciągle mam i działa ;D. 

 

2000 - Atlantic Seahunter, zdejmowany z nadgarstka jedynie do snu, dopóki w 2007 roku nie spiłem się w akademiku i mi go nie podwędzono (a może wypadł przez okno? Los nieznany).

 

2007 - drugi Atlantic Seahunter - kupiłem to samo, bo jakoś się przywiązałem... również noszony non stop. Bestia przeszła w swoim krótkim życiu więcej traumy, niż Sarajewo. Mam dalej i noszę na basen.

 

2014 - Eterna KonTiki - kupiona w 2 lata po tym, jak atrax dowiedział się, że są takie zegarki, które nie chodzą na baterie, ani nie działają na nakręcanie koronką. Szok. Jako, że zawsze byłem jedno-dwuzegarkowcem, który kupuje po wielu miesiącach namyślania się, Eterna ma u mnie dożywocie. Jest genialna i był to dokładnie taki zakup, jakiego potrzebowałem.

 

2014 - Za 3 tygodnie kupuję Omegę SMP 300, czarną, z ceramicznym bezelem, również automat. Eterna ma jasną tarczę, Omega będzie cudnym dopełnieniem. Jeśli w przyszłości pokonam wstręt przed garniturami i pech zechce, że będę miał pracę ich wymagających, to kupię garniturowca, ew. dorzucę pasek do Eterny, bo nie jestem na etapie wydawania fortuny na garniturowce :). I wsio. Może kiedyś wpadnie coś jeszcze w jakimś soczystym kolorze - np. niebieska Eterna KonTiki Date na gumie, ale to zobaczymy :)

 

 

Swoją drogą... to forum mi nieźle namieszało w głowie. Niecały rok temu, zanim tutaj wpadłem, zamówiłem jakiś chiński chłam za 500 zł, znajdujący się na liście czarnych marek (de facto zegarek dużo gorszy od mojego Atlantica). Uratowało mnie jedynie to, że ludzie rzucili się przede mną i wszystko wykupili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

moja droga z zegarkami byla dosc krotka.. niebede pisal kiedy i co bo to okres od 20 do 25 roku zycia

odziadziczylem po dziadku omege constellation,..

pozniej kupilem jedna na baterie 18k zloto tez constellation..

pozniej po dosc dlugim namysle sprzedalem ja, bo stwierdzilem ze, niechce omegi na baterie...

pozniej dostalem od mamy pieknego Rolexa DJ thunder bird... od ok. 2 miesiecy wiem ze to oryginalny zegarek...

klka miesecy temu kupilem Rolexa Daydate na presidencie z tarcza tapstery...

ok miesiaca temu kupilem JLC mastercontrol....

zapomialem jeszcze o breitling'u ale na bateryjke to sie chyba nie liczy....

 

 

nie napisalem o zegarkach, slabszych bo by bylo tego mase.... ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

tak dziekuje ta omega bedzie w mojej rodzinie do wygasniecia naszego rodu ;)

planuje zakupic jeszcze jedna by moc w niej chodzic dziadkowej nawet nie ruszam... lezy sobie wygodnie w pl u mojej mamusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja droga zegarkowa wygląda mniej więcej tak:

 

Montana komunijna --> Casio bardzo dużo Casio --> Adriatica --> Seiko SARB17 --> epoka vintage --> Moeris --> Omega Dynamic --> Breitling Chronomatic --> GP --> Omega Dynamic --> IWC -->FL --> GP-->UG--> Zenith-->GP-->FL(w drodze)

 

Na bank o  czymś zapomniałem, ale tak to mniej więcej wygląda w moim przypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot (komunijny :)) -> Tissot (kwarc maturalny) -> Omega (automat, z okazji pierwszej porządnej pracy) -> 4x Omega -> IWC -> Zenith -> 2x Rolex (i tak już zostanie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej.

 

Orange Monster -> Black Monster -> Citizen Eco-Zilla -> Doxa Sub 750T Pro COSC -> Sinn U1 -> Omega Planet Ocean -> Precista PRS- 50 -> Doxa T-Graph Pro -> Doxa 1200T Pro -> Tudor Pelagos -> Doxa Sub 1200T Pro -> Seiko Marinemaster


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko 5 (tatowy) - Jacques LeMans - certina president - certina club 2000 - eterna - swatch Goldfinger YCG401 - Kilka swatchy Automatic - Timex - Parnis Pilot - Laco - Vostoc Europe - Angular Momentum Illium V GMT - Aztorin

 

kolejność mniej więcej taka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam swoją oś - krótka i bez niesamowitych egzemplarzy (jak u szanownych Kolegów) ale co tam.

 

jakiś kwarcowy Adec z czasów liceum > kwarcowy Tissot pr50 > Atlantic Seacloud > pierwszy mechanik Seiko 5 > Orient Star > Victorinox Inox > Oceanus OCW T100 > Victorinox AirBoss

 

A teraz myślę o pierwszym bardziej świadomym zakupie i gromadzę środki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się trzy lata temu. Pierwsze dwa to kwarc. Po prostu nie wiedziałem, że może być inaczej. Potem okazyjnie zakupione dwa vintage i poszło. Teraz tylko naciąg automatyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.