Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziko739

GWG 1000 MUDMASTER

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie to niewiadomo co się stało z tym zegarkiem i czy w eglobal stwierdza "niewłaściwe użytkowanie" czy zrobią ukłon i wymienią zegarek na nowy.

Tak czy inaczej jeśli rzeczywiście padło radio od wyprania w pralce to jeśli im go nie wyślesz to się nie dowiesz.

Zastanawia mnie co się mogło stać?

Zamókł? Poobijał się? I akurat radio by się uszkodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, a jeszcze dziwniejsza to pranie G w pralce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie w PRW 1500 i 2500 zapiekaly pierscienie od kompasu - to najpierw psik jakims czyms jak wd-40 a potem do pralki (przeszly 3 takie cykle) i do tej pory pierscienie dzialaja a z zegarkami nic sie nie dzialo.... i chodza do dzisiaj. Wiem juz teraz, zeby G nie prac.... Pozdro.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, a jeszcze dziwniejsza to pranie G w pralce...

Też mi się tak zdawało, ale kupę ludzi prało GS. Z tego forum lub innych I nikomu się nic nie stało, a tyczyło się to wersji dwa razy tańszych...

A ile jeszcze masz tej gwarancji?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W najgorszym wypadku pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak zdawało, ale kupę ludzi prało GS. Z tego forum lub innych I nikomu się nic nie stało, a tyczyło się to wersji dwa razy tańszych...

To,że drogi nie znaczy bardziej wytrzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki powinien być? Wg mnie wytrzymalszy.

Twój przykład pokazuje, że tak nie jest nawet, jeśli tak powinno być.

Często tańszy wytrzymuje więcej a jak wiadomo mniej skomplikowane jest zawsze mniej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że tak jest, ale powinno być odwrotnie...

Twój przykład pokazuje, że tak nie jest nawet, jeśli tak powinno być.

Często tańszy wytrzymuje więcej a jak wiadomo mniej skomplikowane jest zawsze mniej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa...

Wrzuciłem dzisiaj zegarek w skarpetę I do prania, bo pasek brudny.

 

:blink: a w jakiej temperaturze że tak zapytam?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: a w jakiej temperaturze że tak zapytam?

Obstawiam 90 stopni ... miał się doprać pasek  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GWG-1000 nie ma w instrukcji, że można przyciski pod wodą wciskać, a w pralce, kto wie, ile razy były wciskane... a może się coś od wstrząsów namagnesowało i dlatego WC nie działa.

Poza tym z całym szacunkiem, ale jak mi się jeansy pobrudzą, to nie zamykam się z nimi w pralce, żeby się wyprały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa...

Wrzuciłem dzisiaj zegarek w skarpetę I do prania, bo pasek brudny.

 

Okazuje się, że chyba radio padło. Po ustawieniu na RC i wykręceniu koronki, nie ustawia się on i off. Również nie mogę ręcznie skalibrować, bo dolny prawy nie wywołuje poszczególnych L 1 itp. W innych funkcjach działa bez problemu. Przeleciałem wszystkie...

 

Kupiony na Eglobalcentral. Ktoś reklamował? Czytałem warunki, czuję, że będzie ciężko.

 

Ktoś jakiś pomysł?

Kurczę, nie wpadłbym na to, żeby zegarek prać w pralce. Ja po prostu odkręcam pasek, wrzucam do zlewu, szczotka do paznokci, łagodne mydełko i jadę z tematem. Na moim kanale masz kilka przykładów filmów, jak czyszczę różne G - efekt to daje całkiem niezły. No i jest bezpieczne.

 

A co do Twojego braku odbioru z radia sprawdź:

1. Czy nie masz włączonego timera?

2. Czy nie masz włączonego alarmu burzowego?

3. Czy nie masz przypadkowo ustawionej w trybie timekeepingu jakiejś strefy czasowej, która nie jest objęta żadnym nadajnikiem sygnału synchronizującego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: a w jakiej temperaturze że tak zapytam?

30'C, pranie krótkie czyli mniej jak wynosi temperatura ciała. Poza tym o ile dobrze pamiętam zegarek ma dużo większy zakres ten. w jakiej może działać wg producenta.

Kurczę, nie wpadłbym na to, żeby zegarek prać w pralce. Ja po prostu odkręcam pasek, wrzucam do zlewu, szczotka do paznokci, łagodne mydełko i jadę z tematem. Na moim kanale masz kilka przykładów filmów, jak czyszczę różne G - efekt to daje całkiem niezły. No i jest bezpieczne.

 

A co do Twojego braku odbioru z radia sprawdź:

1. Czy nie masz włączonego timera?

2. Czy nie masz włączonego alarmu burzowego?

3. Czy nie masz przypadkowo ustawionej w trybie timekeepingu jakiejś strefy czasowej, która nie jest objęta żadnym nadajnikiem sygnału synchronizującego?

Wpadłem, na to i powyłączałem wszystko. Strefy ustawione na Paryż. Dalej nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze przed praniem bylo ok??

Szczerze to takie pranie szczegolnie ze kolega zabezpieczyl go w skarpecie nie powinno byc dla g shocka niczym szczegolnym. Gdyby zamogl przez wciskanie przyciskow to wilgoc chyba dosyc szybko by wyszla i dawala sie we znaki. Moim zdaniem wiele osob robilo testy swoich G w o wiele gorszych warunkach. Trzena go bylo dac do zmywarki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowaljl

 

Tak, bo zsynchronizował się w tą noc z datą, potem już nie. Na 99% jestem przekonany, że tylko i wyłącznie obroty podczas wirowania go uszkodziły, a padło samo radio tylko. 

Widziałem, jak serie G zamrażali, potem gotowali i zegarki działały normalnie. Jak dla mnie to topowy model GS nie jest jednak taki mocny jaki powinien być. Rozumiem, że posiada dużo więcej w środku rzeczy od podstawowych GS, ale kuźwa... nie ukrywam, że się zdziwiłem i trochę zawiodłem. 

Pojechał na serwis. Zobaczymy ile krzykną za wymianę radia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie jest jednak taki mocny jaki powinien być.

Jesteś pewny?

Ile tak Ci się Mudmasterów popsuło?

Trafił się marny egzemplarz i od razu zarzucasz brak wytrzymałości :o

Po prostu miałeś pecha ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny?

Ile tak Ci się Mudmasterów popsuło?

Trafił się marny egzemplarz i od razu zarzucasz brak wytrzymałości :o

Po prostu miałeś pecha ;)

 

Jestem. Skąd wiesz, że mój jest marny? :) 

Może chcesz się przekonać czy Twój jest taki wytrzymały? Wrzuć i ustaw na 1000 obr/min. 

Jeśli powiesz, że nie masz zamiaru, to nie pisz, że jest marny, bo tym bardziej nie wiesz, że Twój jest tak wytrzymały. ;) Ja się przekonałem, bo wyprałem... i się zepsuł :) Czyli nie jest wytrzymały, bo to sprawdziłem, a Ty nie :) 

Edytowane przez JobForACowboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można popsuć, nawet G-Shocka i Tobie niewątpliwie to się udało ;)

Nie zamierzam wrzucać zegarka do żadnej pralki czy tam betoniarki bo nie widzę takiej potrzeby ani sensu ale co Kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można popsuć, nawet G-Shocka i Tobie niewątpliwie to się udało ;)

Nie zamierzam wrzucać zegarka do żadnej pralki czy tam betoniarki bo nie widzę takiej potrzeby ani sensu ale co Kto lubi :)

 

Popatrz. Czy sądziłbyś, że pranie może uszkodzić GWG-1000? Mi by przez myśl nie przeszło, tym bardziej, że widziałem cuda jakie G-Shockami ludzie robili na testach. 

I piszę Ci dlatego, że ja sprawdziłem jego wytrzymałość, ty natomiast nie :) Dlatego pisanie, że mam marny egzemplarz, a GWG jest taki mocny, bo Ty tak sądzisz, nie przystoi :)

A nawet gdyby był marny, to za ponad 3 k taki być nie powinien. Kocham ten zegarek i go naprawię, ale uczucie żalu do Casio zostało :(

Edytowane przez JobForACowboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę dalej brniesz w to samo i nie rozumiesz ...

Napisałem że trafił Ci się felerny egzemplarz i tyle.

Nie kupiłeś nigdy nic uszkodzonego, wadliwego?

I pokaż mi palcem gdzie ja napisałem że jest taki mocny???

Ty natomiast stwierdziłeś że jest do dooopy!!!

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny?

Ile tak Ci się Mudmasterów popsuło?

Trafił się marny egzemplarz i od razu zarzucasz brak wytrzymałości :o

Po prostu miałeś pecha ;)

Czy tą wypowiedzią nie piszesz tego wprost? To albo ja nie potrafię interpretować co piszesz, albo sam nie wiesz co piszesz. Mogę być tym głupim dla ciebie, spoko.

 

Przepraszam, ale raczej nie końca rozumiesz co ja piszę tym razem. Spytam jeszcze raz...

 

SKĄD WIESZ, ŻE MÓJ JEST MARNY LUB TREFNY, A NP. TWÓJ JEST DOBRY I WYTRZYMAŁY?

 

Sugerujesz, że są wytrzymałe, a ja ze nie są jak powinny.

 

Jedyny sposób aby to stwierdzić, to wrzucić drugi zegarek, którego nie mam. Ale możesz się przysłużyć potomności I wrzucić swój. Wtedy będziemy mieli pewność czy jest tak faktycznie wytrzymały.

 

I nie, nie udało mi się jeszcze trafić na feler, kiedy kupuje sobie gadżety z górnej półki i tyczy się to wszystkich przedmiotów życia codziennego. Po to się płaci więcej, żeby się nie psuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Jak dla mnie to topowy model GS nie jest jednak taki mocny jaki powinien być. Rozumiem, że posiada dużo więcej w środku rzeczy od podstawowych GS, ale kuźwa... nie ukrywam, że się zdziwiłem i trochę zawiodłem. 

 

 

Powiem Ci tak - jakbym rok siedział i myślał to bym za x...uja nie wymyślił żeby wpakować zegarek do pralki "bo mi się pasek ubrudził" - obstawiam że nie tylko ja nie zapakowałbym zegarka za od 3 do 1,7kPLN (w zależności od tego gdzie się kupi) do nowoczesnej "frani", jeśli już to jakiś tani model jak to kolega Matej zrobił, dla testu i nie swój na dodatek, żebt filmik zrobić w kanale.

Nasuwa mi się tutaj jedna puenta - której nie przytoczę bo mógłby za to dostać ostrzeżenie albo babna...

Obstawiam że konstruktorzy Casio też nie wpadkli na to że zegarek trafi do ... kogoś kto wrzuci go do pralki bo na swoim nie widziałem nigdzie metki:

hand.jpeg

Nie chcesz wiedzieć co o całej ten sytuacji myślę - więc nie będę pisał... :wacko:

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.