Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

wymaga mnostwa pracy ....

(nieszczelny,pocharatana koperta,koronka luzna,szkielko jeszcze musze popolerowac, starsznie sie spieszy, mam coprawda orginalna barnzolete ale pozlota wtarta, zreszta ja wole paski)Tissot visiodate,seastar seven--nie moglem o nim wiele znalezc wiec jak cos o tym modelu wiecie dajcie znac:)

pozdr

Rafal

post-514-0-34215600-1330689505.jpg

Shot with PENTAX K100D at 2007-08-19

post-514-0-19926600-1330689507.jpg

Shot with PENTAX K100D at 2007-08-19


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Landeron 48, Eldor Geneve, z dekla wynika ze pochodzi z konca lat 40tych, w okolicy balansu symbol L w prostokącie oraz numer 48 (po porównaniu mechanizmów wygląda na landerona 48, koperta przypuszczalnie GF - brak symbolu a sadzac po jednym z uszu juz sprawdzano czy nie jest aby z litego złota. Znalazlem dotychczas nie wiele o tej manufakturze (na chrono24 jest 1 chronometr za 4000usd a na ebay podobny do mojego, stan tez:) zajakies 500), przymierzam sie do totalnej restauracji (mechanizm wyczyszcze i wyreguluje na miejscu, podobnie szkielko i wskazówka, kopreta do polerki, tarcza do Warszawy)

JAK WIECIE COS WIECEJ O TEJ MANUFAKTURZE DAJCIE ZNAC

 

 

post-514-0-88795200-1330690371.jpg

 

tenvn1.jpg 8)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wocio: wink:,podrzuce zdjecia z kazdego etapu restautracji (teraz tylko szkło mechanizm i wskazówka, moze koperta) a w lutym tarcza do wawy. Poza watkiem czy masz cos przeciwko podlikowaniu twojej www na mojej stronce?

 

pozdrawiam

 

Rafał


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-7884-0-26818100-1330691471.jpg

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny :shock: pochwal sie jak go podrasujesz, co do złocenia to wydaje mi sie ze ma to sens w przypadku gold plated, z GF polerka powinna zalatwic sprawe.

pozdrawiam i gartuluje


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sliczny :shock: pochwal sie jak go podrasujesz, co do złocenia to wydaje mi sie ze ma to sens w przypadku gold plated, z GF polerka powinna zalatwic sprawe.

pozdrawiam i gartuluje

 

dzięki ;)

jak tylko wróci to wrzucę fotki,

 

co masz na myśli pisząc: "co do złocenia to wydaje mi sie ze ma to sens w przypadku gold plated, z GF polerka powinna zalatwic sprawe" :?:

 

z tego co udało mi się ustalić jest złocony jednak wierzchnimi warstwami koperty i uszu przetarty do "cna", co oznacza GF :?:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf -gold filled - złocenia sie nie wycierają- nie wiem jak to bedzie po polsku - cos z rolowaniem- w kazdym razie złoto jest integralna czescia stopu (czasem mówi sie grubo pozlacany)14K GF TO ZNACZY ZE 1/14 to ZŁOTO; jedna 14 wagi, w twoim przypadku raczej gold plated 20 micron czyli warstewka o grubosci 20micronow naniesiona w procesie elektrolizy na koperte ,pozłocenie u głowackich to koszt okolo 100 zeta ale doswiadczenia jak to wyglada nie posiadam.


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpujące wyjaśnienia ;)

 

czy w przypadku pozłacania koperty, poleruje się ją przed złoceniem, tak aby posiadała gładką powierzchnię bez zarysowań ?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w przypadku pozłacania koperty, poleruje się ją przed złoceniem, tak aby posiadała gładką powierzchnię bez zarysowań ?

 

Tego nie wiem- nie jestem ekspertem od galwanizacji :wink:, byc moze wytrawiaja stara pozłote mieszanka kwasów (woda królewska), nastepnie na pewno dokładne odtłuszczanie (alkohol) i sadze ze wrównanie powierzchni jezeli zarysowania dotycza stali znajdujacej sie pod pozłota, polerka chyba po wszystkim:), ktos tutaj na pewno bedzie wiedzial...dokladny opis procedury albo na podforum dla amatorów albo dla zegarmistrzow


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku renowacji koperty najwieksz problem stanowi jej wypolerowanie po wytrawieniu przed pokryciem.Zazwyczaj jest to szbka mechaniczna polerka ktora zaokragla ostre krawedzie,przez co koperta traci na wygladzie.W Twoim przypadku po sciagnieciu pozlacania,zabierz koperte do domu,sam ja wygladz /papier wodny o granujacji 1000 a potem 2000/ i zanies do pokrycia.Koperta nie straci wygladu/ksztaltu/. ;)


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku renowacji koperty najwieksz problem stanowi jej wypolerowanie po wytrawieniu przed pokryciem.Zazwyczaj jest to szbka mechaniczna polerka ktora zaokragla ostre krawedzie,przez co koperta traci na wygladzie.W Twoim przypadku po sciagnieciu pozlacania,zabierz koperte do domu,sam ja wygladz /papier wodny o granujacji 1000 a potem 2000/ i zanies do pokrycia.Koperta nie straci wygladu/ksztaltu/. ;)

 

dzieki za podpowiedź, niewylkuczone ża tak zrobię jeśli nie znajdę sprawdzonej fachowej i rzetelnej usługi w zakresie pozłocenia koperty :wink:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gf -gold filled - złocenia sie nie wycierają- nie wiem jak to bedzie po polsku - cos z rolowaniem- w kazdym razie złoto jest integralna czescia stopu (czasem mówi sie grubo pozlacany)14K GF TO ZNACZY ZE 1/14 to ZŁOTO; jedna 14 wagi, w twoim przypadku raczej gold plated 20 micron czyli warstewka o grubosci 20micronow naniesiona w procesie elektrolizy na koperte ,pozłocenie u głowackich to koszt okolo 100 zeta ale doswiadczenia jak to wyglada nie posiadam.

 

Gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele...

 

Koperty "Gold Filled" bły wytwarzane w następujący sposób: między dwoma płaskimi płytkami złota umieszczano płytkę metalu bazowego (w przypadku twojego zegarka Dubois jest to prawdopodobnie mosiądz). Przy uzyciu wysokiej temperatury i ciśnienia płytki były łączone, a następnie walcowane aż do uzyskania płytki o pożądanej grubości. Następnie z przy pomocy prasy wycina się i wstępnie formuje kopertę, która może być póżniej modyfikowana innymi metodami lub może mieć dodaną lunetę.

 

Z "rolowaniem" złota więcej ma wspólnego koperta typu "Rolled gold". W tym przypadku cieniutą warstwe złota nakładano pod wpływem ciśnienia i temperatury na metal bazowy (czyli w przeciwieństwie do metody pierwszej metal bazowy nie ulega walcowaniu wraz z płytkami złota)

 

14K to oznaczenie złota 14-karatowego, czyli złota próby .583. na szczęscie złota jest więc więcej niż 1/14 część. Dla przypomnienia: czyste złoto to złoto 24-karatowe. Złoto 14-karatowe zawiera 14/24 części złota (14 : 24 = 0.58(3) - współczesny sposób opisywania próby złota!!!)

 

Koperty typu gold filled były pokryte złotem 14- lub 10-karatowym (próba .583 lub 0.417) i czasami w przypadku starych zegarków (do roku 1924) są oznaczone 5 ,10 , 15, 20, 25 lub 30 - letnim okresem gwarancji na podłokę złota, co miało oznaczać, że przez tyle lat powłoka nie ma prawa sie wytrzeć w tym zegarku.

 

Oczywiście nie jest prawdą, że złoto z koperty gold filled się nie ściera. Należy dokładnie przemyśleć zamiar polerowania takiego zegarka, bo po kilku takich akcjach całkowicie pożegnamy się z naszym złotkiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wocio19,

 

jak i ew. gdzie byś polecił wykonanie pozłocenia koperty Duboisa ?

 

nie chcę jej ruszać nie będąc przekonanym o skutecznie wykonanym procesie złocenia, szkoda mi zniszczyć taki zegarek :oops:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię Ci doradzić, bo jeszcze nigdy nie oddawałem do złocenia. Trochę pod wpływem mojego zegarmistrza, który raczej mi to zawsze odradzał ("chyba, że na sprzedaż") z tego względu, że zegarek co prawda wygląda potem świetnie, ale bardzo szybko nowe złocenie się ściera, bo zazwyczaj jest dużo cieńsze niż w oryginale.

 

Koperta twojego Dubois jest jednak na tyle zniszczona, że osobiście zaryzykowałbym oddanie do złocenia. Koniecznie zmień tez koronkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozeznam temat może ktoś się podejmie fachowego pozłocenia. Być może zostawię też głębsze zarysowania, tak aby nie polerować zbytnio koperty i zostanie tym samym ślad czasu :wink:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głebokie rysy w mosiądzu zamiast szlifować można wypełnić stopem lutowniczym i potem tylko szlif do równa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona od forumowego kolegi, w stanie "jak nie używana", kilkudziesięcioletnia Mosla Swiss po konserwacji i przeglądzie z nowym paskiem. Całkiem przyjemny retro czasomierz :lol:

 

post-7884-0-63453500-1330691816.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość łazęga

Mój nowy nabytek:

 

http://www.allegro.pl/item230665722_atlant...cm_faktura.html

 

Zastanawiałem się, czy nie za tanio, że krótki i ubogi napis, ale porównywałem zdjęcia z tymi oto:

 

http://www.allegro.pl/item229770505_atlant...0355_41_55.html

 

...i się zdecydowałem. Mam nadzieję, że nie wtopiłem :roll:

 

Znających się na rzeczy prosiłbym o opinię.

Dziękuję.

 

I jeszcze mam pytanie, czy do tego modelu mogę wymienić bransoletę na pasek. Wydaje mnie się, że tak, ale prosiłbym również o naukę. I jeżeli byłaby taka możliwość, jaki pasek idealnie by to niego pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten Atlantic jest OK - gratuluję! Oczywiscie mozna wymienić bransoletę na pasek (to nawet dobry pomysł, bo używane bransolety trudno doczyścić). Co do faktury i koloru to najlepiej po porstu przyłożyć u zegarmistrza wiele pasków i wybrać ten, który najlepiej pasuje (warto sprawdzać również te nietypowe, bo czasem okazuje się, że najlepszy jest ten, którego nawet nie braliśmy pod uwagę). Obstawiałbym gruby skórzany pasek pod kolor tarczy, albo jakiś jasny brąz, ewentualnie jakieś inne z obszyciem białą nicią. Poza tym na pewno ładne wyglądałby na pożądnym pasku parcianym w odpowiednim kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upolowałem ostatnio takie dwie sztuki:

dd151d40b57b0adfm.jpg

f30d072a3bc13a37m.jpg

8220f78688ab2904m.jpg

Nie mogę znaleźć zadnych informacji o tej firmie, może ktoś coś będzie wiedział (obiecywałem sobie że nie wezmę zegarka, którego producenta nie znam :? )

6df74dc6833bd323m.jpg

921b0b5db679db41m.jpg

ad30368d67535e6am.jpg

eef1f2c645a4d0f8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-7884-0-00987000-1330693791.jpg

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

:shock: :shock: :shock: po prostu mnie zatkało, ta Reda jest po prostu PIĘKNA

gdzie takie można dostać :lol: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.