Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

"Stawka" - turniej zegarków radzieckich

Gramy o III miejsce  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się 21:00, zatem niniejszym pragnę otworzyć


rundę finałową.


 


Przypominam, że kategorią rundy jest:


 


Radziecki zegarek z lat 1930-1959


 


Dla formalności - powodzenia, Kris ;)



Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że walka o 3 miejsce będzie większym wydarzeniem niż ten mój finał   :wub:   Ale do dzieła. Obiecałem że zakończe ten turniej  mocnym akcentem i tak będzie.

Ale zanim dojdziemy do odsłoniecia kurtyny, kilka zdań na temat mojej decyzji.

 

Po ogłoszeniu kategorii finałowej miałem w głowie 4 kandydatów - kandydatów porównywalnych.  Zdecydowałem się na jednego mocnego i może czarnego konia. Po zrezygnowaniu Trevilla mogłem zrezygnowac z tego kandydata i pokazać kogoś w mniejszej kategorii czyli nie tak mocnego. Jednak tak nie będzie. Wracam do kandydata pierwotnego którym muszę udowodnić że mój udział w finale nie był dziełem przypadku. Zakończyć muszę mocnym akcentem :)

 

No więc pora na prezentację.

 

Na próżno szukac tego zegarka w mojej kolekcji. Nie ma go tam z paru powodów których nie będę wymieniał. Od dzisiaj jego zdjęcie juz tam bedzie.

Mój kandydat mógłby startować w kilku kategoriach w których ostatnio startowaliśmy :

Mógłby spokojnie wystartować w kategorii półfinałowej - czyli zegarek z tarcza giloszowaną. Mógły wystartowac w nowej kategorii finałowej ( o 3-cie miejsce ) zegarek z dolną sekundą :)  Oczywiście spełnia kryteria tej właściwej kategorii czyli pochodzi z lat 30 - 59. Spokojnie dałby sobie radę równiez w kategorii : zegarek z ciekawym mechanizmem.

 

Zegarek który wystawiam pochodzi  z roku 1958 a więc mieści sie jeszcze w widełkach. Zakupiłem go rok temu od jednego z jurorów :). Może sam sie ujawni ;)

Zegarek który niedawno temu odebrałem od zegarmistrza. Zegarmistrza a nie bakteryjkarza, takiego co to jeszcze osie na tokarce dorabia. Po obejrzeniu zegarka stwierdził że 58 lat pracuje w tym fachu ale czegoś takiego jeszcze nie widział  :blink:  Naprawa trwała rok. Nie było co naciskać na niego bo i po co ?

 

Mój zegarek to kultowy Wostok 2802. Precyzyjny z dolną sekundą.  Do dzisiaj nie moge uwierzyc ze jest u mnie. A oto i zdjecia:

( przepraszam za jakość zdjęć ale się okazało że siadła mi matryca w aparacie ).

 

 

DSC_0011%2520-%2520Copy.JPG

 

I oczywiście zdjęcie mechanizmu.

 

DSC_0111.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Bosko!

Widziałem go w opracowaniu u ..... ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o żesz....super sztuka :) Gratuluję!!!


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz ku...! Prawdziwe wejście smoka! Czapki z głów i już nigdy nic nie udowadniaj Kris :o

 

 

Edit. Po namyśle stwierdzam ze jakiś taki tandetny, cepeliowski i w ogóle wiocha! Fuj! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaaaad!!! Naprawiony :) !!! Wiedziałem, komu go sprzedaję - radość patrzeć !!! Tak liczyłem, ze to będzie moje, ech... niegdyś moje, cudeńko :) Gratulacje!!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Strzelił i zastrzelił :) jeszcze raz gratuluję zwycięstwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaaaad!!! Naprawiony :) !!! Wiedziałem, komu go sprzedaję - radość patrzeć !!! Tak liczyłem, ze to będzie moje, ech... niegdyś moje, cudeńko :) Gratulacje!!!

 

Tak się nie robi chłopakowi z Czeladzi :(

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaaaad!!! Naprawiony :) !!! Wiedziałem, komu go sprzedaję - radość patrzeć !!! Tak liczyłem, ze to będzie moje, ech... niegdyś moje, cudeńko :) Gratulacje!!!

Dzieki pmwas :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:    Z naprawą nie było tak łatwo. Ważne jednak że chodzi. i cieszy moje oczy  :rolleyes:

 

Gregorian i kchrapek - powodzenia i pokażcie super zegary :o :o :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff, studzimy emocje...


Myślę, ze w małym finale pewnie 2802 się nie pojawi, ale liczę na niemniej piękne


(bo oczywiście najpewniej nie tak rzadkie...) okazy w "małym finale".


 


Ogłaszam zatem start "małego finału", którego kategorią jest...


 


Zegarek radziecki z małym sekundnikiem


 


Start o 21:15...


 


POWODZENIA



Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris pokazał coś czego przebić się nie da niczym, dosłownie niczym. I ja nawet nie będę próbował. Dziś zegarek który też mieściłby się pewnie w paru kategoriach. Ku uciesze Romana myślę że nawet jakaś kobieta mogłaby go nosić :D

Stosunkowo rzadki jeśli można tak określić jakikolwiek zegarek po okazie Krisa, maleńki gliszowany, czarny jak noc listopadowa stary Kołos z dolnym sekundnikiem.

 

post-49869-0-13871700-1419106506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze

 

To już ostatnie moje spotkanie z Wami podczas tego monumentalnego turnieju.

Długo zastanawiałem się jaki zegarek powinien żegnać turniej w moim imieniu. Myślałem o tajemniczych Svetach, dumnych Leningradach, artystycznych Majakach (nomen omen) a nawet anarchistycznych Zimach. Nie mówiąc już o innych rzadkich markach takich jak Newa, Kolos czy Uran..

 

Ale ostatecznie okres tych dwóch tygodni niebezpiecznego życia kończę razem z zegarkiem, który jest rzadkim połączeniem dwóch cech:

- poprzez markę - uosobieniem robotniczego charakteru ZSRR,

- a zarazem poprzez urodę - głębokim osadzeniem w arystokracji zegarmistrzowskiego wzornictwa i carskim dziedzictwie.

 

Przed Państwem,

 

- przepiękna i zachowana w unikalnym stanie,

- jeszcze rzadsza niż Svety i Leningrady

- o wzornictwie porównywalnym z najlepszymi Kirowskimi

- ale skromna w rodowodzie

 

Pobieda z Petrodworca !

 

post-60300-0-41723500-1419106438.jpg

 

Przy okazji pozwoliłem sobie też na pewien kolekcjonerski ukłon - wybór zegarka, który spełnia kryteria ostatnich trzech rund!

 

- obecnej – subsekunda

- niedoszłego finału – czasy antyczne

- półfinału – giloszowana tarcza

 

Życzę miłych Wrażeń w przedświątecznej atmosferze..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :) Musze przyznać, ze bardzo jestem ciekaw, do kogo powędruje mój Poljocik, bo zwycięstwo jednego z zawodników, moim zdaniem, wcale nie jest a priori przesądzone...  

 

Mam nadzieję, że nie będzie kłopotów technicznych z ankietą...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba pikne :D Nie biorę udziału w ankiecie, bo mogę któregoś skrzywdzić :) Dla mnie Wasze zegarki zasługują na remis ;)

EDIT: po chwili namysłu i cieszenia oka...dla mnie Kołos wygrywa :D Chociaż fotka Gregoriana kusi do oddania głosu ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

No no Koledzy  - wszystkie trzy wymiatają! Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. Aha! No i nie było tak od razu przy gliszowanych? :D :D :D

 

Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi..

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian...pomijając zasady....pokaż swego LENINGRADA...Tak bardzo na niego czekałem :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście niezależnie od tego, który zegarek jest "mocniejszy" w tej rundzie, Kołos to ciekawy model - też kiedyś miałem kołosa i sprzedawca na giełdzie skłaniał się ku opinii, ze koperta jest nieoryginalna. Faktycznie, niepodobne to do zadnego sovieta z tego okresu... tylko szkoda, że takie maleńkie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Kchrapek - lepsze zdjęcie i moim zdaniem nie było by się nad czym zastanawiać. Mimo wszystko mój głos leci do Ciebie - czarna tarcza z takim giloszowaniem - cudo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian , kchrapek - piekne zegarki. Takie piękne zegary kisicie w .... kolekcjach i ich nie pokazujecie :wub:

 

Kołos - piękny i rzadki. Ma gdzieś takiego samego ale musze się za niego zabrać.

Gregorian - Twoja Pobieda w super stanie. Rzadka i piękna

 

Raz jeszcze gratuluję obydwu kolegom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Roman - reset głosów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.