Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nucky Thompson

Remontoir cylindre 6 Rubis Gallone

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Zanabyłem zegarek kieszonkowy. Prosiłbym o info. Grawery na nim to; punca srebra 0.800, nr seryjny 375317,  dekielek wewnątrz metalowy. Na mechanizmie V (jutro podam napis nad tym logiem, nie mam tu lupki). Jutro tez lepsze fotki. To rzadki model? Powinno być szkło? Tarcza porcelanka? Które lata? Jaka firma?

 

DSCN5079.jpg
 
DSCN5080.jpg
 
DSCN5081.jpg
 
DSCN5082.jpg
 
DSCN5083.jpg
 
DSCN5084.jpg
 
DSCN5085.jpg

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularny model z przełomu wieków, z cylindrowym wychwytem. Jaki werk wkrótce się dowiesz. Wtedy były tylko szkiełka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek najprawdopodobniej firmy Richard Vogt & Cie z Biel Szwajcaria. Około 1925 roku mechanizmy z wychwytem cylindrowym zaczęły ustępować miejsca mechanizmom o wychwycie kotwicznym, które były zdecydowanie lepsze. Ze względu na dużą awaryjność, kłopotliwą naprawę i trudności ze znalezieniem chętnego do naprawy zegarmistrza, zegarki z takimi mechanizmami nie są poszukiwane przez kolekcjonerów.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

O wychwycić cylindrowym wylano już na Forum hektolitry wody, możesz więc odszukać sobie te informacje za pomocą forumowej wyszukiwarki, a następnie wyedukować się w temacie.

Masz rację - tarcza jest porcelanowa, a szkło szklane (w tamtych latach stosowano tylko takie).

Pochodzenie można określić na rok około 1905 (+/- 10 lat).

Nie jest to rzadki, ani poszukiwany zegarek - modele z wychwytem cylindrowym (w dodatku na tylko sześciu kamieniach) nie są cenione przez koneserów - to przez awaryjność, trudności w naprawie, a w końcu - zatrzęsienie takich zegarków na rynku. Niemniej jednak, bez wątpienia są ciekawostką i świadectwem zegarmistrzostwa z tamtych lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką odpowiedź liczyłem. Dzięki Panowie :). Nie mniej tak myślałem. Prawie nic mnie nie kosztował, więc zaopiekowałem się nim. Po co ma leżeć na strychu, czy w innej piwnicy. Ja zbieram CCCP, ale tego chyba sobie zostawię jako ciekawostkę.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on wcale nie jest taki "nie poszukiwany"

Tarcza jest porcelanowa więc łatwo ja samemu wyczyścić nawet bez rozbierania zegarka - ustaw sobie wskazówki na 12 i masz dostęp do większej części tarczy - rogiem papierowej chusteczki (uwaga teraz obrzydliwe) lekko poślinionej (ślina zawiera enzymy łatwo rozpuszczające tłuszcz i brud ) i delikatnie wyczyść wszystko - potem lekko drugą chusteczką na wilgotno wodą - kopertę lekko przetrzyj pastą polerską  ale minimalnie i nie mocno tak tylko aby się nabłyszczyło 

Piękna tarcza,piękne wskazówki, koperta w bardzo dobrym stanie 

Taki chodzący z ładnymi zdjęciami zawsze wzbudzi zainteresowanie tym bardziej że mechanizm nie wygląda na grzebany gwoździem jest w bardzo ładnym stanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on wcale nie jest taki "nie poszukiwany"

Tarcza jest porcelanowa więc łatwo ja samemu wyczyścić nawet bez rozbierania zegarka - ustaw sobie wskazówki na 12 i masz dostęp do większej części tarczy - rogiem papierowej chusteczki (uwaga teraz obrzydliwe) lekko poślinionej (ślina zawiera enzymy łatwo rozpuszczające tłuszcz i brud ) i delikatnie wyczyść wszystko - potem lekko drugą chusteczką na wilgotno wodą - kopertę lekko przetrzyj pastą polerską  ale minimalnie i nie mocno tak tylko aby się nabłyszczyło 

Piękna tarcza,piękne wskazówki, koperta w bardzo dobrym stanie 

Taki chodzący z ładnymi zdjęciami zawsze wzbudzi zainteresowanie tym bardziej że mechanizm nie wygląda na grzebany gwoździem jest w bardzo ładnym stanie 

Paweł, to jest forum dla osób ceniących sobie profesjonalizm... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Pawle. Jednak nie jest to taki idealny stan, jakby się wydawało. Szkiełko chyba jest mineralne, a koperta ma wgniecenie z boku i obtarcia. Czyścił nie będę, niech będzie jaki jest.  Zdjęcia na szybkiego zrobiłem - zaktualizowałem. Co to jest to Gallone? Co to za logo obok puncy? Tak na marginesie, to tarcza jest chyba w ładnym stanie - to szkiełko jest podrapane. :)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on wcale nie jest taki "nie poszukiwany"

I tylko dzięki temu, że jest taki "poszukiwany" wzbudza zainteresowanie w zdecydowanej większości tych, którzy nie maja pojęcia co kupują. No cóż, fakt faktem, że na takich kupców zawsze można liczyć. ;) Znam wprawdzie kolekcjonerów zegarków cylindrowych, ale to nie są zegarki tej klasy. 

 

 

Co to jest to Gallone? Co to za logo obok puncy?

Gallone to rodzaj koperty (dekiel z dwóch części), a na wewnętrznej stronie dekla są cechy srebra (niemieckie i szwajcarskie).


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, to jest forum dla osób ceniących sobie profesjonalizm... 

Chodzi o ślinę ???  :D

Ślina podobnie jak kartofel wzbudza zdziwienie ale działa 

 

 

 

 Szkiełko chyba jest mineralne,

Czyli szklane - takie własnie powinno być

 

 

 

 Jednak nie jest to taki idealny stan, jakby się wydawało.

Podtrzymuje - twój zegarek jest w naprawdę ładnym stanie 

Faktem jest że zegarmistrze nie bardzo chcą się nimi zajmować - mój nie robi problemów ale nie daje gwarancji na jakiś super dokładny chód po naprawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za pomoc i opinie. Na razie planuję sobie go zostawić.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.