Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
yorki_man

PRIM – nejlepší české hodinky!!!

Rekomendowane odpowiedzi

no... myślę, że 1500zl za taki zegarek to nie koszmar, piękny jest!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

no... myślę, że 1500zl za taki zegarek to nie koszmar, piękny jest!

Za renowację. Bo taki zegarek w przyzwoitym oryginalnym stanie za te cenę można kupić od ręki, np na zatoce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze rozróżnić taką renowację jak tego Prima gdzie zrobiła to profesjonalnie fabryka, a wszelkie "amatorskie" renowacje zakładów zegarmistrzowskich. To jednak dwa światy. Tamten jest nadal oryginalny z zachowaniem grafiki i wszystkich szczegółów. Tylko pogratulować takiego zegarka. To piękna, oryginalna rzecz nie żadna malowanka z wyobloną kopertą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze rozróżnić taką renowację jak tego Prima gdzie zrobiła to profesjonalnie fabryka, a wszelkie "amatorskie" renowacje zakładów zegarmistrzowskich. To jednak dwa światy. 

 

Otóż to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Trzeba by jeszcze rozróżnić taką renowację jak tego Prima gdzie zrobiła to profesjonalnie fabryka, a wszelkie "amatorskie" renowacje zakładów zegarmistrzowskich. To jednak dwa światy. Tamten jest nadal oryginalny z zachowaniem grafiki i wszystkich szczegółów. Tylko pogratulować takiego zegarka. To piękna, oryginalna rzecz nie żadna malowanka z wyobloną kopertą ;)

A to jeszcze renowacja, czy zwykła wymiana części na nowe ?

Insert bezela wymieniony, ale to szczegół, bo sam bym tez wymienił.

Ale tarcza ta sama ? Bo pierwotnie była z białą lumą a jest zrobiona jakaś zółtawa vintage.

Jest 100% pewność, że to ta sama tarcza tylko odnowiona ?

Równie dobrze może być wymieniona na nowoczeską ;)

Renowacja chyba polega na wiernym odtworzeniu oryginału ? Czy się mylę ?

 

Chyba, że to taka renowacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz również podać jako przykład odnowienie kaplicy sykstyńskiej gdzie przeciętny człowiek nie wierzył że w oryginale kolory były takie oczoj...ne jak teraz.

 

Nieraz Jacek pisałeś że nie przeszkadza ci podmiana tarczy np w Amfibii bo te współczesne są niemal takie same jak nie takie same jak te stare. Tutaj jest ta sama sytuacja. Prim I to nie jakaś Mona Liza. Jest ich mnóstwo i wg mnie to żaden rarytas. Ten jest odnowiony pięknie i fachowo. Też mi się za przeproszeniem rzygać chce jak widzę np. współczesne tarcze Szturmańskiego.

Szwajcarzy też za ciężkie pieniądze oferują w swoich fabrykach renowacje, tarczy, kopert i przegląd. Całość zdaje się że grubo powyzej wartości zegarka w Omedze np. I co no to powiedzieć? Malują tarcze na nowo czy wymieniają na stare z zapasów? Czy może maja współczesne?

Nie wiem....

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie:

1. Renowacja rodzinnej pamiątki powinna polegać na jak najmniejszej ingerencji w oryginał, a wygląd po tych zabiegach powinien być jak najbardziej zbliżony do oryginału. Nawet kosztem wszelkich niedoskonałości.

2. Renowacja "jakiegoś tam" trupka, z wymianą części na inne, nowe, i nieważne, że może nie są chińskie (bo pewnie są) to już nie renowacja a złożenie sobie na bazie trupa działającego, ładniej wyglądającego zegarka.

Ale jak widać mamy kompletnie różne podejście do tematu.

Tak więc z mojej strony koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się w zasadzie zgadzam  z twoja opinią. Pytanie czy odnawiając Prima kolega chciał mieć okaz muzealny czy zegarek do noszenia  który by mu przypominał ojca..? Co ma większą wartość (emocjonalną oczywiście) pięknie odnowiony zegarek (z oryginalnym "sercem") który może wywołać łezkę w oku ze względu na wspomnienia, czy odrapaniec w szufladzie ale oryginalny?

Na to nie znajdziemy odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się upieram, ze cudownie wyszło. Do kolekcji - kupiłbym oryginał na zatoce (w chromie!), którego potem nie mozna nosić. Do noszenia wolałbym tak, bo jego nie szkoda, a wręcz należy nosic, no po to jest. A stalowe elementy wolniej (i ładniej) bedą sie zużywać. Ja jednak jestem bardzo za.

To naprawdę zależy od tego, czy przedmiot ma byc użytkowy czy kolekcjonerski - dwie rożne rzeczy.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie:

1. Renowacja rodzinnej pamiątki powinna polegać na jak najmniejszej ingerencji w oryginał, a wygląd po tych zabiegach powinien być jak najbardziej zbliżony do oryginału. Nawet kosztem wszelkich niedoskonałości.

2. Renowacja "jakiegoś tam" trupka, z wymianą części na inne, nowe, i nieważne, że może nie są chińskie (bo pewnie są) to już nie renowacja a złożenie sobie na bazie trupa działającego, ładniej wyglądającego zegarka.

Ale jak widać mamy kompletnie różne podejście do tematu.

Tak więc z mojej strony koniec.

Be sure that all parts are from production of Czech watch company Elton, which is original producer of Prim watches. No China parts.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Jest: Rolex Explorer I, Prim Sport Igen, Traser Automatic Master, Ruhla chronograph

Doświadczenie: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/94813-sborez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be sure that all parts are from production of Czech watch company Elton, which is original producer of Prim watches. No China parts.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

But I basically agree with your opinion. The question of whether renewing Prima colleague wanted to have a museum specimen or a watch to wear that to him like a father ..? What is of greater value (emotional, of course) beautifully renovated watch (the original "heart"), which can cause a tear in the eye because of the memories, or ragamuffin in the drawer but the original?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale ja się w zasadzie zgadzam  z twoja opinią. Pytanie czy odnawiając Prima kolega chciał mieć okaz muzealny czy zegarek do noszenia  który by mu przypominał ojca..? Co ma większą wartość (emocjonalną oczywiście) pięknie odnowiony zegarek (z oryginalnym "sercem") który może wywołać łezkę w oku ze względu na wspomnienia, czy odrapaniec w szufladzie ale oryginalny?

Na to nie znajdziemy odpowiedzi ;)

Muszę jeszcze raz bo nie wierzę !!!

Krzysztof, a czym ten Prim różni się od Wołny a charkowską tarczą ? Zmieniłeś zdanie i zacząłeś takie kolekcjonować ?

Mimo wszystko wolałbym odrapańca w szufladzie, fajnie by było gdyby działał, ale nie jest to konieczne.

To tak jak pierścionek po prababci

Czy ten pierścionek oddany do złotnika, przetopiony i zrobiony nowy wg nowoczesnego, modnego designu jest wciąż "pierścionkiem po prababci"?

Może przykład zbyt radykalny i po bandzie, ale chodzi o generalne podejście.

 

Powtórzę jeszcze raz: czym innym jest renowacja rodzinnej pamiątki a zupełnie czym innym "renowacja" przedmiotu bez wartości sentymentalnej polegająca na wymianie zużytych czy zniszczonych części. Taki przedmiot, w tym przypadku zegarek, to zwykły składak.

 

Jeśli nie składak, to i Wołny z charkowskimi / chińskimi tarczami nie są składakami tylko zegarkami PO RENOWACJI :D 

 

 

I chwała Czechom, że u siebie produkują zamienniki swoich tarcz :D :D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie tak odnowionego Prima do wolny z charkowską tarczą jest moim zdaniem dalece niesprawiedliwe. Two thumbs up, Sborez :) !


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze raz bo nie wierzę !!!

Krzysztof, a czym ten Prim różni się od Wołny a charkowską tarczą ? Zmieniłeś zdanie i zacząłeś takie kolekcjonować ?

Mimo wszystko wolałbym odrapańca w szufladzie, fajnie by było gdyby działał, ale nie jest to konieczne.

To tak jak pierścionek po prababci

Czy ten pierścionek oddany do złotnika, przetopiony i zrobiony nowy wg nowoczesnego, modnego designu jest wciąż "pierścionkiem po prababci"?

Może przykład zbyt radykalny i po bandzie, ale chodzi o generalne podejście.

 

Powtórzę jeszcze raz: czym innym jest renowacja rodzinnej pamiątki a zupełnie czym innym "renowacja" przedmiotu bez wartości sentymentalnej polegająca na wymianie zużytych czy zniszczonych części. Taki przedmiot, w tym przypadku zegarek, to zwykły składak.

 

Jeśli nie składak, to i Wołny z charkowskimi / chińskimi tarczami nie są składakami tylko zegarkami PO RENOWACJI :D

 

 

I chwała Czechom, że u siebie produkują zamienniki swoich tarcz :D :D :D

 

 

I can't agree with you with all your opinions. OK, maybe it isn't renovation according to your opinion, but for me is this the best way how to wear great watches with 40 years old heart. I don't know anything about "charkowskych" dials, but production in Nove Mesto nad Metuji is real producer of new watches PRIM and he care about their past production, so you can buy old Igen and make your own design of new Igen. I think it isn't bad. It is like limited edition of standard watches where is only diferent dial and hands. 

 

It is very dificult to fing Igen in NOS, so renovation from new spare parts is only way to wear, or of course you can give them to box and take a look each day. It isn't what I wanted. So I hope it is clear. 


Jest: Rolex Explorer I, Prim Sport Igen, Traser Automatic Master, Ruhla chronograph

Doświadczenie: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/94813-sborez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

I can't agree with you with all your opinions. OK, maybe it isn't renovation according to your opinion, but for me is this the best way how to wear great watches with 40 years old heart. I don't know anything about "charkowskych" dials, but production in Nove Mesto nad Metuji is real producer of new watches PRIM and he care about their past production, so you can buy old Igen and make your own design of new Igen. I think it isn't bad. It is like limited edition of standard watches where is only diferent dial and hands. 

 

It is very dificult to fing Igen in NOS, so renovation from new spare parts is only way to wear, or of course you can give them to box and take a look each day. It isn't what I wanted. So I hope it is clear. 

And it explains everything :D

THX Sborez :D

I congratulate you your watch, is beautiful :)

 

Jakieś pytania jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź kolegi jest gdzieś pośrodku między naszymi wypowiedziami. I pewnie takie jest nasze podejście do tego tematu. W niektórych sprawach będziemy się zgadzali Jacku a w niektórych niekoniecznie :) W większości pewnie się zgodzimy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No dobra, wychodzi na to, że tylko ja jestem wrogiem takich "renowacji".

I tylko ja nie wzdycham z zachwytu nad tym poskładanym Primem ;)

I nie zamierzam, bo swoje zdanie wyraziłem wielokrotnie powyżej.

 

Ale z tym Paweł to już  Ty pojechałeś po bandzie :)

Porównywanie tak odnowionego Prima do wolny z charkowską tarczą jest moim zdaniem dalece niesprawiedliwe. ..

Gdzie tu niesprawiedliwość ? W czym ten Prim z nowym zamiennikiem tarczy jest lepszy od Wołny z nowym zamiennikiem tarczy ?

W zasadzie odpowiedzi nie oczekuję, bo i po co ? Co udowodnisz ? Zupełnie nic. A na bicie piany nie mam czasu i zwyczajnie nie chce mi się ;)

PEACE :) Pomyślności w Nowym Roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, nic nie udowodnię, ale wciąż twierdzę, ze takie porównanie jest niesprawiedliwe. I juz. Również najlepszego na Nowy Rok i pomyślnych łowów :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend polerowanie i zmiana paska.

Tak drugi w kolekcji PRIM jest juz noszony:-)

 

jha446.jpg

 

whmhy0.jpg

 

Dzięki dla kolegi Hagedorn!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, taki błoniowy :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.