Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Banalny

Casio PRO TREK PRW-6000-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Spełniając prośbę o wrażenia dotyczące najnowszego modelu PRO TREKa, kilka zdań i fotek... Uprzedzam tylko że na zagarkach słabo się znam i traktuję je bardziej użytkowo niż hobbystycznie! :)

 

Z tego co się dowiedziałem, Casio PRW-6000 to na chwilę obecną jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie zegarków, topowy model w linii PRO TREK. Opis jego funkcji jest łatwo znaleźć w necie, ale zamiast wczytywania się w litanię specyfikacji, lepiej zerknąć na film promocyjny producenta dający wgląd w zastosowane rozwiązania http://www.youtube.com/watch?v=BQrUmnJP7Jg , choć mnie się wydaje ciekawszy ten pokazujący możliwości praktycznego wykorzystania "bajerów": https://www.youtube.com/watch?v=Ra_YEZzTRkE .

 

Zegarek jest sprzedawany w skromnym tekturowym opakowaniu, w nim jest plik fiszek wraz z manualem (ponad 100 stron!) oraz drewniane pudełko, w którym znajduje się sam zegarek.

 

PRW-6000-1ER_01.jpg

 

PRW-6000-1ER_02.jpg

 

PRW-6000 (tutaj w wersji kolorystycznej -1ER) sprawia już na pierwszy rzut oka świetne wrażenie. Może nawet wygląda solidniej niż faktycznie jest? Wpływa na to zapewne metalowe obramowanie szkła, przyciski, koronka regulacyjna. Porównywalne G-Shocki wyglądają przy nim zdecydowanie bardziej "plastikowo".

 

PRW-6000-1ER_03.jpg

 

PRW-6000-1ER_04.jpg

 

Koperta zegarka jest także sporo cieńsza od G-shocków, ma poniżej 13 mm grubości. Dzięki temu łatwiej się go nosi, choć oczywiście nie należy do małych zegarków. Mimo to jest bardzo wygodny i lekki, noszenie go nie sprawia trudności, mimo że mój nadgarstek należy do tych wyjątkowo drobnych.

 

PRW-6000-1ER_05.jpg

 

PRW-6000-1ER_06.jpg

 

PRW-6000-1ER_07.jpg

 

Funkcję Waveceptor próbowałem i mogę stwierdzić że PRW-6000 wyłapuje sygnał, co więcej pokazuje go jako "bardzo silny" (a mieszkam w pn-wsch Polsce).

 

Gdyby były jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

 

Zdjęcia są mojego autorstwa.

 

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów Casio! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Wydaje się sporawy.Ile masz w nadgarstku?

No i gratki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Fantastyczny, gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Panowie! Bardzo się cieszę z zegarka, przypadł mi do gustu! :)

 

 

Wydaje się sporawy.Ile masz w nadgarstku?

 

W nadgarstku mam 17,5 cm.

 

Dla porównania wielkości mogę wstawić jeszcze jedną fotkę, z moim starym klasycznym DB-31 z 1985 (Nazywany także popularnie Telememo - miało możliwość wpisania książki telefonicznej w czasach przedkomórkowych. To było moje pierwsze Casio i jak widać nadal działa! Wstawiłem tylko bransoletę, bo oryginalny pasek z tworzywa dawno się rozleciał) oraz "zwyklakiem" MTP-1200.

 

PRW-6000-1ER_08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki, fajny sikor  :)

Wygląda sporawy na Twoim nadgarstku (chyba że tak zdjęcie oddaje) ale jak się czujesz dobrze i nie przeszkadza to niech się nosi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomaliusz! Tobie też niech długo cyka, bo widziałem Twój nowy nabytek! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej TTD!

 

PRW-5100 też się przyglądałem, bo ma identyczne funkcje jak 6000. Jednak różnica w cenie między tymi modelami jest znikoma, także wybrałem nowszy, tym bardziej że stylistycznie mi bardziej przypadł do gustu. Niemniej jestem pewien, że ze swojego też jesteś zadowolony. Dzięki za ciekawy opis, z chęcią się zapoznałem. Hint z kalibracją wysokościomierza wg Google Earth też jest przedni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Swietny. Niech sie nosi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...super aczkolwiek wersja czerwona chyba bardziej do mnie przemawia ale to rzecz gustu...niech się nosi i sprawia wiele przyjemności ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki snake!

 

Jeśli idzi o wersje PRW-6000 to w Europie faktycznie są oferowane 2 warianty: PRW-6000-1 (jak powyższy) oraz PRW-6000Y-1 (czarny z pomarańczowymi elementami). Wybrałem wariant spokojniejszy stylistycznie i na swój sposób elegancki ze wstawką z "frezowanego" metalu. Jako ciekawostkę mogę dodać, że "pomarańczowy" ma pasek wzmocniony karbonem. No i jest droższy odrobinkę.

 

Co do samego zegarka (choć lepiej by tu pasowało określenie "wielofunkcyjnie naręczne urządzenie miernicze" hehe) to przez kilka dni udało mi się zapoznać z obszerną instrukcją, a także sprawdzić jego działanie w praktyce. Produkt sprawia wrażenie kompletnego i przemyślanego, jest logicznie ułożony i mimo złożoności relatywnie łatwy w obsłudze. Jest także bardzo czytelny, czemu sprzyja zdublowanie wskazań analogowych i cyfrowych (przy wielu wskazaniach uzupełniają się wzajemnie). Przy tym daje użytkownikowi sporą swobodę w dostosowaniu urządzenia do własnych potrzeb i nadania własnych ustawień. Widać wyraźnie że Casio ma doświadczenie w konstrukcji tego typu produktów.

 

Z zauważonych minusów, to sygnał dzwiękowy jest dość słaby. Osobiście bałbym się zaufać alarmom budzika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem spytać o pasek :)

Szkoda, że nie ma podkładki karbonowej, bo szaro-stalowy IMHO lepiej sie prezentuje.

Jeszcze się waham. Ten, czy większa cegła - G-Shock GWN-1000. Wiem, że miałeś podobny dylemat :)

A co do alarmu - mam kilkunastoletniego Pathfindera PAG-50 i kilkuletniego G-056 i oba mają słaby sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Osobiście jestem zadowolony z PRO TREKa (póki co) i mógłbym go polecić, ale nie ukrywam że wolałbym abyś kupił Gulfmastera hehe, bo jestem ciekawy, liczę na opis i Twoje wrażenia!

 

Co do paska to jest jeszcze wersja tytanowa (+szkło szafirowe, cały wystrój czarny), ale to na rynek japoński i w bardzo słonej cenie (ok 3,5k - 4k pln).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Osobiście jestem zadowolony z PRO TREKa (póki co) i mógłbym go polecić, ale nie ukrywam że wolałbym abyś kupił Gulfmastera hehe, bo jestem ciekawy, liczę na opis i Twoje wrażenia!

 

Co do paska to jest jeszcze wersja tytanowa (+szkło szafirowe, cały wystrój czarny), ale to na rynek japoński i w bardzo słonej cenie (ok 3,5k - 4k pln).

 

Generalnie też bym wolał ale obawiam się że, jak mi się w kurtce zachce go założyć, to pod ściągaczem będzie uwierał.

Stary PAG-50 też jest dość gruby i nie był wygodny pod mankietem a Gulfmaster ma chyba 1mm więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem nic o trybie nocnym. Zegarek ma autopodświetlenie, które można sobie opcjonalnie ustawić. Oczywiście aktywuje się tylko wtedy, kiedy jest ciemno i podniesiemy rękę do sprawdzenia czasu.

 

W nocy także można zarządzić tryb ekonomiczny, oszczędzający energię. Po godzinie 22giej, po upływie godziny w ciemności, wskazówka sekundnika usypia się na godz 12, a wyświetlacz LCD zostaje wyłączony. Natomiast funkcje pomiarowe ciśnienia, temp etc są aktywne. W nocy aktywuje się też waveceptor, o ile jest ustawiony tryb automatyczny korekty czasu (można to także zrobić ręcznie). Po upływie tygodnia zegarek, zamknięty np w pudełku, przechodzi na reżim jeszcze bardziej oszczędny, wyłącza wszystkie funkcje za wyjątkiem wskazania czasu. Zegarek "śpi" do momentu, kiedy otrzyma porcję światła.

 

Po ciemku LED całkiem ostro daje...

PRW-6000-1ER_09.jpg

 

A neobrite też jest lepiej widoczny po takim oświetleniu...

 

PRW-6000-1ER_10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę praktycznych uwag o użytkowaniu wysokościomierza, barometru i kompasu, czyli ABC jak z angielska określa się tę kategorię zegarków (Altimetr, Baro, Compass).

 

W PRW-6000 zamontowano najnowszy układ opracowany przez Casio w wersji 3 (Triple sensor, ver. 3) i czujniki są znacząco usprawnione w stosunku do wcześniej stosowanych (np w serii PRW-5000) ver 2. Dokładność pomiaru wysokości wynosi 1 metr (5 metrów w ver. 2) , a pomiary są dokonywane co sekundę (5 s w ver. 2). I faktycznie "rozdzielczość" pomiarowa jednego metra jest zachowana. Kładąc zegarek na podłodze wskazanie jest o metr mniejsze, a podnosząc rękę do góry mamy zazwyczaj metr więcej.

 

Jednak dokładność czujnika, a prawidłowość wzkazań to drugie. Łatwo zauważyć, że znajdując się w tym samym miejscu, wskazania wysokości mogą znacząco się różnić w różnym czasie. Wynika to z faktu, że wysokość jest wyliczana z ciśnienia atmosferycznego. A to się zmienia nie tylko na skutek zmiany wysokości, ale także na skutek układu atmosferycznego. Inaczej mówiąc mamy jeden czujnik, a dwie zmienne. W zegarku jest wbudowany pewien algorytm interpretujący czy zmiana ciśnienia dotyczy zmiany wysokości, ale z natury rzeczy jest niedoskonały.

 

Wzajemną relację ciśnienia i wysokości łatwo jest skorygować wpisując faktyczną wysokość na jakiej się znajdujemy albo ustawiając aktualne ciśnienie atmosferyczne.

 

W praktyce, w codziennym użytkowaniu, dokładność wskazań nie jest z reguły konieczna, a dokładna wartość bezwzględna ciśnienia czy wysokości ma drugorzędne znaczenie. Ważniejsze jest wskazanie tendencji, a tu zegarek się znakomicie sprawdza. Zmiany ciśnienia są pokazywane w postaci graficznego wykresu. Świetna sprawa dla przewidywania pogody, albo np informacja dla metoropatów że czas na kawkę... :)

 

Warto wspomnieć, że układ może odnotować alarmem nagłe zmiany ciśnienia. Funkcja z tych bardzo przydatnych, bo mocny spadek ciśnienia np w górach czy na jeziorach mazurskich może oznaczać konieczność natychmiastowego poszukiwania bezpiecznego schronienia...

 

PRW-6000-1ER_11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny zegarek chyba wszystkie technologie od Casio w jednym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Casio nie żałowała nowych technologii w tym modelu, zbierając je do "kupy". Mam wrażenie że w serii G-shocków firma nie jest już tak rozrzutna i zazwyczaj mamy poszczegołne gadgety do wyboru w różnych modelach. Np w tej klasie cenowej GW-A 1000 ma tylko pomiar temperatury, a za to GW-A 1100 kompas... Wyjątkiem jest nowy Gulfmaster, bliźniak wyżej prezentowanego Protreka.

 

Kończąc wątek wysokościowo-barometryczny warto wspomnieć, że cechą wyróżniającą PRW-6000 jest wbudowana pamięć zapisów wysokościowych. Automatycznie zegarek notuje wartości minimalne i maksymalne oraz sumuje "wejścia" i "zejścia", oprócz tego ręcznie możemy zapisać sobie do 30 odczytów wysokościowych z datą i godziną. Funkcja dość specyficzna, przydatna raczej tylko osobom uprawiającym trekking górski.

 

Bardziej przydatny może się okazać analogowy wskaźnik różnicowy wysokości. W tym trybie sekundnik pełni rolę wskaźnika ustawiając się na godzinie 3 dla zaznaczonej wysokości względniej. Przesuwając się w dół wskazówka pokazuje że jesteśmy niżej, a do góry że jesteśmy wyżej od zdefiniowanego poziomu. Do podziałki na tarczy można dobrać skalę wskazań +/- 100 metrów albo +/- 1000 metrów.

 

Kompas jest  bardzo wygodny w użyciu, bo nie tylko sekundnik wyznacza północ, ale na wyświetlaczu LCD wyświetla się w stopniach azymut wyznaczony przez godzinę 12 na tarczy. Dla fanów precyzji możliwe jest wprowadzenie deklinacji magnetycznej, aby wskaźnik pokazywał dokładnie północ geograficzną a nie magnetyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekawy jak dokładny jest mechanizm kwarcowy tego modelu... Casio podaje zakres +/- 15 sekund na miesiąc. Wyłączyłem autokorektę czasu na ponad dwa tygodnie (dokładnie 15 dni) i dziś odpaliłem waveceptora ręcznie. 

 

Okazało się, że zegarek się spieszył +2 sekundy, także można założyć że miesięczna różnica wynosi +4 sekundy. W moim egzemplarzu oczywiście.

 

Przy tak małej odchyłce chyba nawet nie będę włączał codziennej funkcji autokorekty, wystarczy ją uruchomić raz na jakiś czas, np co miesiąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy je dobrze widzę, że na stronie TimeTrend nie ma tego zegarka w ofercie?


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale salonie stacjonarnym TT widziałem tego ProTreka. Oczywiście w cenie mało atrakcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis i zeharek super.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt cena trochę wysoka. Na allegro jest za 1.600 zł więc chyba lepiej.


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tak jest taniej. Tylko się przygotuj na brak polskiej instrukcji, to import prywatny z reguły. Wiele osób kupuje tanio a później "jęczy" o polski manual...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest prw-6000 od sprawdzonego sprzedawcy, który daje gwarancję zibi i polską instrukcję. ;)

Link: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5381199340


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.