Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bercikk5

DOXA -nie kupujcie dla własnego dobra

Rekomendowane odpowiedzi

Pobijcie się najlepiej :D

Wniosek jeden-Eta ma dwa mechanizmy ,z "wyczuwaniem" i "bez" :lol:

Dwa to Eta ma narazie, jak znajdzie się trzeci "dyskutant", to się okaże, że wersji mechanizmu jest więcej.  :lol: 


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i trzecia - fachowy zegarmistrz ją narysował  :D

Ale na tym forum wydawało mi się, że nie wypada opowiadać, niektórych banialuków...

 

Po 13 dniach Pani z classic watch dzwoni do mnie i mówi że zegarmistrz stwierdził iż zegarek ma 25 godzinną rezerwę chodu i wszystko jest w porządku.

Za jakiś czas oddzwania do mnie Pani i mówi że się konsultowała z fachowym zegarmistrzem który powiedział że te 38 godzin to jest maksymalny czas działania a więc 25 godzin jest ok. 

 

Z kontekstu wynika również, że zegarmistrz może być bez przymiotnika fachowy i wtedy jest tylko:

Zegarmistrzem  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to dokładnie model tej doxy?

tutaj jest eta:

http://online.classicwatch.com.pl/doxa/31-2031002301.html

a tu o rezerwie:

According to ETA's spec sheet on the 2824-2, the power reserve is 38 hours. This is a reference value for a new movement.

 

sellita:

Swiss made, self-winding, 25.60 mm / 4.60 mm, 26 jewels, 28,800 vph (4Hz). 38-hour power reserve. Clone of ETA 2824-2.

 

to kto stwierdził 25h?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarmistrz stwierdził iż zegarek ma 25 godzinną rezerwę chodu

konsultowała z fachowym zegarmistrzem

Nie dowierzałem że mówi to FACHOWY zegarmistrz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam.

Musi być naprawde dobrym fachowcem skoro serwis zwraca się do niego z prośbą o określenie rezerwy chodu mechanizmu, którego specyfikacja jest na stronie producenta.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jak długo idzie po pełnym nakręceniu koronka (jakies 30-40 obrotów)?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant nie tak nie próbowałem, ale skoro 3 tyś obrotów rotomatu na dobę nie nakręci zegarka automatycznego to i tak zegarek nie jest zgodny ze specyfikacją (w instrukcji sellity piszę że 1250 obrotów wahnika nakręca mechanizm całkowicie)
Jak dostanę zegarek z powrotem to nakręcę go koronka i zobaczę
 

CIESLUT tak to ten model 205.10 . Kobieta z którą rozmawiałem stwierdziła że nie posiada instrukcji sellity gdzie była by napisana jaka jest rezerwa chodu. Profesjonalizm pełną gębą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie rozwiązuje to problemu. Ale wyjaśni czy to sprężyna jest "cienka", czy automatyczne nakręcanie szwankuje.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem o tym w dniu wczorajszym:

Jeżeli ma dokręcanie i raz go nakręcisz do oporu w celu sprawdzenia ile pochodzi nic mu się nie stanie (koronką wypadałoby kręcić powoli). To oczywiście tylko dla własnej ciekawości. Może wahnik go z jakiś powodów nie nakręca bo coś jest z nim źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oporu to tam nie będzie...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oporu czyli na maksa, gdziekolwiek ten maks jest  :D

mniej więcej tak samo jak najeść się do syta w tej samej restauracji np u Cook'a :P  (pasibrzuchy różne)

a może jak opór zbrojny, skoro już przy biciu jesteśmy... 

 

Pobijcie się najlepiej :D

Wniosek jeden-Eta ma dwa mechanizmy ,z "wyczuwaniem" i "bez" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze innej możliwości rozwiązania tej kwestii jak przy albo pod stołem :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość istotne pytanie.

Jaki to rotomat, który trzaska 3000 obrotów na dobę?

Możliwe, że używasz jakiejś tandety, która namagnesowała zegarek.

Czy zegarek chodzi punktualnie przez te 25h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bercikk5- ja na twoim miejscu przy takich szopkach i tak zaniósłbym zegarek do zegarmistrza i poprosił o wydruk z wibrografu.

Może wyjdzie coś jeszcze poza słabą rezerwą chodu co będzie podstawą do zwrotu zegarka.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oporu czyli na maksa, gdziekolwiek ten maks jest  :D

:blink:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wyczuwaniem" i "bez" :lol:

bo jedni go czują a inni nie więc jest niezdefiniowany...

 

 

Mam dość istotne pytanie.

Jaki to rotomat, który trzaska 3000 obrotów na dobę?

Możliwe, że używasz jakiejś tandety, która namagnesowała zegarek.

Czy zegarek chodzi punktualnie przez te 25h?

 

Co w tym dziwnego, że tak pokochał swój zegarek, że kupił do niego od razu rotomat za 1000zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian  Rotomat Klarstein CA1PM. Raczej nie namagnesował ponieważ zanim go miałem to zegarek też mi szybko padał, z tego właśnie względu kupiłem rotomat ponieważ myślałem że za mało ruszam ręką żeby go w pełni naciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed użyciem rotomatu było to samo to pytanie nieistotne. W innym przypadku rotomat mógłby być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ciekawą wiadomość. Dzwoniłem do salonu i powiedzieli żebym zażądał wyników ekspertyzy. Zadzwoniłem do classic watcha, papiery zostały wysłane już do salonu ale Pani nie była w stanie powiedzieć co to za papiery, więc podała mi numer do zegarmistrza który tą ekspertyzę robił. Ponoć napisał tam że rezerwa chodu wynosi 25 godzin (także dzięki temu mam dalsza podstawę żądać zwrotu pieniędzy). Ale co jeszcze usłyszałem:

zegarmistrz zaczął mi tłumaczyć że nosząc zegarek na ręce można naciągnąć zegarek do rezerwy chodu 20-25 godzin a resztę trzeba dociągać koronka, większej głupoty nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ciekawą wiadomość. Dzwoniłem do salonu i powiedzieli żebym zażądał wyników ekspertyzy. Zadzwoniłem do classic watcha, papiery zostały wysłane już do salonu ale Pani nie była w stanie powiedzieć co to za papiery, więc podała mi numer do zegarmistrza który tą ekspertyzę robił. Ponoć napisał tam że rezerwa chodu wynosi 25 godzin (także dzięki temu mam dalsza podstawę żądać zwrotu pieniędzy). Ale co jeszcze usłyszałem:

zegarmistrz zaczął mi tłumaczyć że nosząc zegarek na ręce można naciągnąć zegarek do rezerwy chodu 20-25 godzin a resztę trzeba dociągać koronka, większej głupoty nie słyszałem

Trzeba było się zapytać czy jak wlejesz pełny bak do samochodu to jak wskazówka będzie przy połowie masz wysiąść i pchać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda dyskutować ponieważ FACHOWIEC tak mówił jakby mógł za to rękę oddać. Jeszcze mówi że zegarków sprzedaje się tysiące a ja tylko jestem niezadowolony z rezerwy chodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tponieważ myślałem że za mało ruszam ręką żeby go w pełni naciągnąć

jeśli jesteś już po okresie dojrzewania to słuszną decyzję podjąłeś :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens dyskutowania z kimś, kto jako argument przytacza swoje własne słowa sprzed chwili? To ja mógłbym odpowiedzieć: "nie ma oporu, pisałem o tym przed chwilą" - taka sama waga, tyle samo sensu ;)

Nie będę się licytował kto ile Et w życiu nakręcił, ale przed chwilą nakręciłem jedną i żadnego oporu nie stawiała, koronka cały czas kręci się tak samo, ja nie czuję różnicy, ani nie potrafię wyczuć momentu, w którym jest już nakręcona maksymalnie

 

Ja po prostu stwierdziłem fakt i tyle w temacie ...Może robisz to nieumiejętnie czyli zła pozycja koronki lub nie w tą stronę kręcisz ...może za mało obrotów, do maxa potrzeba ok 40-50 a Ty pewnie szczypiesz się po 10 że coś się stanie i lepiej nie ruszać bo róznie piszą :P Reasumując opór jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Robiąc spis z natury można śmiało stwierdzić, że przyczyną nie jest rotomat, użytkownik lecz wadliwy mechanizm. Kolega opisujący temat zauważył zbyt krótką rezerwę chodu w praktycznym użytkowaniu. Mechanizm nie tylko automatu jest tak projektowany by po pełnym nakręceniu działał poprawnie przez 36h czyli 1 1/2 doby. To wymóg praktyczny, który nie podlega żadnym negojacjom. Od dołu ograniczony potrzebami użytkownika a od góry możliwościami mechanizmu. 38h jest zrozumiałe w nowym mechanizmie gdyż po pewnym czasie rezerwa chodu nieco się zmniejszy. Nawet w bezkamieniowym Timex-sie, który ma urodę mechanizmu Ruhli, automat po nakręceniu działa dłużej jak 24h  :D . 24h to granica przyzwoitości. Jeżeli nie działa dobę to znak, że trzeba go oddać do zegarmistrza lub zepsuć własnoręcznie ;) .

Ilość wahnięć koniecznych do pełnego nakręcenia automatu też jest podyktowana możliwościami użytkownika. To także nie podlega negocjacjom. Pełne nakręcenie powinno być pewne przy 2000 cykli na rotomacie. Jeżeli nie jest, jest źle!

Koronką nie dokręca się automatów. Po to są automatami by były w ten sposób naciągane. Nie będę wdawał się w szczególy techniczne a jedynie dodam, że to nie najlepszy pomysł i komplikacja, naciągu manualnego, konieczna jedynie dla spełnienia sporadycznych wypadków zwiększania rezerwy chodu. Zalecanie użytkownikowi systematycznego dokręcania automatu koronką to pchanie go prostą drogą do uszkodzenia mechanizmu na skutek niewłaściwej eksploatacji a tym samym odmowy świadczenia gwarancyjnego. Dlatego nie należy dać się w to wkręcać. Zastanawianie się, czy da się wyczuć moment zadziałania sprzęgła tarciowego w bębnie czy też nie w czasie dokręcania koronką jest z gruntu rzeczy wadliwe co do istoty rozwiązania problemu.

Dla przykładu Seiko7009A i podobne nie posiada tej możliwości. Wystarczy szybka zmiana daty i normalne ustawianie wskazówek by zsynchronizować nieużywany dłużej automat.

To co opowiada ta paniusia i reszta jej "ekspertów" to chumor z zeszytów szkolnych. Czytając tego typu opowieści odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że coraz bardziej odtwarzany jest obecnie stary dobry wzorzec XVII wiecznej Polski. Miała być modernizacja i jest :D . Dlatego jedyne co pozostaje to dochodzić sprawy z wyłączeniem miejscowego światłego serwisu :D czyli sąd konsumencki a przede wszystkim korespondencja ze Szwajcarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.