Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakie hobby poza zegarkami..., inne nasze pasje

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe zdjęcia i słabo widzę. Po lewej na górze to gen. Anders?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie generał ;)  to mój dziadek :)  walczył pod Narwikiem służył w strzelcach podhalańskich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tego wynika, że jesteś prawdziwym i wielopokoleniowym mieszkańcem Warszawy. 

To duża rzadkość wśród obecnych mieszkańców Warszawy. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle gratki fajnej historii a Kolega Dziadek od zawsze mi się wydawał podejrzanym politycznie Elementem :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jestem pod wrażeniem. Piękne opracowanie, oczywiście tradycje rodzinne wspaniałe.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się chwale a Wy panowie chcecie słuchać ;)

to muszę dodać że jestem spokrewniony z Konstantym Ordonem, tym do reduty! https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Julian_Ordon

oraz już co prawda nie spokrewniony ale skoligacony z Adamem Mickiewiczem ponieważ siostra cioteczna mojego prapradziadka

była jego żoną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze historia bardzo ciekawa takich przodków to ja nie miał  :(  

Teraz pytanie ....... czy możemy zwracać się do Ciebie po imieniu ???  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy miał ciekawych przodków a ich historie są niepowtarzalne tylko nie każdy o nich co cokolwiek wie, a pamięć o nich zanika gdy odchodzą następne pokolenia

ale kończąc ten wątek który widzę po ilości lajków dla zgryźliwego komentarza Pawła  ^_^

wśród przodków mam też 3 pokolenia warszawskich szewców, warszawskiego dorożkarza, ale i także sekretarza Komisji Spraw Wewnętrznych czyli ministerstwa w Kongresówce odznaczonego krzyżem św. Stanisława III kl. w roku 1822 czyli z rąk namiestnika carskiego niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale kończąc ten wątek który widzę po ilości lajków dla zgryźliwego komentarza Pawła   ^_^

 

ABSOLUTNIE NIE !!!!!

Nie odbierałbym tego jako uszczypliwe - na pewno nie taki był zamiar i nie dla tego koledzy klikają

Przeczytałem wszystko co wkleiłeś - bardzo ciekawe i tylko pozazdrościć takich przodków - naprawdę super sprawa tak prześledzić drzewo genealogiczne swojej rodziny 

Pisz i wklejaj co tam masz co chwila zaglądam co nowego 

A mną się nie przejmuj ja tak mam  -_-  zawsze coś palnę a potem pomyślę 

15 lat temu w chwili emocji poprosiłem moja o rękę ............................  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z wrodzonym wyczuciem wejdę w wątek i opowiem o swoim hobby :)

 

Komputery, linuksy, administracja, wszystko co jest z tym związane.

Do tego ciągnę wszystkie sroki za ogon, gdzie tylko się da, więc tematów w które wlazłem ciężko by zliczyć.

Od paru miesięcy, tfu, jakieś zegarki, paski i takie tam ;)

A za parę dni zaczynam przygodę z warzelnictwem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, po tylu latach to już czas na zmiany. :)  

Jesteś już w takim wieku że możesz zastosować wybór nowej partnerki według najlepszej zasady jaką ludzkość wymyśliła, czyli:

"Wiążesz" się z nową kobietą której wiek określasz dzieląc swój wiek przez dwa i do wyniku dodajesz siedem lat.

Np. jeżeli teraz masz 40 lat, to dzielisz przez 2 = 20 + 7 = 27 lat. Kobieta w tym wieku jest najlepsza dla czterdziestoletniego faceta. :P 

Taka zapewni Ci również właściwą opiekę na starość. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A mną się nie przejmuj ja tak mam  -_-  zawsze coś palnę a potem pomyślę 

15 lat temu w chwili emocji poprosiłem moja o rękę ............................  -_-

 

he, he, he, to się nazywa prawdziwe palnięcie  :) :) :)  

 

a jak chcesz to wrzucę jeszcze małą choć smutną historię brata mojej prababci :

 

Zygmunt Sokołowski nocą z 26 na 27 października 1941 r. jego bombowiec Wellington z Dywizjonu 304,

uszkodzony podczas nalotu na Hamburg, wodował na Morzu Północnym, ale pięciu lotników dryfujących

w pontonie ratunkowym zostało po kilkunastu godzinach wyłowionych przez brytyjski okręt. Po wojnie

Sokołowski wrócił do Polski, gdzie z czasem objął Katedrę Lotnictwa w Akademii Sztabu Generalnego.

W 1952 r. został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa, stracono go 29 sierpnia 1953 r.

(archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego via W. Matusiak)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Soko%C5%82owski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... wśród przodków mam też 3 pokolenia warszawskich szewców, ...

 

 

To przynajmniej mamy coś wspólnego, bo mój dziadek też był szewcem. W dodatku klął jak szewc i pił jak szewc.

A drugi był rzeźnikiem i też lubił rzucać mięsem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Poza zegarkami moje hobby to muzyka i wysoka jakość jej odtwarzania. Nie tylko lubię słuchać, ale też czasem coś zagrać. Chodziłem do szkoły muzycznej i uczyłem się gry na klarnecie oraz fortepianie. We własnym zakresie nauczyłem się grać na gitarze. Lubię sport - piłka nożna, tenis ziemny, boks, futbol amerykański, hokej na lodzie. Sam trochę biegam, ćwiczę pompki, jeżdżę na rowerze, bo mam siedzący tryb pracy więc z przyczyn zdrowotnych warto się poruszać. Zawodowo zajmuję się informatyką, ale to także moje hobby. Lubię też czytać książki. Ulubiona tematyka - poza zegarkami i historią zegarmistrzostwa, to historia USA. Interesują mnie też stare monety choć nie jestem na tym punkcie jakimś totalnym freakiem. I to by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by było na tyle.

No faktycznie niewiele tych zainteresowań ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

No faktycznie niewiele tych zainteresowań ;-)

 

Życie jest ciekawe  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja róznież jestem pasjonującym się historiami przodków badaczem dziejów rodzinnych. Zainteresowała mnie tym moja Mama (rocznik 1909), która jako mała dziewczynka oraz młoda kobieta miała okazję poznać wielu wyśmienitych członków rodziny.

A skoro już się chwalimy.....

Poznała np. swoją prababcię, a wnuczkę tego Pana:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Małachowski

Ledwie, ale pamięta również swego dziadka - kolekcjonera zegarków:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Szczęsny_Bednarski

Mój Dziadek wspominał, że mogę czuć się daleko spokrewniony z pewną Panią:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Emilia_Plater

a także spowinowacony wiele lat temu z pewnym złej sławy jegomościem:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Szczęsny_Potocki

...i na koniec:

Mama wspomina również opowieści pewnego przodka (portrecik poniżej):

post-63245-0-55244500-1455366023_thumb.jpeg

...który akcentował swe pochodzenie w linii prostej od tego Pana:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jan_III_Sobieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po tak znamienitych przodkach została Ci możliwość dziedziczenia któregoś z arystokratycznych tytułów?

 

Edit. Pozwoliłem sobie zadać to pytanie z czystej ciekawości.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teoretycznie mogę posługiwać się tytułem hrabiowskim. Nie przywiązuję do tego jednaj wielkiej wagi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skromnie strzelectwo bojowe ( CQC , CQB , point shooting etc ) , siłownia , SF, muzyka , film , literatura , broń , podróże , wina i inne przyjemności :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teoretycznie mogę posługiwać się tytułem hrabiowskim. Nie przywiązuję do tego jednaj wielkiej wagi. :)

Czyli dziewięciopałkowy... hmm, fajnie :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie historia II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem Trzeciej Rzeszy, muzyka, hokej na lodzie - jako kibic :P, klasyczna moda męska, podróże i alkohole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Alkohole też jako kibic, czy praktycznie... :P  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkusja...i dziś odczułem to boleśnie finansowo- nowych blach mi sie zachciało....zildijany Z Custom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Alkohole też jako kibic, czy praktycznie... :P  :D

Tylko ta ustawa o imprezach masowych, na meczu nie kupi się nic mocniejszego  ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.