Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
machlo

Parnis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest tak źle z Parnisem, poza tym jest nieco tańszy od Orienta, można też znaleźć tańszą ofertę niż parnis.org ( aliexpress n.p.).

Kupiłem Parnisa w oficjalnym sklepie internetowym i jest OK :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki , ale były tu moje posty szt 2 dot Parnisa a konkretnie rozmiarów tarczy , można prosić o info gdzie są lub czemu ich nie ma?

Edytowane przez artur111bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt autorski, świeżynka, wyniki jakie wyrzuca Google po wpisaniu w pole wyszukiwania ikonicznej "patek philippe" przypadkowe i bez związku. ;)

 

Chińczycy kochają kopiować - tak mają.

Limitowany (i bardziej markowy) Beijing BeiHai też ma patkową tarczę, przez przypadek.

A wykończenia mechanizmu stylizowane na Lange&Sohne, choć o ile tarcza wyszła dobrze, mechanizm już nie ;)

 

Zegarek dostałem, usterka polegała prawdopodobnie na zatrzymaniu się (zakleszczeniu ?) wychwytu o koło wychwytowe.

 

 

Usługę jednak reklamowałem z powodu stwierdzenia znacznej ilości zarysowań na tarczy. Pan zegarmistrz uprzejmie sugeruje, że nie zdarzają mu się takie wpadki.

Zegarek był nowy, użytkowany może cztery miesiące, nigdy też nie był "rozbierany".

 

Mamy się spotkać we czwartek by razem zastanowić się co dalej.

Dam znać.

Zgadza się - zdarza się, że kotwica, bez żadnej sensownej przyczyny, zablokuje się i zegarek wygląda dobrze, a stoi. Mnie tak się zrobiło w Amfibii (po 5 minutach użytkowania, gdy ustawiałem datę metodą 9-12-9). Odblokowany chodzi do dziś bez problemów...

 

Pokaż te rysy na zdjęciu - faktycznie mało prawdopodobne, żeby zegarmistrz porysował tarczę, a już na pewno mocno...

Nie są to jakieś pęknięcia lakieru na tarczy?

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgadza się - zdarza się, że kotwica, bez żadnej sensownej przyczyny, zablokuje się i zegarek wygląda dobrze, a stoi. Mnie tak się zrobiło w Amfibii (po 5 minutach użytkowania, gdy ustawiałem datę metodą 9-12-9). Odblokowany chodzi do dziś bez problemów...

 

Pokaż te rysy na zdjęciu - faktycznie mało prawdopodobne, żeby zegarmistrz porysował tarczę, a już na pewno mocno...

Nie są to jakieś pęknięcia lakieru na tarczy?

 

Widać wyraźną rysę od godziny trzeciej ku górze, ponadto na skali sekundnika między 35-40 podziałką.

Dodatkowo kilka "włosków" na tarczy nie widocznych na zdjęciu i rysa 7mm na środku szkiełka.

 

Zdecydowanie odpieram zarzut o wcześniejszym powstaniu wad. Zegarek nigdy nie był otwierany (fabrycznie chodził bardzo dokładnie, wieć go nie regulowałem).

 

Reklamację zgłosiłem chwilę po odebraniu zegarka.

 

Zakładam, że pan W sam nie usuwał usterki, ale jego pomocnik (partner?), który czasami zastępuje go w zakładzie.

 

 

c964a4bca8e14539gen.jpg

Edytowane przez Hard Rockin' Amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Wyprzedaję Maryny, Mam kilka ciekawych. Gdyby ktoś chciał to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wyglada, że to rysa... bo myślałem, ze moze lakier pękł przy upadku, ale jak widac nie..

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wyglada, że to rysa... bo myślałem, ze moze lakier pękł przy upadku, ale jak widac nie..

 

Zdecydowanie rysa, co potwierdził także inny pan zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem sprawdzić co w trawie piszczy.... i kupiłem Parnisa :) (nie na forum) na miyocie.. pochwale sie jak dotrze.

105 usd za szafir, miyote ...i ta inspiracja :)

Nie mogłem się powstrztmać :)https://m.aliexpress.com/item/32794420653.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32794420653&aff_trace_key=5c4a7c55890f44fb823d1e2b4bff13d1-1555831874130-07100-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=1900amp-Uyo9aJt4ftGepSrrVWq2rw1555831951862

 

Co do kolegi z porysowaną Mariną, współczuje... musisz sie dogadać z tym zegarmistrzem.

Edytowane przez Grzeg0rz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie pamiętam, czy o tym pisałem.

Pan Wojnar zaproponował mi zwrot kosztów "naprawy".

 

Napisałem do panów z "parnis.org" opisując swój problem i poprosiłem o sprzedaż tarczy z zielonymi indeksami. Pan Chen Torres reprezentujący producenta grzecznie odpisał, że nie prowadzą sprzedaży części do swoich zegarków.

W kolejnym mailu zasugerowałem więc, że zegarek jest dla mnie bezużyteczny, ponieważ o ile nie mam nic przeciwko rysom na szkiełku czy kopercie o tyle rysa na cyferblacie dla mnie zegarek dyskwalifikuje, pan Torres wyraził zrozumienie i zaproponował bym przysłał zegarek do Hong Kongu a oni bezpłatnie wymienią cyferblat. Tak też zrobiłem i czekam na powrót.

 

 

Na stronie "parnis-watches.com." sprzedają wszystkie części do parnisów, ale zielonych tarczy w ofercie brak. To chyba inny sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis.org- wydaje mi się, że jest to po prostu sprytny dystrybutor, oczywiście pewności nie ma. Zawyżają cenę zegarka, ale dokładają "gwarancję" i możne nawet sprawdzają zegarek przed wysłaniem :)

Odwiedziłem stronę znalazłem zegarek, który kosztuje 160 EUR, na ali kupiłem za 100,5 EUR, pudełko... nie jest potrzebne, nawet nie wiem czy było w aukcji, 
Mechanizm jest ten sam, szafir tak samo, może inny pasek...? 
Gwarancja rozruchowa, sądzę że lepiej jesteśmy chronieni przez Ali niż z tej strony. Co do dalszej gwarancji z Parnis.org korzystał ktoś ? 
Czy wysyłka Parnis.org  jest z UE (co mogłoby tłumaczyć znacznie wyższe ceny?  czy w przypadku gwarancji trzeba wysłać zegar do Chin? )  
Znane mi są przypadki portugalczyków z szafirem i bez, mimo wszystko wydaje mi się że któryś dystrybutor postawił sklep z supportem (jedynie mailowym brak siedziby, telefonu, skrzynki pocztowej tradycyjnej.. -wirtualny biznes)    i udaje producenta :)

Edytowane przez Grzeg0rz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach eksperymentu zamówiłam na Ali... różowego Parnisa GMT Sądząc po zdjęciach z neta tarcza powinna być bardziej łososiowa niż majtkowo-różowa, i mam nadzieję że po wymianie chińskiego smoka na pomarańczowego matowego krokodyla wyjdzie z tego sympatyczny, lekki, kolorowy zegarek na lato, do letnich kiecek itp A że cena zegarka wręcz śmieszna ( 230 złociszy), pasek taki akurat mam więc nie muszę dokładać - no to niech będzie, zobaczymy co przyjdzie Mój partner ma tzw „Portugalczyka” od kilku lat, zegarek wygląda spoko i nic złego się z nim nie dzieje, mam nadzieję że ten mój też taki będzie. Jestem tylko wielce ciekawa tego „pink dial” na żywo... na fotkach w necie wygląda tak:

 

d88590618bd3c812c25bcd113752aebf.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zegareczek tylko z białą tarczą. Bardzo fajny i dobrze wykonany - co prawda kosztował mnie ponad 2x więcej bo kupiłem na Parnis.org. Graty :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zegareczek tylko z białą tarczą. Bardzo fajny i dobrze wykonany - co prawda kosztował mnie ponad 2x więcej bo kupiłem na Parnis.org. Graty :)

Co ciekawe, na parnis.org tej różowej wersji w ogóle nie znalazłam... tylko na Ali. Białego nie chciałam, bo białe różne już mamy, a łososiowy jednak nietypowy, no i dla kobiety... oby nie wyglądał w tym kolorze kiczowato. Dzięki, że piszesz że porządnie wykonany, uspokoiłes mnie w tym zakresie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to nie będzie 'lekki" zegareczek43x13mm, ale da się lubić,

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to nie będzie 'lekki" zegareczek43x13mm, ale da się lubić,

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Miałam na myśli „lekki” w sensie kolorystyki Męskie zegarki ok 42mm średnicy to standard dla mnie Łososiowa tarcza z pomarańczowym paskiem będzie alternatywą na lato od ciemnych tarcz, bransolet, czarnych/brązowych pasków itd

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BrawoSą tacy, którzy noszą damskie rozmiary

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledzę to moje pierwsze zamówienie u Alibaby, i mnie zaskoczyło, że to przez Paryż leci... zakup z 27.04, aktualny status z 09.05 o godz 6:17 wygląda tak: Paris CD -arrival at transit country: arrived Paris. Wcześniej były statusy o rozpoczęciu i zakończeniu odprawy, i byłam przekonana, że paczka już w PL i ta odprawa to urząd celny. A teraz nie rozumiem odprawa celna gdzieś na terenie UE, po przekroczeniu przez paczkę granicy UE, i potem w Polsce drugi raz? Czy w Polsce już nie będzie odprawiona? No i ile mniej więcej jeszcze będę na nią czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł chiński smok już wymieniony na pomarańczowego krokodyla foto z tel na szybko, jak zrobię porządniejsze lustrem to wrzucę af8142dc70d0fc31444c1787b509b15f.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że różowe z pomarańczem?  :blink: Jako syn krawcowej muszę zaprotestować. ;)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że różowe z pomarańczem? :blink: Jako syn krawcowej muszę zaprotestować. ;)

W sensie, że na żywo to nie jest róż, tylko łosoś - coś pastelowego między różem i pomarańczem, i dla mnie jako dla kobiety która ma prywatnie i zawodowo „trochę” wspólnego z szeroko pojętą plastyką i dobieraniem kolorów to się to wbrew pozorom klei zwłaszcza patrząc przez pryzmat zegarka na lato dla kobiety

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kola87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko się przekomarzam.;D Czekam na zdjęcia za dnia.;P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.