Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Bo nie lubię :)

 

Tutaj masz cały temat :

 

http://zegarkiclub.p...lippe-aquanaut/

 

Przejrzałem. Podzielam negatywne opinie na temat tego zegarka. W moim odczuciu szkoda czasu i kasy. No chyba, że chcesz kupić sobie Aquanauta żeby położyć rzeczony zegarek obok Royal Oaka i pośmiać się z Patka, że zrobili taką popierdółkę za duże pieniądze. Ale w tej sytuacji zamiast wyrzucać kasę w błoto, lepiej wspomóc jakieś Hospicjum albo Oddział Onkologii dla dzieci. Będzie z tego znacznie większy pożytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Popieram.Wolałbym nautilusa..

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz mam pytanie, wiem,że jesteś fanem AP. Powiedz proszę mi czy jest coś co poleciłbyś "wyżej" niż AP i "niżej"?

Czy jest AP i dłuuugo nic?!


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron ma ciekawą ofertę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tuż po transakcji..nawet daty nie zmieniłem.Dzięki Andrzej.

 

dsc0001bz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tuż po transakcji..nawet daty nie zmieniłem.Dzięki Andrzej.

 

czyżbyś w innym świecie żył ? :]

hm... gratuluję nabytku - jeden z ciekawszych modeli Pama


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron ma ciekawą ofertę..

 

Możliwe,ale "jedyny" zegarek,który mi się z tej firmy podoba, ma ponoć nie zbyt wyszukany mechanizm....


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniechęciliście mnie do tego Aquanauta. W takim razie pewnie powróce myślami do pierwotnych planów, ale to dopiero jakoś pod choinkę, bo na lato już sobie kupiłem nowy zegarek.

 

Gratki Akis, super zegar!


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz mam pytanie, wiem,że jesteś fanem AP. Powiedz proszę mi czy jest coś co poleciłbyś "wyżej" niż AP i "niżej"?

Czy jest AP i dłuuugo nic?!

 

Ciężko jest w ten sposób oceniać. Widzisz... ja kompletnie nie mam nic do Patka, a Royal Oak pojawił się tu tylko dlatego, bo jest bezpośrednim konkurentem Aquanauta i za mniejsze pieniądze ma do zaoferowania znacznie więcej. Absolutnie nie uważam też, że jest AP i długo, długo nic. Ekipa z Le Brassus ma w swojej kolekcji zarówno bardzo udane modele, które w swojej klasie cenowej są trudne do pobicia jak i takie czasomierze dla których można wskazać ciekawszą alternatywę w postaci chociażby dzieł F.P.Journe. Tańszą ofertę ma Jaeger-LeCoultre i przeważnie czasomierze tego producenta polecam. Jest to brand, który nie zabija cenami dzięki modelom w stali, a jednocześnie ma wspaniałą historię, znakomite dokonania, liczne powiązania z najbardziej prestiżowymi firmami zegarmistrzowskimi no i co najważniejsze utrzymuje kolekcje na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście lubię też zarówno Patek Philippe jak i Vacheron Constantin. Także bardzo cenię sobie niszowych producentów takich jak wymieniony wcześniej Journe, Smith, Voutilainen. No i rzecz jasna wciąż mam w pamięci dokonania Mistrza Danielsa, z którego książek zdobywałem wiedzę dotyczącą budowy mechanizmów. To dzięki Ś.P. Danielsowi piszę obecnie takie artykuły jakie każdy z Was może przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do JLC słyszałem różne opinie,że ma wiele nie udanych modeli ,jak również kiepsko u nich z wykonaniem.... bądź mądry pisz wiersze...

(Co godnego jest w JLC?Może być na prv, by nie zaśmiecać tematu.)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do JLC słyszałem różne opinie,że ma wiele nie udanych modeli ,jak również kiepsko u nich z wykonaniem.... bądź mądry pisz wiersze...

(Co godnego jest w JLC?Może być na prv, by nie zaśmiecać tematu.)

???? :blink:

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co do JLC słyszałem różne opinie,że ma wiele nie udanych modeli ,jak również kiepsko u nich z wykonaniem.... bądź mądry pisz wiersze...

(Co godnego jest w JLC?Może być na prv, by nie zaśmiecać tematu.)

 

Sam pisałem na forum o problemach z jakością wykonania w JLC. Dotyczy to w szczególności tarcz. Dlatego warto obejrzeć zegarek na żywo przed zakupem. Jak już trafisz na dobrze wykonany egzemplarz, to nie ma co zrzędzić. Z oferty JLC podoba mi się wiele zegarków - Master Memovox, Master Geographic, Master UT 41, nowy Master Calendar. Nowe cermetowe DS też są w moim stylu. No i oczywiście wielkie komplikacje + Atmos... długo można by wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

b4rt,

gratuluję wspaniałej żony.

 

dzieki!

 

Piękny Tudorek.:))

A monaco-żonka już "podprowadziła".:))

Tudora bym nie oddał.:))

ps. ile żona ma w przegubie?Bo jak ten Tudor będzie pasował,to podejrzewam,że nie jest z Krakowa.Może z Bawarii? :))

 

hmm chyba 15-16 monaco musze mocno przesywac klamre zeby jej pasowal

zona z Bochni jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam pisałem na forum o problemach z jakością wykonania w JLC. Dotyczy to w szczególności tarcz.

Sam jestem posiadaczem kilku modeli tej zacnej manufaktury[co prawda vintage]i zdziwiłem sie troche gdy przeczytałem:

Co do JLC słyszałem różne opinie,że ma wiele nie udanych modeli ,jak również kiepsko u nich z wykonaniem.... bądź mądry pisz wiersze...

(Co godnego jest w JLC?Może być na prv, by nie zaśmiecać tematu.)

co do mechanizmów do dzis działaja bez zarzutu,tarcze tez jakoś specjalnie żle nie wyglądają,by nie powiedzieć ze świetnie..... ;) Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma się Marku co dziwić, jak pogrzebiesz w starszych tematach, to znajdziesz info. na ten temat. Sam niejednokrotnie o tym pisałem. Swego czasu chciałem sobie kupić Memovoxa i wszystkie trzy modele które przymierzałem (w różnych sklepach!), miały koszmarnie wykonany indeks alarmu, co mnie skutecznie zniechęciło do zakupu tego zegarka. Niestety w JLC się zdarzają takie wpadki stosunkowo dość często, wystarczy poczytać fora. Pzdr.

 

Zobacz tutaj :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/62882-co-z-tym-memovoxem/

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo ,na 305 trzeba miec konkretna reke :-)


---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem. Podzielam negatywne opinie na temat tego zegarka. W moim odczuciu szkoda czasu i kasy. No chyba, że chcesz kupić sobie Aquanauta żeby położyć rzeczony zegarek obok Royal Oaka i pośmiać się z Patka, że zrobili taką popierdółkę za duże pieniądze. Ale w tej sytuacji zamiast wyrzucać kasę w błoto, lepiej wspomóc jakieś Hospicjum albo Oddział Onkologii dla dzieci. Będzie z tego znacznie większy pożytek.

 

Głupie gadanie. Ty podobno chcesz też kupić kolejnego AP. Zamiast wyrzucać kasę w błoto (bo i po co drugi zegar?) wspomóż Hospicjum, ok? Będzie z tego znacznie większy pożytek niż kolejny nudny AP.

Doradzanie w taki sposób jest bardzo nie na miejscu żeby nie nazwać tego dosadniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się Marku co dziwić, jak pogrzebiesz w starszych tematach, to znajdziesz info. na ten temat. Sam niejednokrotnie o tym pisałem. Swego czasu chciałem sobie kupić Memovoxa i wszystkie trzy modele które przymierzałem (w różnych sklepach!), miały koszmarnie wykonany indeks alarmu, co mnie skutecznie zniechęciło do zakupu tego zegarka. Niestety w JLC się zdarzają takie wpadki stosunkowo dość często, wystarczy poczytać fora. Pzdr.

 

Zobacz tutaj :

 

http://zegarkiclub.p...-tym-memovoxem/

Dziękuje-poczytalem.

No i mam nadzieje ze to jednostkowe przypadki,bo boje sie ze za kilkadziesiat lat kolekcjonerzy zegarków vintage[produkowanych współczesnie]bedą ręce załamywac :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Głupie gadanie. Ty podobno chcesz też kupić kolejnego AP. Zamiast wyrzucać kasę w błoto (bo i po co drugi zegar?) wspomóż Hospicjum, ok? Będzie z tego znacznie większy pożytek niż kolejny nudny AP.

Doradzanie w taki sposób jest bardzo nie na miejscu żeby nie nazwać tego dosadniej...

 

Wspomagam więc odpuść sobie tego typu wypowiedzi. A co do "nudnego" AP to o ile dobrze pamiętam, chyba sam kupiłeś jeden z czasomierzy rzeczonego producenta. Ktoś zawiązał Ci oczy czy może przyłożył giwerę do skroni i nakazał kupić ?. Wracając do PP... nie ma nic złego w tym, że kierując się szczerymi intencjami i doświadczeniem, odradzam zakup kiepskiego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomimo opini ns forum Aquanaut okrutnie sie podoba, ale dla AP DIVERA to polotu nie ma. BTW co tam z tym mechanizmem bylo,ze nie mozna biegac czy cos takiego zwiazanego z wstrzasami? To dotyczy tez Nautilusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomagam więc odpuść sobie tego typu wypowiedzi. A co do "nudnego" AP to o ile dobrze pamiętam, chyba sam kupiłeś jeden z czasomierzy rzeczonego producenta. Ktoś zawiązał Ci oczy czy może przyłożył giwerę do skroni i nakazał kupić ?. Wracając do PP... nie ma nic złego w tym, że kierując się szczerymi intencjami i doświadczeniem, odradzam zakup kiepskiego zegarka.

A skąd wiesz, że Michał nie pomaga? Tu chodzi o to, w jaki sposób wskazujesz komuś jak ma wydać swoje pieniądze.

AP Diver jest świetny, manufaktura również, nadal tak uważam, natomiast zegar który chcesz kupić jest nudny dla mnie jak flaki z olejem. Tak jak dla Ciebie Aquanaut.

Kiepski zegar wg Ciebie, można odradzać ale nie w taki sposób. Tylko o to mi chodziło.

Ty masz oczy przesłonięte AP i tak jak kiedyś wspomniałem dyskusja z Tobą, gdy pojawia się coś z porównywalnej półki, nie ma sensu.

AP też zdarzają się wtopy, ale to nie umniejsza firmie, podobnie PP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A skąd wiesz, że Michał nie pomaga?

 

Nic takiego nie sugerowałem.

 

Tu chodzi o to, w jaki sposób wskazujesz komuś jak ma wydać swoje pieniądze.

 

Nawet przez myśl mi nie przeszło aby komukolwiek mówić co ma robić ze swoimi pieniędzmi.

 

AP Diver jest świetny, manufaktura również, nadal tak uważam, natomiast zegar który chcesz kupić jest nudny dla mnie jak flaki z olejem. Tak jak dla Ciebie Aquanaut.

 

Akurat Michała najwięcej obchodzi czy zegarek x jest dla mnie nudny czy fajny. Natomiast ja w odniesieniu do Aquanauta mam konkretne zarzuty dotyczące konstrukcji koperty, a w szczególności mechanizmu, które słabo korespondują z ideą zegarka o zacięciu sportowym. Mechanizm jest zbyt delikatny, a o detalach pisałem już kiedyś na forum.

 

Ty masz oczy przesłonięte AP i tak jak kiedyś wspomniałem dyskusja z Tobą, gdy pojawia się coś z porównywalnej półki, nie ma sensu.

 

Bez komentarza.

 

Teraz rozumiem co Łukasz miał na myśli kiedy pisał w jednym z tematów, że niektórzy na tym forum mają niebywały talent do rozumienia wypowiedzi na swój, sobie tylko znany sposób. Nadinterpretacja i sugerowanie autorowi wypowiedzi, że napisał coś innego niż napisał jest tu zbyt częstym zjawiskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Tak jak myślałem.

 

"...zamiast wyrzucać kasę w błoto, lepiej wspomóc jakieś Hospicjum albo Oddział Onkologii dla dzieci. Będzie z tego znacznie większy pożytek"

Ehh Mariusz, pozwól, że zakończę polemikę z Tobą bo ona do niczego nie doprowadzi, poza zaśmiecaniem wątku. Miłej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

:D Tak jak myślałem.

 

"...zamiast wyrzucać kasę w błoto, lepiej wspomóc jakieś Hospicjum albo Oddział Onkologii dla dzieci. Będzie z tego znacznie większy pożytek"

Ehh Mariusz, pozwól, że zakończę polemikę z Tobą bo ona do niczego nie doprowadzi, poza zaśmiecaniem wątku. Miłej niedzieli.

 

Rzuciłem myśl, a Ty potraktowałeś to tak jakbym komukolwiek nakazywał co ma zrobić z kasą. Zresztą... szkoda czasu na tę dyskusję (momentami odnoszę wrażenie, że forum chyba też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Akis ile masz w nadgarstku? Ten Panerai dobrze wygląda, nie wydaje się jakiś ogromny.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.