Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Misiek

Breitling


Rekomendowane odpowiedzi

Paanie,

mój kolega ma 5 Breitlingów i ciągle mu mało!!

Jego kolega ma ze 7 (a ten akurat na brak kasy nie narzeka!)

 

do pewnego stopnia świadczyć to może o marce :twisted: :twisted: kogo ona przyciąga? To takie BMW wśród zegarków :razz: Ogólnie świetne, ale niektórzy mogą mięć jakieś stereotypy użytkowników :razz:

 

OT

oczywiście mimo prób (tysiące linków, ofert wysyłanych na GG) nie udało mi się jeszcze kolegę przekonać, że kupowanie podrób "is bad, m'key" (albo inaczej - jest wieśniackie).

Najbardziej mi się podobało jak mówi, że ma Breitlinga 24godzinnego, .. ale z werkiem 12 godzinnym :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli czegoś poszukujesz to właściwym miejscem na searching jest _TEN_DZIAŁ_

 

Myślę że biorąc pod uwagę:

 

ale chciałbym podróbke NAVITIMER :D

 

to jeśli czegoś poszukujesz to właściwym miejscem na searching jest TEN DZIAŁ

:twisted: :twisted: :twisted:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek

jeżeli czegoś poszukujesz to właściwym miejscem na searching jest _TEN_DZIAŁ_

 

Myślę że biorąc pod uwagę:

 

ale chciałbym podróbke NAVITIMER :D

 

to jeśli czegoś poszukujesz to właściwym miejscem na searching jest TEN DZIAŁ

:twisted: :twisted: :twisted:

 

oczywiścei, że TAK, dlatego napisałem:

 

i nie wyciągaj z mojej rady pochopnych wniosków
:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiścei, że TAK, dlatego napisałem:

 

i nie wyciągaj z mojej rady pochopnych wniosków

:mrgreen:

 

Wiem Irku chciałem trochę podrażnić trolla :wink: :twisted:


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odswiezajac temat melduje sie ze swoim Avenger'em :)

 

post-23536-0-85424800-1330863510.jpg

post-23536-0-95779600-1330863514.jpg

post-23536-0-51291400-1330863519.jpg

 

jakosc zdjec pozostawia wiele do zyczenia :) robione przez nokie e90...poprawie sie przy najblizszej okazji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek

To witamy w klubie :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zagladam tu rzadko dlatego spoznienie - niezle... Mam pytanie dotyczace Breitlinga, jesli dobrze kojarze avenger na caliber 13 czyli VJ 7550. Kontrolujac codziennie ustawienia co 24 godziny dodaje 12, 13 sec. Zastanawiam sie czy oddac go do regulacji czy jeszcze troche poczekac..Mam go od 2 miesiecy. Kupiony nowy..Wiem, ze w papiarach ma tolerancje do 15 sec. + ale wydaje mi sie, ze to lekka przesada..

 

Pozdrawiam,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie

 

Masz rację, wydaje się Tobie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, wydaje się Tobie.

 

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Zrobila na mnie duze wrazenie :lol:

 

Pzdrwm,

Alex

 

p.s. swoja droga to ciekawe bo ML Pontos ma podobny wynik...ale pewnie tez mi sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Zrobila na mnie duze wrazenie :lol:

 

Myślałem, że chociaż sprawdzisz, ale widocznie wolisz, żeby się Tobie wydawało, niż rzetelną wiedzą.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.

 

Może faktycznie wyczerpie:

Poniżej 10 sek/dobę odchyłki _muszą_ mieć zegarki z rektyfikatem chronometru. Inne zegarki mechaniczne _mogą_ mieć taką odchyłkę, ale nie muszą i odchyłki kilkanaście sek/dobę to normalka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem, że chociaż sprawdzisz, .....

taka mialem nadzieje piszac pytanie na forum. Niestety nie wiem nic na temat Twojej fachowosci, bo Cie nie znam. Dlatego w ten sposob skwitowalem Twoje dosc kategoryczne stwierdzenie...bez urazy. Poza tym ciesze sie, ze watek na temat Breitling'a ozyl :lol: Misiek tez bedzie zadowolony - troche malo o naszych zegarach na forum. Poza tym watkiem nie znalazlem zbyt wiele.

 

Piotrze mam pytanie dotyczace Twojego stwierdzenia: opierasz je na swoich doswiadczeniach z tym mechanizmem VJ 7550 czy z mechanizmem kaliber 13 stosowanym w Breitling'u ?

 

pzdrwm,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieć zegarki z rektyfikatem chronometru. Inne zegarki mechaniczne _mogą_ mieć taką odchyłkę, ale nie muszą i odchyłki kilkanaście sek/dobę to normalka.

 

Ooo no prawie on-line - to mile... niestety nie znam tego pojecia "rektyfikat" co ono oznacza ? nie wiem czy moj zegarek to posiada...mam nadzieje w kazdym badz razie, ze jesli to ma to nie jest to zarazliwe...:lol:

 

pzdrwm,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba, ze Piotrze masz na mysli "certyfikat chronometru" jest tak to znowu musze uzyc tego slowa..."wydaje" mi sie, ze Breitling Avenger posiada takowy. Sprawdze dokladnie wieczorem...od kilku dni nosze Pontosa. Ten cetryfikatu nie ma.

 

pzdrwm,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie znam tego pojecia "rektyfikat"

 

Pisałem w pośpiechu, bo akurat wychodziłem. Oczywiście że miało być certyfikat.

 

Myślałem, że chociaż sprawdzisz, .....

taka mialem nadzieje piszac pytanie na forum.

 

A ja myślałem, że sprawdzisz jeszcze raz w instrukcji do swojego zegarka, bo po co mieliby Cię oszukiwać. :lol:

 

"wydaje" mi sie, ze Breitling Avenger posiada takowy.

 

Posiada certyfikat chronometru i w papierach ma napisane, że odchyłka 15 sek.?

 

Piotrze mam pytanie dotyczace Twojego stwierdzenia: opierasz je na swoich doswiadczeniach z tym mechanizmem VJ 7550 czy z mechanizmem kaliber 13 stosowanym w Breitling'u ?

 

Miałem Valjoux 7550 i w zegarkach z certyfikatem chronometru i bez, a odchyłki dobowe nie mierzyłem jeszcze żadnemu swojemu zegarkowi, bo nie zajmują mnie takie duperele, ustawiam im najlepszą jaką można dokładność na przyrządzie i wszystko na ten temat. Normalnie w życiu nie potrzeba większej dokładności. A jak potrzebuję super dokładnego czasu, to zaglądam np. do komputera.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie z Toba zgodzic, ale do pewnego stopnia. Znowu wyjde na ignoranta bo nie znam instrukcji obslugi swojego zegarka na pamiec :lol:. Ale nie nosze jej ze soba, bo nie mam takiej potrzeby. A sprawdzanie odchylki dobowej to po prostu moj wlasny wymysl. Chocby po to zeby sie do czegos odniesc. Sam przyznasz, ze jesli na dobe rosnie o 12, 13 sec. to po tygodniu bedzie prawie 1.5 minuty po miesiacu 6 min jesli dobrze licze...to na co komu taki zagarek (no to teraz wlozylem kij w mrowisko i sie zacznie...) :)

 

czy COSC certification to jest certyfikat, o ktorym mowiles, ze zegarki go posiadajace powinny miec odchylki dobowe ponizej 10 sec/24 ? Avenger go ma. Nie ciesze sie, ze mialem racje 12 sec to za duzo..

Pozdrawiam,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam przyznasz, ze jesli na dobe rosnie o 12, 13 sec. to po tygodniu bedzie prawie 1.5 minuty po miesiacu 6 min jesli dobrze licze...to na co komu taki zagarek (no to teraz wlozylem kij w mrowisko i sie zacznie...) :)

 

Mam zmaczać tłumaczyć jeszcze raz? Czy może większość ludzi na świecie ma wyrzucić swoje zegarki mechaniczne?

Odchyłka kilkunastu sekund jest NORMALNA dla zegarka nie posiadającego certyfikatu.

Oczywiście są firmy które robią dokładniejsze zegarki bez certyfikatu, a również mniej dokładny zegarek może zostać wyregulowany przez zegarmistrza tak, że jakiś czas trzyma dokładność chronometru, ale powiedz mi jaki to właściwie jest problem przestawić wskazówki przy nakręcaniu zegarka jak różnica miedzy czasem dokładnym jest już zbyt widoczna?

 

nie znam instrukcji obslugi swojego zegarka na pamiec :lol: .

 

No ale to Ty podałeś, że w papierach ma 15 sek.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. nie do konca rozumiem Twoj tok myslenia..ale nie o to chodzi zebym Cie rozumial. Np. po co nakrecac automat, albo po co wyrzucac piekne, mechaniczne zegarki. Nie bede dalej wyliczal bo po co...

Moje pytanie brzmi warto oddawac go do regulacji ? Jesli robi te swoje 12 + z certyfikatem czy nie ma sensu, bo tylko porysuja dekiel i tyle z tego bedzie ?

Tylko nie widzie sensu egzaltowania sie mechanizmem jednym badz drugim, ktory bez ingerencji czlowieka (zegara atomowego) nie pokaze wlasciwiego czasu ? :lol: ot tyle..i wiem, ze maja dusze i te szaleje na punkcie mechanicznych zegarkow, nawet jesli bede musial przestawiac je co jakis czas...

 

pzdrwm,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie do konca rozumiem Twoj tok myslenia..ale nie o to chodzi zebym Cie rozumial

 

No właśnie, każdy może mieć swoje przekonania, tylko że moje nie są moje tylko tzw. ogólnie przyjęte. :wink:

Jak zegarek ma napisane w papierach, że dopuszczalna odchyłka wynosi 15 sek. (tak jak sam podałeś) to jaki jest sens dawać go do przeglądu, jak ta odchyłka wynosi 12 sek.?

Oczywiście możesz go zanieść do regulacji, jak Ci to nie odpowiada i na pewno zegarmistrz da rade wyregulować go lepiej, ale na pytanie czy warto ja odpowiadam nie.

 

A jak dasz go tam gdzie pracują fachowcy, a nie wymieniacze bateryjek, to powinni oddać zegarek w lepszym stanie jak przyjeli, a nie porysowany. :grin:

 

PS

Na co dzień noszę elektronicznego TISSOT Touch, więc jak zakładam automat od święta, to sprawdzam najczęściej jaka godzinę pokazuje, trochę nakręcam i ewentualnie nastawiam godzinę. Stąd wydawało mi się że wszyscy tak robią. :lol:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze i dobrnelismy do odpowiedzi, o ktora mi chodzilo :) nie zanosic bo po co ma chodzic punktulanie - przeciez to mechaniczny zegarek nie kwartz :lol: troche to trwalo ale uslyszalem Twoje zdanie :) Dziekuje. Ciekawi mnie co na to Misiek, jesli dobrze kojarze autor tego watku ? Mowiac szczerze chce miec zegarek mechaniczny punktualny to moj cel, a czy to bedzie Breitling, ML, Rolex, Orient, Poljot czy inny byle podobal mi sie wizualnie. Nie jestem zegarmistrzem i raczej w moim wieku nie bedzie mi sie chcialo uczyc tego fachu. Dlatego nie sugeruje sie mechanizmem, wielowiekowymi tradycjami, etc. moze to swietokractwo ale niech tam :)

 

Pozdrawiam,

Alex

p.s. swoja droga sprawdze te papiery bo kloci sie to co mowiles...COSC a w papierach ma do 15 sec..hmmm zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zanosic bo po co ma chodzic punktulanie - przeciez to mechaniczny zegarek nie kwartz

 

Hehehe... No w dużym uproszczeniu to tak, ale ja bym to ujął trochę inaczej:

nie zanosić, bo nie musi i nie może chodzić aż tak punktualnie jak kwarc, a w normalnym użytkowaniu nie jest to też konieczne.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ide do domu sprawdzac w papierach bo jesli ma certyfikat i nie ma odchylki do 15 sec to musi robic mniej i juz !! :lol: dzieki za rozmowe...jutro melduje sie z wynikami analiz.

 

pzdrwm,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli COSC to chyba się musi mieścić -4/+6 sekund/ dobę (oczywiście sprawy temperatur, położeń itp.)

Ja bym poszedł z tym zegarkiem do regulacji i jeżeli śpieszy w każdej pozycji to spokojnie Ci to skorelują. To co w instrukcji jest gwarancją producenta (chociaż albo 15 sekund albo COSC) co nie znaczy, że się nie da dokładniej ustawić.

Rozumiem problem, bo taką odchyłkę tolerowałbym (i toleruję) wyłącznie w zegarkach noszonych sporadycznie.

Nie wiem czy to sprawa jakości urządzeń czy kwalifikacji (chociaż nie wiem jakich) ale są (np. w Krakowie) zegarmistrzowie którzy robią to bardzo dobrze (i naprawdę minimalizują odchyłki) i tacy którzy tego nie potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

musze odszczekac swoje wczorajsze przypuszczenie...COSC to tak jak Pinus piszesz tolerancja od -4 do + 6 sec na 24h (tak jest w papierach). Czyli sprawa sie wyjasnila.

Szprotka :lol: tyz piknie :)

 

pozdrawiam,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.