Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakie hobby poza zegarkami..., inne nasze pasje

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawne to problemu nie ma. Delikatnie sie rozkręca potem pędzelkiem czyści i patyczki kosmetyczne do tego haha

Trzeba uważać bo od dołu jak wyjmiesz płytę całą z lampami wystaje pełno kondensatorów. Koi nerwy można stosować zamiast melisy haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przy rozbieraniu bym się rozpłakał :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste:)

4 śrubki jak 4 gałki potem od dołu powtórka potem w zależności od radia śrubki od skali i wychodzi cale radio z obudowy :)

Reszta już łatwa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odbierał Ci tej frajdy bo po moich działaniach wszystkie radia świata zwiewałyby na inne kontynenty :(

Szczyt moich zdolności renowatorskich to czysta żywa papranina :unsure: Tą wagę post-46446-0-28868800-1454791505_thumb.jpg robiłem pazurami jedynie tydzień czasu :blink:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D cóż jak się nie ma wiadomości i umiejętności mocno specjalistycznych, to pozostaje jedynie brutalna siła przy struganiu i drapaniu różnych prostych materiałów  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawne to problemu nie ma. Delikatnie sie rozkręca potem pędzelkiem czyści i patyczki kosmetyczne do tego haha

Trzeba uważać bo od dołu jak wyjmiesz płytę całą z lampami wystaje pełno kondensatorów. Koi nerwy można stosować zamiast melisy haha

Ojj wiem jak kondensator potrafi kopnąć . Szczególnie w przetwornicach. Aż mnie ciary przechodzą brrrr.

A jak kondensatory fajnie strzelają . Jak Ci taki poerdzielnie z zaskoczenia , to zawał pewny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miło sobie czas organizujecie, Panowie. Fajne hobby. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierał toś taki jednorazowy aparat fotograficzny ? Tam jest przetwornica wysokiego napięcia . Ładuje kondensator i potem jest strzał na lampę błyskową . Raz taki strzał poszedł mi na łapę . Nie polecam . Paskudne uczucie jak Cię pięści kilka KV przez kika sekund .

Elektonika , piękna rzecz :):)

 

Albo drabina Jacoba .

Widział na żywo ktoś ? Ja budowałem . Chyba najbardziej niebezpieczna zabawka jaką mam .

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=intent://www.youtube.com/watch%3Fv%3Deia0g_NoFn4%23Intent%3Bscheme%3Dhttp%3Bpackage%3Dcom.google.android.youtube%3BS.browser_fallback_url%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.google.pl%252Fsearchurl%252Fr.html%2523app%253Dcom.google.android.youtube%2526pingbase%253Dhttps%253A%252F%252Fwww.google.pl%252F%2526url%253Dhttp%253A%252F%252Fm.youtube.com%252Fwatch%253Fv%25253Deia0g_NoFn4%3BS.android.intent.extra.REFERRER_NAME%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.google.pl%3Bend&ved=0ahUKEwiswNL3huTKAhWL0xoKHe3BCN0QjjgIGzAA&usg=AFQjCNGCEcJFAnoJoYQ_tQaabxLqXMOTjg

Filmik z sieci. Urządzenie jest bardzo niebezpieczne .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje glowne  'hobby' odbiega dosc daleko od tematyki zegarowej. Mianowicie cwicze mieszane sztuki walki, kiedys startowalem a teraz po powazniejszej kontuzji rylko rekreacyjne treningi i grappling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest ta waga. Gratuluję, wysiłek się opłacał, efekt jest niesamowity.

Dzięki :D Trochę pracy to mnie kosztowało bo starą farbę nanoszoną wielokrotnie począwszy od 1937r musiałem zrywać praktycznie zębami i pazurami. Żadne chemiczne środki tego nie brały skutecznie ;) frajda była przednia  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego robili tak piękne i trwałe wagi  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no Paweł :), masz plus za pradziadka.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no Paweł :), masz plus za pradziadka.

 

To jest nic,

mój pradziadek Michał który oprócz Dyrektorowania, był na początku XX wieku Prezesem Stowarzyszenia Kupców Warszawskich a razem ze swoim bratem Augustem założyli w Warszawie, Wyższą Szkołę Handlową która najpierw mieściła się w prywatnym mieszkaniu na Smolnej, później przemianowana i do tej pory zwana jako SGH :)

 

aby nie być gołosłownym :

https://akson.sgh.waw.pl/gazeta/artykul.php?id=771

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wspaniałego. 

...masz jakieś udziały po pradziadku?... :D  ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę. :)

Moja żona ukończyła tą uczelnię w 1978r. Obecne SGH nazywało się wówczas SGPiS 

A co tam, napiszę i to. :)

Ukończyła ze średnią 4,95 i dostaliśmy za to od "państwa" mieszkanie, bo "załapaliśmy" się na dość krótkotrwałe zarządzenie Pana Jaroszewicza które premiowało wzorowych studentów, mieszkaniem. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... uważaj, obecna władza może Ci tego nie wybaczyć... ;)  :D to były niesłuszne lata. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym Staszku  :), zostało tylko kilka zdjęć i fajna historia którą opisałem co by nie została zapomniana przez następne pokolenia ....

 

76054376045202270947.jpg

 

55937390972842099609.jpg

 

63085730843486417511.jpg

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.