Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak ktoś ma bujny zarost na nadgarstku to pewnie przechodzi prze otwory :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muzzy oczywiście, że dobrze wygląda. To czarny pasek czy wpadający w granat?

 

Koledzy o ten Silverstone poważnie pytałem. W glowie pojawiły się 3 nowe koncepcje. Jedną z nich jest dokupienie do Monaco "brata" lub "siostry" w klimacie moto. A więc Silverstone lub Monza.

Ktoś może ma coś do powiedzenia

na temat Silverstone ? :-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PostolPete a nie myślałeś o Autavii?

Michał - wygląda dobrze i może nawet dają coś te otwory w taki upał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, aukcja wygrana...drogo nie było. Czy macie jakieś doświadczenia z takimi tarczami? Czy szukać nowej? Jeśli tak to gdzie? Czy próbować robić renowację? Znów pytanie gdzie? ... 

 

post-27317-0-58966100-1528134872.jpg

post-27317-0-11975000-1528134861.jpg

post-27317-0-85952000-1528134887.jpg

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam jak można zarżnąć taki piękny zegarek , musiał to być niezły niechluj który w dodatku nie szanuje własnych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mechanicznie dam sobie z nim radę... ale faktycznie ktoś o niego nie dbał  ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PostolPete a nie myślałeś o Autavii?

 

Desmo a masz na myśli nową czy vintage'a?

Te nowe fajne są, zwłaszcza biała Jack Heuer 85th Anniversary Edition. Jednak Monza (jeden z niewielu czarnych zegarków jakie akceptuję) i Silverstone bardziej mi podchodzą przez wyjątkowy kształt koperty. Myślałem też o Carrera na El Primero ale to już w mniejszym stopniu Heritage.

Może w środę podjadę przymierzyć tego niebieskiego Silverstone'a i będzie wiadomo czy na nadgarstku to wygląda tak jak sobie wyobrażam.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w środę podjadę przymierzyć tego niebieskiego Silverstone'a i będzie wiadomo czy na nadgarstku to wygląda tak jak sobie wyobrażam.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Widziałem u jednego niemca na ręku niebieskiego Silverstone'a. Od razu walił po oczach, że to nie byle jaki zawodnik (zegarek nie niemiec). Kształt piękny ale dość spory. W każdym razie zegarek zupełnie niepospolity i rzadko spotykany. Wydaje mi się, że tutaj jednak niebieski robi robotę chociaż ciężko się zdecydować

No i stało się, aukcja wygrana...drogo nie było. Czy macie jakieś doświadczenia z takimi tarczami? Czy szukać nowej? Jeśli tak to gdzie? Czy próbować robić renowację? Znów pytanie gdzie? ... 

 

 

 Wygląda to dość masakrycznie. Czy widzęrdze w okół wskazówek i gdzie podziały sie małe wskazówki od tachy?

post-66434-0-70993000-1528139739_thumb.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@souls_hunter Wielkie dzięki za fotke. Teraz nie będę mógł spać. Tylko będę dumać. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy dojdzie, wyląduje na warsztacie, wtedy ocenię rozmiar zniszczeń... Już wiem, że tarcza jest dostępna... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy dojdzie, wyląduje na warsztacie, wtedy ocenię rozmiar zniszczeń... Już wiem, że tarcza jest dostępna... ;)

Ktoś chyba nie lubił dokręcać koronki i kapać się w tym stanie. ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, aukcja wygrana...drogo nie było. Czy macie jakieś doświadczenia z takimi tarczami? Czy szukać nowej? Jeśli tak to gdzie? Czy próbować robić renowację? Znów pytanie gdzie? ...

 

attachicon.gifS12(2).JPG

attachicon.gif$_12.JPG

attachicon.gif$_12 (1).JPG

A może ktoś go zgubił i pływał w kanałach kanalizacyjnych kilka miesięcy, kolejny go znalazł uruchomił i wystawił na sprzedaż...

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo a masz na myśli nową czy vintage'a?

Te nowe fajne są, zwłaszcza biała Jack Heuer 85th Anniversary Edition. Jednak Monza (jeden z niewielu czarnych zegarków jakie akceptuję) i Silverstone bardziej mi podchodzą przez wyjątkowy kształt koperty. Myślałem też o Carrera na El Primero ale to już w mniejszym stopniu Heritage.

Może w środę podjadę przymierzyć tego niebieskiego Silverstone'a i będzie wiadomo czy na nadgarstku to wygląda tak jak sobie wyobrażam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Tak, myślałem o współczesnej reedycji. Też wyróżniłbym edycję urodzinową Jack Heuer. Na vintydże od jakiegoś czasu jakieś szaleństwo. Taką refleksję mam z przymiarek - jeśli Monaco jest sporym zegarkiem , to Silverstone jest gigantycznym. Nowa Monza - dla mnie odpadła przez ceramikę ( czarna bryła koperty zgubiła imo jej fajny kształt) .

Może Camaro?

post-55792-0-23955800-1528142177_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś go zgubił i pływał w kanałach kanalizacyjnych kilka miesięcy, kolejny go znalazł uruchomił i wystawił na sprzedaż...

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie nie uruchomił... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@souls_hunter Wielkie dzięki za fotke. Teraz nie będę mógł spać. Tylko będę dumać. ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 Ale nad czem tu dumać Brać wszystkie trzy!


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem o współczesnej reedycji. Też wyróżniłbym edycję urodzinową Jack Heuer. Na vintydże od jakiegoś czasu jakieś szaleństwo. Taką refleksję mam z przymiarek - jeśli Monaco jest sporym zegarkiem , to Silverstone jest gigantycznym. Nowa Monza - dla mnie odpadła przez ceramikę ( czarna bryła koperty zgubiła imo jej fajny kształt) .

Może Camaro?

Dzięki.

Zdaję sobie sprawę, że rozmiar Silverstone'a może okazać się tak zwanym "show stopperem". Niby "tylko" 42, niby zaokrąglone ale jednak to kwadrat. Trzeba sprawdzić.

W rzeczywistości Monaco u mnie na ręku nie wygląda na takie duże jak na zdjeciach- kwestia ogniskowej i odleglosci- ale mimo 39mm to Monaco nie jest optycznie małym zegarekiem. Najwyżej przymierzę Silverstone'a i czar pryśnie.

Co do Monzy to też wolałbym ją w stali i zgadzam się w pewnej mierze co do twoich uwag. Jednak na żywo zegarek bardzo mi się spodobał. Zwykle nie cierpię czarnych kopert, chociaż ta daje fajny połysk. Wydają mi się takie plastikowe. Jednak u Monzy aż tak mi to nie przeszkadza. Większy problem mam z potencjalnym zadrapaniem powłoki DLC i samym tytanem. To ostatnie potęguje wrażenie obcowania z plastikiem. Za to tarcza dla mnie jest prze-świetna. Taki "Knight Rider". Wybaczcie tę uwagę. :-)

Jeszcze raz spojrzę na Autavię. Myślę, że warto.

Zerkałem też na vintage'owe Camaro (są bajeczne), Carrery, Montreale... Fajnie mieć zegarek z historią ale obawiam się, że mam za małą wiedzę. Boję się że przez swoja ignorancję w tym temacie mogę się w coś wpakować. Jak z zabytkowymi samochodami. :-)

Myślę że taką przygodę lepiej planować krok po kroku.

 

@souls_hunter Podoba mi się to podejście. Serio. Tyle, że musieliby mi do tego potrojnego kompletu ten jeans dorzucić gratis bo pewnie już by mi na portki nie starczyło. ;-) Tym bardziej że o ile się nie mylę to nie są egzemplarze z "ostatnich lat".

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja do Monaco się przyzwyczaiłem a w Silverstone poza rozmiarem i kształtem na odbiór wielkości wpływa jeszcze zredukowany bezel i wyeksponowana tarcza. Jednak stopniowanie szlifem szkło Monaco pomniejsza je trochę. I jakoś w tak wielkim zegarku nie mogę przekonać się do paska mocowanego bez uszu. Monza tarczę ma bardzo fajną i kolorystycznie do czerni to pasuje ale z ceramiką, DLC to nigdy nie wiadomo ile koperty trzeba będzie wymienić w razie W.

Zdecydowanie przyjrzyj się Autaviom - to całkiem udane reedycje. Może też ten mechanizm oprze się upływowi czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem Silverstone mając Monaco na ręce. Imo bardzo nie udany, brzydki model. Dosłownie wszystko mi w nim nie pasowało.

 

Monze w stali (to był poprzedni model) również mierzyłem. Bardzo fajna. Poduszkowata koperta leżała super. Monza była mniejsza od Monaco. Lecz całościowo brzydsza od Monaco. A, że ówcześnie mogłem mieć tylko jeden z nich to było Monaco. Czego nie żałuję.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przyjrzyj się Autaviom - to całkiem udane reedycje. Może też ten mechanizm oprze się upływowi czasu.

 

jeżeli nie będzie przeszkadzało, że to grubas to jest to dobra opcja


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja do Monaco się przyzwyczaiłem a w Silverstone poza rozmiarem i kształtem na odbiór wielkości wpływa jeszcze zredukowany bezel i wyeksponowana tarcza. Jednak stopniowanie szlifem szkło Monaco pomniejsza je trochę. I jakoś w tak wielkim zegarku nie mogę przekonać się do paska mocowanego bez uszu. Monza tarczę ma bardzo fajną i kolorystycznie do czerni to pasuje ale z ceramiką, DLC to nigdy nie wiadomo ile koperty trzeba będzie wymienić w razie W.

Zdecydowanie przyjrzyj się Autaviom - to całkiem udane reedycje. Może też ten mechanizm oprze się upływowi czasu.

post-55792-0-55184600-1528204909_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Przyjrzę się tym Autaviom. Może uda się jutro bo na żywo ich jeszcze nie widziałem. Szkoda tylko, że ta jasna jest o tyle droższa. :-( Zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Z Silverstone'em może być jak piszecie. Za duży bo co do stylistyki to nie mam zastrzeżeń.

Monza to z kolie obawa o powłokę.

Zobaczymy co wyjdzie. Popatrzę. Najwyżej płynnie przejdziemy do planu B.

Trzeba będzie się czegoś z kolekcji pozbyć ale tym będę się martwił jak obrany zostanie nowy cel.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nosisz PO 45mm to Silverstone będzie rozmiarowo

Ok.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zgrzany przez jakiś czas na Autavię jak zoofilka w stadninie. I w rzeczy samej, bardzo fajny zegarek. Ale ja jestem kilkuzegarkowcem a nie kolekcjonerem i przewidując na Heuera jedno miejsce, przeznaczę je prawdopodobnie dla Monaco, bo to idealna okazja aby mieć fajną kostkę a lubię stylistyczną różnorodność w rotomacie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak samo. Bardzo podoba mi się ta srebrna limitka, jednak wolę w kolekcji trzymać Monaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.