Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Banalny

Casio PRO TREK PRW-6000-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

No u Ciebie jest faktycznie lepiej hm.... ciekawe czym to idzie. Wskazowki zerowałem nic to nie daje. Strasznie mnie irytuje jak wskazowki nie trafiaja w indeksy.

 

 

U mnie wygląda to tak że jak sekundnik mija 50 sekunde to wskazówka minutowa jest idealnie w srodku natomiast po 60 sekundzie przesuwa sie i już nie jest w srodku.

 

A tu jeszcze jedna fota jak się schodzi wskazowka przy 25 minucie....

 

EcECNER.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak wspominałem, sekundówka bije ciut wcześniej. W sumie nie przeszkadza mi to zbytnio.

 

PRW-6000-1ER_12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U, no faktycznie jest trochę na bakier. Ale kurczę to chyba fabrycznie coś nie tak bo przecież zegarek ma funkcję "tough mvt", która powinna ustawić wskazówki idealnie w punkcie.


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to kwestia mało precyzyjnego montażu? Zapewne zdjęcie i ponowne osadzenie wskazówek rozwiązałoby problem, ale nie zamierzam nikomu (nawet serwisowi!) dawać rozbierać tego zegarka póki jest szczelny i wszystkie funkcje działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie faktycznie sekundnik jest obok.... mnie by to nie dało spokoju i bym reklamował. Nie wiem jak działa serwis casio bo jak narazie wszystkie casio które miałem były bez zarzutu ale jak reklamowałem citizena to tam wymieniają od ręki na nowy zegarek. U mnie wskazówka nie trafia w 15,20,25 minutę ale jest to tak minimalne że nic nie będę w tej sprawie robił. Byłem ciekaw jak jest w waszych zegarkach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym reklamowaniem. To mikrony! ^_^ Zdjęcie jest dużym powiększeniem, aby zlapać skalę trzeba pamiętać, że odstęp między kreskami sekundowwymi to na oko jakiś milimetr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby pozbyć się tego problemu trzeba dokonać manualnej korekcji wskazówek. Home position, niektóre Edifice posiadają taką funkcje a tu zegarek z Tough Mvt który w sumie powinien zgrywać idealne polożenie wskazówek względem indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze przeglądając instrukcje nie widziałem zapisu o manualnej korekcji wskazówek jest tylko automatyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze zegarka ale mam samą instrukcję w języku angielskim. Na stronie E-39 jest rozdział opisujący regulację położenia wskazówek. Czy za pomocą opisanych tam czynności nie można spowodować aby wskazówki trafiały w indeksy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie na tej stronie jest zapis jak zegarek sam ustawia wskazowki. Raczej nie ma opcji żeby ręcznie ustawić albo ja nie znalazlem w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie na tej stronie jest zapis jak zegarek sam ustawia wskazowki. Raczej nie ma opcji żeby ręcznie ustawić albo ja nie znalazlem w instrukcji.

Zobacz na stronie 32 temat "regulacja pozycji początkowej wskazówek" może to coś pomoże.

MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ten sam zapis co w instrukcji angielskiej na stronie E-39 czyli automatyczne ustawienie wskazowek. W citizenie i casio gs-1100 miałem tak że można recznie przestawiac każdą ze wskazowek z osobna. A tu raczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zgrać wskazówki z zegarem na wyświetlaczu cyfrowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda podatność tego zegarka na zarysowania ? Chodzi mi o bezel w wersji srebrnej oraz samo szkiełko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chińska zabawka, to solidny zegarek, w codziennym "zwykłym" użytkowaniu praktycznie niezniszczalny. Mój po ponad pół roku noszenia wygląda jak nówka (vide zdjęcie powyżej). Z drugiej strony na ekstremalne wyzwania (jak praca w kamieniołomach hehe)  to G zapewne będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie e29 angielskiej instrukcji jest informacja ze na stronie e70 jest opisana funkcja alarmu ciśnienia. Natomiast na stronie e70 nie ma nic o alarmie. Czy ten alarm jest w tym zegarku ? jak on działa? Ustawia się jaką wartość ciśnienia i jeśli spadnie poniżej tej wartości to włącza się alarm ?

 

Drugie pytanie dotyczy wyświetlania stanu synchronizacji (waveceptor). W moim Oceanusie na wyświetlaczu (niezależnie w jakim trybie jest wyświetlacz) pokazywana jest ikonka która informuje, że ostatnia synchronizacja się powiodła. Bardzo podoba mi się to rozwiązania, bo zerkając na zegarek od razu widać czy czas był synchronizowany. Z tego co widzę  w intrukcji w tym zegarku nie ma czegoś takiego i żeby to sprawdzić za każdym razem, trzeba wchodzi w odpowiedni tryb. Zgadza się ? Czy stan naładowania baterii jest wyświetlany tylko jeśli na ekranie wyświetlany jest czas ? Jeśli tak to nie wiem kto to projektował bo wydaje się, to bez sensu. Mając zegarek ze wskazówkami, większość na wyświetlaczu będzie miała ustawione wyświetlanie czegoś innego jako godziny a wtedy nie widać poziomu naładowania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie :D  Dzisiaj zakupiłem to cudo. Mam nadzieje, że będzie dobrze się sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.... nich się dobrze nosi. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu zegarek jest swietny myślę że Ty rownież będziesz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile diod jest podświetla ten zegarek ? U mnie świeci dioda na dole oraz dioda z prawej strony wyświetlacza. Czy z lewej strony wyświetlacza też powinna świecić dioda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widac tylko diode na dole.... mnie natomiast interesuje jak Twoj egzemplarz trafia w indeksy minutowe?? Moj na minucie 15,20 i 25 nie jest odealnie w srodku. Reszta indeksow idelanie teafia w srodek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wskazówka nie trafia idealnie w indeksy minutowe ale mi to nie przeszkadza. A jak spojrzysz pod kątem na prawą krawędź wyświetlacza to nie widać tam święcącej diody ? Próbowałem w internecie znaleźć informacje o ilości diod i znalazłem: "equipped with two separate LED lights"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info... z diodami zobacze wiczoram bo od rana siedze na działce a dziś słonce bez najmniejszej chmurki. Patrzyłem w najciemnienszym miejscu (WC :) ) i wydawalo mi sie ze na dole tylko jest bo ona mocno daje i jest widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem teraz w domu raz jeszcze oczywiscie w najciemniejszym pomieszczeniu :) i u mnie jest jedna dioda na dole. Nic po bokach nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwar1978, a patrzyłeś pod kątem na wyświetlacz. Z tego co widziałem na kilku filmikach to właśnie jest druga dioda z prawej strony wyświetlacza.

Widać to na poniższym filmiku, trzeba przewinąć do 10:28

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest do wyświetlacza, a druga do tarczy.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.