Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gustaw6666

Na codzień z brązowym paskiem.

Carrera vs Portofino vs Aqua Terra  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o sugestie i Wasze argumenty za  zakupem każdego z poniższych zegarków:

 

1. TAG Heuer  CAR2012.FC6236

 

 

3782.png?Width=1200&Height=1200&404=defa

 

2. IWC IW391007

 

 

iwc-portofino-iw391007-men-series-automa

 

 

 

3. Omega 231.13.42.21.02.002

 

 

23113422102002-30.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC bo... wygląda najlepiej. Po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ja mialbym wybierac zegarki z tych trzech to carrera odpada na dzien dobry. Ja w pracy potezebuje daty. Nie wiem jak Ty. Ogolnie chyba wybralbym Omege.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega, bo jest najbardziej czytelna. Nie ma chronografu. Ja nie lubię chronografów :P Poza tym i TAG i IWC to za bardzo blingbling:unsure:


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag ma date

A faktycznie, ślepym chyba juz

 

Co i tak nie zmienia faktu ze jest brzydki


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Portofino - z różnych względów, ale głownie dlatego, że jest rzadziej spotykany, niż dwa pozostałe. Poza tym jest po prostu śliczny.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech Portofino, ale jeśli zmieniłbyś wskazówki i indeksy na srebrne w AT, to poważnie bym się zastanowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to właśnie Portofino bylby zdecydowanym faworytem gdyby mial na tarczy różowe zloto,ktore mi idealnie konweniuje z wszelkiej maści brazowymi paskami. A jak sie zapatrujecie na techniczne aspekty calej trojki?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, to połączenie jest obledne dla mnie a do czarnych dodatkow mam inny sprzet z czarnym paskiem. A moja AT nie ma cal. 8500, wiecej wad nie zauważyłem :) No moze jeszcze na moje grube lapsko 39,2 mm to odrobinę malo...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Zenitha Captain Central Second - najlepsza relacja jakości do ceny , porządny inhouse z prestiżowej stajni ...no i ma datę

post-55792-0-63582900-1426368113_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście z Twoich trzech typów wybrałbym Portofino, chociaż rzeczywiście bardziej pasowałby mu czarny krokodyl, 

a idąc za przykładem Desmo zaproponuje swój wymarzony zegarek na brązowym pasku,

i cenowo wcale tak nie odstaje od Twoich 

 

72682755109919342620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ten Zenith dla mnie ma za dużo mm ( 40 w garniturach to nie moja bajka ) ale Twoja propozycja jest świetna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dokładnie Zenith mial brac udzial w rozwazaniach, w dodatku jako faworyt. Ale ma 40 mm i zamieniajac moja AT na niego- zamienilby stryjek... Chce cos w granicach 42-44 mm. To nie ma byc garniturowiec. No i zdecydowanie automat a nie manual.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Portugalczyk? Używany żeby zracjonalizować budżet...

Np taki...ma niecałe 41 mm ale to patelnia - wygląda na więcej. Taka bardziej szlachetna wersja Twojego Taga ;-)

post-55792-0-51274200-1426372544_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zmienić koncepcje i dopuścić używane . A jeśli chodzi o coś nowego do 15k? I jeszcze delikatna kwestia na tym forum;-) Jak byście określili potencjał tych trzech wymienionych marek w zakresie wizerunku i rozpoznawalności?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zmienić koncepcje i dopuścić używane . A jeśli chodzi o coś nowego do 15k? I jeszcze delikatna kwestia na tym forum;-) Jak byście określili potencjał tych trzech wymienionych marek w zakresie wizerunku i rozpoznawalności?

Rozpoznawalność i wizerunek zależy od osób "rozpoznających" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odkrywcze;-) Zdaje sobie sprawę, że na laweczce koło sklepu spożywczo- rolnego w Łopiennie bardziej prestiżowa od IWC i Lange jest Festina:-)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Tag najsłabszy pod każdym względem, Omega najbardziej rozpoznawalna ogólnie, IWC bardziej prestiżowe dla osób siedzących w zegarkach. Z powyższych wybrałbym IWC, bo choć nie przepadam za marką to z tej trójki jest to po prostu najciekawszy zegarek estetycznie (choć też bez jakiegoś szału). Z drugiej strony werk niespacjalny jak na taką cenę, no ale nie można mieć wszystkiego.

Edit: Zastanowiłbym się jeszcze nad ofertą Longinesa - może oficjalnie prestiż mniejszy niż Omegi (choć i tak lepiej niż Tag), ale ma ostatnio sporo ciekawych modeli w odpowiedniej do brązu stylistyce.

Choćby transatlantic:
L27304110_3_4.jpg

Lind-front-1.jpg

 

Albo wheel chrono:

d39c8ba877ec2d14fb57334fb9c2ab81.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz dobrze to podsumował ale myli się co do " posiadania wszystkiego " - jest taka marka ale nie za te pieniądze ;-) no chyba że zaakceptujesz używane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że Taga pozycjonuje się niżej niż Longinesa? Myślałem, że odwrotnie a gdy zobaczyłem ich arcydzieła pokroju Microgirdera czy Pendulum - przyszła mi myśl, że ta firma będzie się w dłuższej perspektywie czasowej zbliżać poziomem " prestiżu" do do poziomu Omegi/Rolexa...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel, przepraszam .


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że Taga pozycjonuje się niżej niż Longinesa? Myślałem, że odwrotnie a gdy zobaczyłem ich arcydzieła pokroju Microgirdera czy Pendulum - przyszła mi myśl, że ta firma będzie się w dłuższej perspektywie czasowej zbliżać poziomem " prestiżu" do do poziomu Omegi/Rolexa...

Na razie to polityka Omegi jest taka aby wejść na poziom Rolexa.

Do Twojego porównania dodałbym Zenith Espada


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.