Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
machlo

Parnis

Recommended Posts

Mam nadzieję :)

Zazwyczaj max tydzień :-) u mnie zawsze 19$ dekalrowane na paczce

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

U mnie dostawa tez bardzo szybko się odbyła, ale deklaracja była na pełną kwotę niestety. Nie obyło się wtedy bez opodatkowania. Co do zegarka nie mam zastrzeżeń.

U mnie dostawa tez bardzo szybko się odbyła, ale deklaracja była na pełną kwotę niestety. Nie obyło się wtedy bez opodatkowania. Co do zegarka nie mam zastrzeżeń.

Tak poza tematem troche... zamowilem na aliexpress klamerki do pasków za laczna kwote 25 dolcow. Paczka /list jest w pl i ma status przesyłka oclona... rozumiem ze beda dodatkowe opłaty? A z tego co bylo mi wiadome ponizej 50(?) Dolarów chyba nie powinno byc cła?

Guest Lukas_op

Tak poza tematem troche... zamowilem na aliexpress klamerki do pasków za laczna kwote 25 dolcow. Paczka /list jest w pl i ma status przesyłka oclona... rozumiem ze beda dodatkowe opłaty? A z tego co bylo mi wiadome ponizej 50(?) Dolarów chyba nie powinno byc cła?

absolutnie nie oznacza ten status naliczenia dodatkowych opłat.

Opłaty, które możesz ponieść zostaną naliczone w Polsce - będziesz widział to w trakingu WER (odpowiedni węzeł) - kontrola celna, status ten często dopiero za drugim powtórzeniu oznacza wezwanie do opłaty, choć i nie zawsze.

a i z tym zwolnieniem z opodatkowania nie do końca tak jest, zwolnione są próbki, prezenty itp. Teoretycznie każdy towar (nabyty w drodze kupna - sprzedaży, wymiany) wprowadzony z zagranicy do PL może zostać ovatowany i oclony (za wyjątkiem przedmiotów wyłączonych w rozporządzeniu) 

Edited by Lukas_op

absolutnie nie oznacza ten status naliczenia dodatkowych opłat.

Opłaty, które możesz ponieść zostaną naliczone w Polsce - będziesz widział to w trakingu WER (odpowiedni węzeł) - kontrola celna, status ten często dopiero za drugim powtórzeniu oznacza wezwanie do opłaty, choć i nie zawsze.

a i z tym zwolnieniem z opodatkowania nie do końca tak jest, zwolnione są próbki, prezenty itp. Teoretycznie każdy towar (nabyty w drodze kupna - sprzedaży, wymiany) wprowadzony z zagranicy do PL może zostać ovatowany i oclony (za wyjątkiem przedmiotów wyłączonych w rozporządzeniu)

Ta paczke widze tylko w aplikacji aliexpress bo po numerze w trakingu PP nie znajduje w ogole tego numeru.... moje dwa zegarki z CW nawet nie miały statusu że przechodziły kontrole celna

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Dzięki za odpowiedzi, tylko mnie uchwaliliście w przekonaniu...no nic to biere! Osobiście zakochałem się w "falowanej" tarczy rodem z Seamaster :D

Tylko czy w środku faktycznie siedzi Miyota? Gdzieś kiedyś natrafiłem że w środku jest chiński odpowiedni ETY, ale wszędzie w aukcjach piszą że Miyota

Od dawna ładują tam tania i popularną Mioytę 8215 bodajże, z dokręcaniem, bez stop sekundy... skośne werki były tam lata temu. Jak masz na aukcji opis, że jest Miyota to jest Miyota i innej opcji nie ma, bo w razie niezgodności zwracają Ci kasę, a to dla nich żaden biznes. To tez było po wielokroć poruszane na forum, w tym wątku kilka razy.

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Spinnaker SP-5055-01 Fleuss - Swatch SUTO401 - Swatch YIS403 

Od dawna ładują tam tania i popularną Mioytę 8215 bodajże, z dokręcaniem, bez stop sekundy... skośne werki były tam lata temu. Jak masz na aukcji opis, że jest Miyota to jest Miyota i innej opcji nie ma, bo w razie niezgodności zwracają Ci kasę, a to dla nich żaden biznes. To tez było po wielokroć poruszane na forum, w tym wątku kilka razy.

W moim jest 821A bodajże... robi akyltualnie od +2 do +5 s

W moim jest 821A bodajże... robi akyltualnie od +2 do +5 s

Bardzo możliwe. 

post-94542-0-53268300-1547752884.png

W zasadzie 8215 brzydszy, więc bardziej by pasował pod dekiel bez okna, ale szczerze mówiąc nie wiem czym się te werki różnią poza zdobieniami i wykonaniem rotora. Mój też robił +6 do +8s/dobę. Fajne werki, no może trochę głośne i miewają słynny problem z sekundnikiem.;P Ale moich zegarów z Miyotą nigdy na tym grzeszku nie przyłapałem. :ph34r:      

Bardzo możliwe.

attachicon.gifmio.png

W zasadzie 8215 brzydszy, więc bardziej by pasował pod dekiel bez okna, ale szczerze mówiąc nie wiem czym się te werki różnią poza zdobieniami i wykonaniem rotora. Mój też robił +6 do +8s/dobę. Fajne werki, no może trochę głośne i miewają słynny problem z sekundnikiem.;P Ale moich zegarów z Miyotą nigdy na tym grzeszku nie przyłapałem. :ph34r:

W zasadzie tez nie wiem w czym poza szlifami jest różnica hehehe

Panowie, w temacie clenia/vatowania. Mam od ponad 10 dni status trackingowy Przekazanie do lokalnego urzędu pocztowo-celnego - WER Warszawa. Paczka akurat ze stanów, liczyłem się, że chapną. Ale pytanie następujące: wiecie, ile to może tam leżeć? Bo już mi się nudzi. Pani z infolinii PP potwierdziła tylko, że trafiło do celników i nic więcej mi nie powie.

Parnisa w USA kupiłeś?  :blink:

A dostałeś już powiadomienie z Urzędu Celnego, żeby dostarczyć im dokumenty dotyczące zakupu (potwierdzenie płatności, ewentualnie faktura)? Jeśli jeszcze nie to wyczekuj. U mnie w takiej sytuacji zamknęło się w ciągu 2tygodni.

W zasadzie tez nie wiem w czym poza szlifami jest różnica hehehe

Przypadkiem się doszukałem, jedyna różnica między 8215, a 821A to zdobienia. 

Ja miałem podobna sytuację jak zamawiałem z jomashop. Ok 2 tygodni zero zmian statusu po wyladowaniu w Wawie, pani z PP nic nie wie, czy zniknęła czy na cle, już miałem zgłaszać do PayPal ale chyba po 10 dniach ruszyło i status cło. Usłyszałem na infolinii PP że pewnie gdzies leżała na kupce i wzięli moja paczkę akurat po tygodniu...

Przypadkiem się doszukałem, jedyna różnica między 8215, a 821A to zdobienia.

A widzisz.. .

Spośród moich 4 zegarków to ten najtańszy z Miyota robi najmniejsza odchylke

Dzięki, Panowie, za odpowiedzi ws. cła. Wczoraj listonosz wrzucił do skrzynki list od celników, czyli też to musiało potrwać...

Kupię Ultimate w manualu.

No i dziwić się, że jest jak jest.

Guest Spatz

No i dziwić się, że jest jak jest.

Co zrobisz jak nic nie zrobisz :)