Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nucky Thompson

Najrzadsze okazy.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale takiego unikata mam tylko ja  :P

2012-06-07%2017.13.59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co też przełożyłeś tarczę? :D

Przepraszam za jakośc zdjęć. U mnie jeden wisi w gablotce a drugi po przekładce tarczy - prawie dla leworęcznych   :lol:

post-27093-0-19168800-1407777337_thumb.jpg

post-27093-0-67639200-1407777338_thumb.jpg

post-27093-0-84868600-1407777339_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co też przełożyłeś tarczę? :D

musisz się dokładnie przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buran69 - jestes posiadaczem unikalnego unikatu  :P i na pewno gregch przyjrzał się dokładnie  :)

Ciekawe czy taka partia wyszła czy to pojedyńcza tarcza? Tak czy tak nieżle się lały % na tej zmianie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buran69 Ty tylko napisy przełożyłeś  :D  To się nie liczy :wacko:

Tarcza z błędem to jak znaczek z błędem - bezcenny :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ładny. Ale nic straconego pewnie jeszcze coś od tego gościa będziesz brał.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takiego unikata mam tylko ja  :P

 

Nim doszedłem do Twojego posta zastanawiałem się kto na Forum już kiedyś pokazywał tego charakterystycznego Wostoka z tarczą robioną "po pijaku" :) W numizmatyce taki egzemplarz nazywałby się destruktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do tego grona warto dodać Zarię 2006. Ktoś ją widział na własne oczy, na aukcji, a może ma? Czy to zupełnie nie do zdobycia zegarek?


Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to ?

 

20130603_194024-L.jpg


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to trzecie to sekundy? :) Dziwny zegarek. Ponoć dostawali je tylko panowie, co odczytwali gazomierze :D


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

To meski zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem powiem szczerze. Ale jeśli ma 18 w uszach to należy założyć że gabarytami bliżej jej do Sławy na automacie niż klasycznych damek.


Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męski - widziałem na żywo, niesamowite wrażenie.

A ma go ktoś w Polsce?

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum głównym w temacie o nietypowych rozwiązaniach na tarczy, ktoś taki gazomierz pokazywał, jakieś 6m-cy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... cóż - rozmawiając w takim, jak ten, temacie, trzeba rozróżnić zegarki rzadkie od zegarków, które nie codziennie trafiają sie na allegro, ale rzadkie nie są. Owszem, na liście brakuje Wostoka 2802, wczesnych Typ2-4, nieco częsciej spotykanego Typ-17, może Czajki automat, płaskiego automatu Zarii, Sławy 2427N - zegarków, kórych po prostu na aukcjach nie widuje się prawie wcale, a google pokaże wam (co najwyzej) zdjęcia kilki egzemplarzy. W porównaniu z nimi Czajka 1200 jest względnie pospolita, a Wympieł to masówa. I nie mówię tu nawet o rakietce z alarmem, bo one zostały koniec konców zniszczone, i zachowały się naprawde pojedyncze egzemplarze - to już jest jeden z tych modeli, ze trzeba by chyba obrabować właściciela, zeby go zdobyć - inaczej nie da rady ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a. I nie mówię tu nawet o rakietce z alarmem, bo one zostały koniec konców zniszczone, i zachowały się naprawde pojedyncze egzemplarze - to już jest jeden z tych modeli, ze trzeba by chyba obrabować właściciela, zeby go zdobyć - inaczej nie da rady ;)

 

 

Można prosić o jakiś link lub opis, chciałbym się więcej o tym dowiedzieć. Nie wiedziałem, że były zniszczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na WUS były pracownik Pietrodworieckiego Zawoda. Ma niesamowitą kolekcję prototypów oraz - jak twierdzi - jedyny istniejący egzemplarz drugiego modelu, który uratował od zniszczenia. Jest to wiarygodny człowiek, myślę, że nie zmyśla. Jak twierdzi, niewielka ilość zegarków z pierwszego modelu faktycznie trafiła do sprzedaży i poszła na rynek, natomiast drugi model nigdy nie wyszedł z fabryki i zapadła decyzja o zniszczeniu wyprodukowanej serii, co tez uczyniono.

 

Tu jest ten drugi model:

 

7441b3f8a902.jpg

 

(źródło WUS/Alexander Watches)

 

a tu, faktycznie z rzadka, ale jednak spotykany - pierwszy...

 

tn_raketa01.jpg 

 

(źródło: horology.ru)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rakiety w sklepach były droższe od złotych rakiet.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można było skasować tak fantastyczny model, jak ten na większym zdjęciu...


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze był chyba Łucz z licznikiem Geiger'a, ale widziałem chyba go tylko raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, było coś takiego...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.