Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrkrakow

Zegarek klubowy 2016

  

29 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Japończycy odwrócili kolory i mieli ciemną tarczę i jasne cyfry. Nie mniej lepiej kombinujmy z Base 22 bo jest znacznie tańszy :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na ostatni punkt tzn. każda wersja. Dlaczego? opcja nr 2 i 3 to w zasadzie różnica tylko w mechanizmie (automat vs manual) oraz co za tym idzie sekundnik. Gdyby dało się głosować na poszczególne opcje to w przypadku Incursore załosowałbym na manual jednak, który moim zdaniem fajnie pasuje do tego zegarka, ale na automat też się nie obrażę. A o Airmanie to już pisałem wcześniej - niby militarny zegarek, a rozmiar Base 22 sprawia, że jest to super zegarek nawet na EDC i nawet pod mankietem koszuli chowa się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się piszę na projekty.podoba mi się pomysł z tarczą kanapką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej taka najszybsza możliwa wersja tego o czym było w pierwszym wpisie w wątku (EDIT chociaż jak tak patrzę to fajna jest ale coś mało odkrywcza):

 

incursore_v1.jpg

I takie coś jeszcze znalazłem:

 

47mm-Black-font-b-Sandwich-b-font-font-b

 

prs20c3.jpg

 

Myślę, że (jest co prawda na razie na to bardzo wcześnie i tak) ale wybranie konkretnej bazy i pracowanie na niej. Nie ma sensu ciągnąć równolegle projektowania dwóch wariantów.

 

A ktoś ma jakiś pomysł na jeden lub drugi zegarek (nawet bez wizualizacji ale tekstem można opisać)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego...(sorki za niedoróbki)

 

post-22259-0-95841800-1405777881_thumb.jpg


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi szczerze mówiąc zależy na bransie i base 22 a jeszcze tarcza antracyt, stal ale......taka jak w bronzie - a la skała :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brans to kwestia opcjonalna :)

myślę, że MOP ala skała jest możliwy ale czy podejdzie 50 chętnym...wątpie :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr- sądzę że muszą być wizualizacje i wtedy można dyskutować, zmieniać....ja niestety jestem 'noga' z programów graficznych; kolega z projektu davosy robił kawał fajnej roboty- trzeba go ' wciągnąć' w projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek a może coś na bazie SST? limitka w tej kopercie w ciekawym kolorze hmm :)

Ogólnie projekt bardzo na tak popieram i czekam na rozwój....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią bym w projekt wszedł:) tylko, że u mnie incursore z californijką  odpada bo mam :) Chyba że zrobimy f104 40mm z ręcznym naciągiem:D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego...(sorki za niedoróbki)

 

attachicon.gif00f6521b6a-8071-4e8a-a524-6a85b45d2cca.jpg

No nie wiem - jak miałbym naipsać co myślę, to osobiście uważam że Airman bez wskazówki GMT jednak sporo traci - dzięki niej mamy "od kopa" drugą strefę czasową na dzień dobry. No i nie wiem czy takie połączenie jest najlepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie odpowiada taki airman z kolorami odwroconymi wzgledem modelu vintage 1953 (wraz z wypuklym szafirem i cyklopem oraz luminowa w indeksach). Ciekawe jakby wygladal z czarna przechodzaca w niebieski ('degrade blue') tarcza?

Nie wiem czy mozna bedzie jakos ladnie i sensownie wkomponowac wskazowke gmt do tarczy z podzialka 24-godzinna? Chyba raczej nie?

Airman jest dla mnie tez mocnym kandydadem ze wzgledu na uniwersalny rozmiar (jest tez w miare szczuply), duza WR i "lepszy" werk.

Jesli chodzi o tarcze w stylu california to samemu nie przepadam za tego rodzaju wynalazkiem. Ale gdyby wymienic indeksy rzymskie na arabskie w gornej czesci tarczy (zachowujac indeksy na 12,3,6,9) to przynajmniej moje zainteresowanie takim projektem znacznie by wzroslo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj czuję, że jeśli projekt dojdzie do skutku to szukanie kompromisu nie będzie łatwe :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Airmana wchodzę, jeśli projekt rozwinie się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ankiety to nie oddałem głosu tylko z jednego powodu. Z wymienionych w niej opcji interesuje mnie tylko Airman ale wyłącznie w wersji sst. Wersja base 22 do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie Piotr, nie brałeś pod uwagę jako bazy sst. Wg mnie to fajny sikor i zrobić go np. z zielonymi akcentami byłoby super   :)

Coś w stylu Orisa

 

Oris-Chronoris-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie Piotr, nie brałeś pod uwagę jako bazy sst. Wg mnie to fajny sikor i zrobić go np. z zielonymi akcentami byłoby super   :)

Coś w stylu Orisa

 

Oris-Chronoris-4.jpg

UUU Grzesiu dobrze myslisz:)) w takie coś wchodzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszła Davosa w tym stylu to może Glycine.  Do tego sst ma fajna koertę.

Tylko czy będzie można na tym modelu pracować, a jeżeli tak to czy znajda się chętni na taki zegarek i w takich pieniążkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że fajnie można by było przerobić wg  tego wzoru ten zegareczek  :)

 

648a028635221f6000d13b4af99a79d40a78076e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SST jest znacznie bardziej niszowy niż Base 22, koperta ciut wieksza (43mm) ale podobnie leży. Dodałem do ankiety więc proszę sobie wyedytować głos.

Czy ktoś o umiejętnościach graficznych wykazuje chęć podłubania przy projektach.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu zaznaczam, że w przypadku Airmana na pewno nie będzie możliwości zmiany czcionki cyfr.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głos na każdy Airman

 

ale jak znam siebie to wejdę też w inny jak będzie fajny

Forumowa Glycina służy mi bardzo zacnie :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również każdy airman czyli base i sst- to są świetne bazy do naszych oczekiwań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.