Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Co robiłeś, a raczej co Tag robił,ze chodzi jak kwarc ? :D

Dostał baterie :)) a tak na poważnie to sam nie wiem od czego to zależy bo teraz więcej leżakował niż był noszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał baterie :)) a tak na poważnie to sam nie wiem od czego to zależy bo teraz więcej leżakował niż był noszony

może od sposobu leżakowania, ja zauważyłem,że niektóre mechanizmy potrafią " robić "rozbieżności rzędu 1-3 sec/dobę przy odkładaniu koronką -dół lub koronką-góra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży na pleckach , narazie nie będę sprawdzał więcej dokładności chodu taka mnie satysfakcjonuje :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój koronką do góry miał -2 do -3s. Na plecach, na płasko prawie bez odchyleń.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja odkładania, ale też miejsce odkładania ma znaczenie, żeby się nie namagnesował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest blue czy black ,bo zmienia się jak kameleon :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest blue czy black ,bo zmienia się jak kameleon :))

Według ref. to jest niebieski, ale faktycznie często wpada w czerń. Choć pod słońce raczej niebieski, a gdy jest go mniej to się ściemnia. W sumie to sam nie wiem. :)

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ref. to jest niebieski, ale faktycznie często wpada w czerń. Choć pod słońce raczej niebieski, a gdy jest go mniej to się ściemnia. W sumie to sam nie wiem. :)

ciekawe... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc i opinie. Wszystko ok z tym heurem na pierwszy rzut oka?

Ps. Zdjęcia zapożyczone z ogłoszenia sprzedaży tego zegarka. 8176b2e155d6e774b774bd6b6c86e412.jpgcbe60e02b9c3663ed196af7e8e3a0237.jpg31406f1f801076b31beb8db42f2f713f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc i opinie. Wszystko ok z tym heurem na pierwszy rzut oka?

Ps. Zdjęcia zapożyczone z ogłoszenia sprzedaży tego zegarka.

 

 

Heuer Monza cal. 15 Niki Lauda - wygląda jak najbardziej OK. Tutaj masz porównanie

 

https://uhrforum.de/heuer-monza-vintage-chronograph-ref-150-501-cal-15-niki-lauda-t270871

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ok

a jak dużo sobie życzy sprzedawca jeśli można spytać of course ?

 

świetny zegarek aczkolwiek reedycja bardziej do mnie gada

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7k

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ok

a jak dużo sobie życzy sprzedawca jeśli można spytać of course ?

 

świetny zegarek aczkolwiek reedycja bardziej do mnie gada

7tys. Patrząc na oferty na chrono i ebay to chyba dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznm że ładny ten TAG... pytanie z mojej strony: po 10 dniach takowa sytuacja jak na foto... regulować? producent podaje max -5s... hmm...

post-102723-0-65258300-1530888961_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznm że ładny ten TAG... pytanie z mojej strony: po 10 dniach takowa sytuacja jak na foto... regulować? producent podaje max -5s... hmm...

Daj sobie spokój ,ja bym reagował jak by było powyżej 10s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie TH podano  od  -5 do +20, mieści sie w normie  patrzac na to co podaje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie TH podano  od  -5 do +20, mieści sie w normie  patrzac na to co podaje producent.

 A koledze wyszło -7 więc się nie mieści. Inna sprawa, że to ciągłe sprawdzanie dokładności chodu to jak sondaże przedwyborcze czy sprawdzanie popularności partii politycznych. Tyle samo są warte = lekki śmiech na sali.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą dokladnoscia to juz w lekkie zboczenie popadacie, czesto tu zagladam i czesto widze te rozmyslania nad odchylka, regulowac czy nie itp. Panie, daj Pan spokój. -7 nie jest źle, tzn wiadomo że lepiej miec -1.2 jak w swoim 9letnim Calibre 5 :D ale to i tak jest ok wynik.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznm że ładny ten TAG... pytanie z mojej strony: po 10 dniach takowa sytuacja jak na foto... regulować? producent podaje max -5s... hmm...

Oczywiście, że regulować. ;)

Oddać na serwis najlepiej na pół roku. Tam napewno porysują dekiel. A może nawet uda im się koperte wraz z bezelem zniszczyć. Po czym okaże się, że będzie robił ~ 5 sekund na 24h. :lol:

I co wtedy


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja reguluje, kosztuje to ok 30PLN i zajmuje 5 min i mam odchyłkę 1-2s czyli nie muszę korygować czasu przed zmianą daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian ma racje taki serwis może przynieść więcej szkody niż pożytku ja bym ponosił jeszcze może się unormuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że to ciągłe sprawdzanie dokładności chodu to jak sondaże przedwyborcze czy sprawdzanie popularności partii politycznych. Tyle samo są warte = lekki śmiech na sali.

co do sondaży pełna zgoda, natomiast jeśli dla Kolegi dokładność chodu zegarka jest nic nie warta to... po co Koledze w ogóle zegarek?

 

Z tą dokladnoscia to juz w lekkie zboczenie popadacie, czesto tu zagladam i czesto widze te rozmyslania nad odchylka, regulowac czy nie itp. Panie, daj Pan spokój. -7 nie jest źle, tzn wiadomo że lepiej miec -1.2 jak w swoim 9letnim Calibre 5 :D ale to i tak jest ok wynik.

dobra, dobra... skoro producent deklaruje do max -5s to dlaczego mam tolerować -7s?, niemniej...

 

Oczywiście, że regulować. ;)

Oddać na serwis najlepiej na pół roku. Tam napewno porysują dekiel. A może nawet uda im się koperte wraz z bezelem zniszczyć. Po czym okaże się, że będzie robił ~ 5 sekund na 24h. :lol:

I co wtedy

... z tym serwisem to tak z własnego doświadczenia?

ja bym ponosił jeszcze może się unormuje

na tę chwilę dokładanie tak zamierzam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Why does my automatic watch not keep accurate time?

The accuracy of TAG Heuer watches depends on several factors, including the type of movement and conditions of use. The following list shows TAG Heuer average tolerance given by the Swiss movement suppliers (based on normal conditions, and full power reserve for automatics):

Quartz movement: between -1 and +11 seconds per month
Standard automatic: between -5 and +20 seconds per day
Chronometer: between -4 and +6 seconds per day

 

https://faq.tagheuer.com/articles/en_US/FAQ/What-is-an-automatic-movement/?l=en_US&c=Watches%253AAll_Watches&fs=Search&pn=1

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

natomiast jeśli dla Kolegi dokładność chodu zegarka jest nic nie warta to... po co Koledze w ogóle zegarek?

...

Podejrzewam, że dla mania. :D

Jakby chciał wiedzieć dokładnie która godzina to na komórce sprawdzi.

 

 

...

z tym serwisem to tak z własnego doświadczenia?

...

Całe szczęście nie. Na forum mnóstwo jest niezadowolonych szczególnie z SG serwisu. :(

Lata mi dokładność zegarka. Zanim go założę drugi raz to i tak stoi. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.