Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuba1987

No i wybyłem za wielką wodę:)

Rekomendowane odpowiedzi

Szpital zawsze wystawia rachunek..Jeśli pacjent nie ma ubezpieczenia ani środków na zapłacenie wtedy szpitalowi płaci stan .Oczywiście trzeba udowodnić taka sytuacje pracownikom socjalnym, jak ktoś ma 5 kamienic albo kilka milionów dolarów w banku to mu wejdą na konto albo na hipoteki kamienic.,W NYC osoby o niskich dochodach (poniżej 220%Federal Poverty Level) dostają miejskie karty ubezpieczenia Medicaid.Z takim ubezpieczeniem nie płaci się za szpital ,a za wizytę u lekarza czy leki w aptece tylko symboliczne $10.,

Dzieki za wyjasnienie 

 

Z tego co wiem to szpitale macie lepsze niz u nas i to chyba roznica jest dosyc znaczna , z tym tylko ze u nas nie ma prywatnej sluzby zdrowia i pewnie to caly tego powod , wiadomo jak dzialaja rzadowe instytucje . Zadna prywatna firma nie mialaby prawa bytu jakby   funkcjonowala na takich samych zasadach jak rzad i jego businessy :D  :D  , chociaz ja z powodu wszystkich moich wypadkow troche sie nakorzystalem z uslug naszej sluzby zdrowia glownie szpitali i wycieczek karetkami to nie moge zbytnio narzekac na jakosc " obslugi " ale  system zbiera u nas dosyc duzo krytyki, ze kolejki dlugie i szpitali za malo i takie tam .....

skladka ubezpiczeniowa w BC na 4 osobowa rodzina to $130 na miesiac , 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos o sobie panowie mieszkam w ameryce juz dosc dlugo wiekszosc zycia bo wyjechalem jak bylem maly 

no ale polska sobotnia szkola troche pomogly w polskim jezyku sorry za bledy mieszkalem w paru stanach 

w polsce sie mowi co kraj to obyczaj a w ameryce co stan to obyczaj kazdy ma inne prawa i przepisy

co do  ubezpieczeni to ja place $200 na miesiac na cala rodzine dentysta i okulista wliczony

 samemu tez mozna sobie wykupic ubezpieczenie tylko duzo ludzi tego nie robi a potem nazekaja jak cos sie przydazy.

jak cos to prosze pytac.

cos ciekawego mieszkam kolo rezerwactu indianskiego.

czysta bonanza , Bolek i lolek na dzikim zachodzie hehe


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr K. Gdzie dokładnie ?:) zamierzam robic mały trip po Ameryce moze bym Cię odwiedził i oprowadzilbys mnie po Twoich stronach dobrze jest mieć znajomego który wie co gdzie i jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daleko Arizona i ten slynny szeryf Joe Arpaio z Maricopa

google Ak-Chin Az.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linda to żona? :-)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Krużewnikach był???? :lol:  :lol:  :lol:

Żartuje oczywiście.Też bym tak sobie po świecie polatał a nie tylko bałtyk ,góry i czasem Chorwacja.Kuba zazdroszę ci takiego wypadu - Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze marzyły mi się stany i jeszcze to Nyc stolica hardkoru <3 Fajnie, nie spierdol tego szefie i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Pany:) dopiero po Swietech bede zaczynał podróżować tazke zobaczymy czy te Stany takie piękne jak je na obrazkach pokazywali:) a swoją droga dowiedziałem sie o ichniejszych bazarkach w SF :) i Oakland :) musze jechac... W necie szukałem i powiem szczerze Ruskich sie nie uraczy:) byłem zmuszony zostawić większość swojej kolekcji w domu i musze tu dozbierac:) zabrałem z soba tylko koło 10 i czuje pewien dyskomfort :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś dział w którym moge wrzucić fotki ze stanow?:) to wrzucę parę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Kuba może założysz bloga, miałbyś z pewnością kilku stałych czytelników (mnie na pewno) :) przy okazji mógłbyś wrzucać zdjęcia z wycieczek i innych ciekawostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wtrącić, w USA jest tylko jedne miejsce które chciałbym z bliska zobaczyć, to ściana El-Capitan w Yosemite zresztą mógłbym na niej nawet zamieszkać :)

o mniej więcej tak:

51524804850350396248.jpg

 

gdybyś się wybierał na trip po parkach narodowych to polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś dział w którym moge wrzucić fotki ze stanow? :) to wrzucę parę

A jak Ci sie nie chce robić bloga to skorzystaj np. z onedrive czy konta google - tam też można wrzucić do jakiegoś folderu i sama się galeria zrobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Wy opowiadacie, powszechnie wiadomo że w Stanach do zobaczenia jest 

a) Niagara;

B) Doylestown PA

c) Coney Island

ewentualnie d) Atlantic Cityi e) Waszyngton - ale to dla bardzo wytrwałych turystów

 

to spokojnie wystarcza na 3 lata wyjazdu turystycznego ;)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Pany:) dopiero po Swietech bede zaczynał podróżować tazke zobaczymy czy te Stany takie piękne jak je na obrazkach pokazywali:) a swoją droga dowiedziałem sie o ichniejszych bazarkach w SF :) i Oakland :) musze jechac... W necie szukałem i powiem szczerze Ruskich sie nie uraczy:) byłem zmuszony zostawić większość swojej kolekcji w domu i musze tu dozbierac:) zabrałem z soba tylko koło 10 i czuje pewien dyskomfort :)

Fajnie masz że SF, to miasto wygląda i ma swój urok. Bo poza nim i paroma wyjątkami amerykańskie miasta są albo zaściankowe albo kiczowate. Za to parki narodowe - napieraj ile możesz, ja widziałem tylko Kanion, Bryce, Anthelope i Death Valley ale Ci co byli mówią że cała reszta jest tak samo fascynująca.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SF to niedaleko jest chyba wlk kanion i inne cudaki.

Niby to zła cecha ale zazdroszczę ; ) widoki w samym SF też niczego sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do yosemite park mam około 300km:) do zapory Hoovera sporo dalej :) tak samo do wielkiego kanionu :P na ten moment jestem na etapie szukania auta choć ceny ubezpieczeń sa szokujące tutaj :) blog faktycznie moze byc dobrym rozwiązaniem :) pomyśle o tym bo tak byłoby najłatwiej i najlepiej :) jutro jadę do mariposy wiec do yosemite bede miał moze z 80 km moze sie wybiorę .... Mam taka mała listę rzeczy która tutaj musze zobaczyć i jest tego naprawdę sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm spokój nic kompletnie nic... Choć pogoda jest na ten moment kiepska bo leje od dosłownie tamtego czwartku ciagle praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pare zdjec dla ciekawski :)

To z NY

post-75375-0-36240500-1419009644_thumb.jpg

post-75375-0-15514500-1419009646_thumb.jpg

post-75375-0-84280500-1419009647_thumb.jpg

post-75375-0-52186600-1419009649_thumb.jpg

post-75375-0-16642500-1419009651_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako złośliwiec i zazdrośnik pragnę nadmienić, że po 10 dniach pobytu w "Stenech" zaczynasz już używać angielską składnię i połykać końcówki... Nie za wcześnie? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha az tak to nie jest

Najprosciej w swiecie nie zainstalowalem jeszcze Polskiej jezyka na Amerykanskim laptopie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób to aaaaaa, bo my tu kulturalna człowiek są...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzialam... jak pisze na telefonie to mam polskie znaki ale na laptopie jest troche gorzej :P

Ale piszac na telefonie czasochlonne jest wpisywanie polskich znakow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Florydę (od Orlando, aż po Key West)...no i oczywiście Cape Canaveral, Miami, Fort Lauderdale...

każdy znajdzie tam swój "klimat"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment trzymam się Kalifornii :) jest tu sporo do zobaczenia ale. Z czasem zawitam i tam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.