Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziko739

GWG 1000 MUDMASTER

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny, fajny skubaniec ;) Myślisz, że zostanie czy pójdzie do ludzi? ;)

Muszę przedłużyć gwarancję i myślę, że zostaje. Zamówię jeszcze jakieś ubranko i będzie cieszył moją małą kolekcję ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszę przedłużyć gwarancję i myślę, że zostaje. Zamówię jeszcze jakieś ubranko i będzie cieszył moją małą kolekcję ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Do czterech razy sztuka ;)

 

 

 

Niech Mud będzie z Wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nad morzem ustawiłem altimeter i wieczorem po powrocie do domu wskazywał idealnie. Dziś znów zaczął żyć własnym życiem ;)

 

 

Niech Mud będzie z Wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czego się spodziewałeś? ^_^

Wiedziałem to od samego początku. Zanim dołączyłem do Was, przeczytałem cały wątek. Nie przeszkadza mi ta drobna wada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka wada? Wszystko działa jak należy i to bardzo dokladnie.

Edytowane przez szuwar1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że mam rację  :D

Wałkowane na tym forum milion razy a i w instrukcji jak byk napisane.

Wysokościomierz nie będzie wskazywał wysokości n.p.m to jest wysokościomierz barometryczny jak w samolotach poczytaj o tym a dużo się wyjaśni.

Weź choćby zegarek włącz altimetr i zrób ruch w pionie około metra a zobaczysz jaki jest dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No pewnie że mam rację :D

Wałkowane na tym forum milion razy a i w instrukcji jak byk napisane.

Wysokościomierz nie będzie wskazywał wysokości n.p.m to jest wysokościomierz barometryczny jak w samolotach poczytaj o tym a dużo się wyjaśni.

Weź choćby zegarek włącz altimetr i zrób ruch w pionie około metra a zobaczysz jaki jest dokładny.

Z tym "pionowaniem" masz rację i nie ma co nad tym dyskutować. Barometryczny czyli ciśnieniowy a jak ciśnienie skacze to i w tym wypadku wysokość. Jak mi wytłumaczysz to, że wczoraj w tym samym miejscu miałem 30m, dziś gdy o tym napisałem było 48m a teraz 61m? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "pionowaniem" masz rację i nie ma co nad tym dyskutować. Barometryczny czyli ciśnieniowy a jak ciśnienie skacze to i w tym wypadku wysokość. Jak mi wytłumaczysz to, że wczoraj w tym samym miejscu miałem 30m, dziś gdy o tym napisałem było 48m a teraz 61m? :)

Widocznie zmieniło się ciśnienie i tyle :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

 

 

Barometryczny czyli ciśnieniowy a jak ciśnienie skacze to i w tym wypadku wysokość.

 

 

Jak mi wytłumaczysz to, że wczoraj w tym samym miejscu miałem 30m, dziś gdy o tym napisałem było 48m a teraz 61m? :)

 

A tak że zobacz i wstaw fotkę wykresu ciśnienia...  każdy 1 hPa to około 8m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widocznie zmieniło się ciśnienie i tyle :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Właśnie o to chodzi :)

 

 

Niech Mud będzie z Wami.

 

 

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

 

 

 

 

 

A tak że zobacz i wstaw fotkę wykresu ciśnienia... każdy 1 hPa to około 8m

Heh, ale ja się nie poruszam a metry skaczą :) no chyba, że mój dom jest jakiś transformers ;) Nie jest to dokładne i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi :)

 

 

Niech Mud będzie z Wami.

 

 

 

Heh, ale ja się nie poruszam a metry skaczą :) no chyba, że mój dom jest jakiś transformers ;) Nie jest to dokładne i tyle :)

Ale zegarek nie musi się ruszać, wystarczy, że ciśnienie się zmieniło. Zegarek leży na półce i jak zmienia się ciśnienie, to alti się zmienia.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale zegarek nie musi się ruszać, wystarczy, że ciśnienie się zmieniło. Zegarek leży na półce i jak zmienia się ciśnienie, to alti się zmienia.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Ja o tym wiem a kolega szuwar mówi inaczej. No chyba, że nie rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem a kolega szuwar mówi inaczej. No chyba, że nie rozumiem ;)

 

Kolega Szuwar dobrze gada - wódki mu dać :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem a kolega szuwar mówi inaczej. No chyba, że nie rozumiem ;)

 

Przecież Ci wszystko napisałem jasno i wyraźnie :) Nawet Ci napisałem że 1 hPa to około 8m więc czego tu nie rozumieć??? Jak siedzisz i ciśnienie skoczy o 5 hPa to już masz 40m więcej....

 

 

Kolega Szuwar dobrze gada - wódki mu dać :D

Dzięki Piotrek chętnie się napije  :D

Edytowane przez szuwar1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież Ci wszystko napisałem jasno i wyraźnie :) Nawet Ci napisałem że 1 hPa to około 8m więc czego tu nie rozumieć??? Jak siedzisz i ciśnienie skoczy o 5 hPa to już masz 40m więcej....

I to według Ciebie co wskazuje zegarek jest dokładne? Teraz wskazuje 66m. To raczej bajer niż przydatna funkcja jak np. Kompas. Nie zmienia to faktu, że cholernie ten zegarek lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to według Ciebie co wskazuje zegarek jest dokładne? Teraz wskazuje 66m. To raczej bajer niż przydatna funkcja jak np. Kompas. Nie zmienia to faktu, że cholernie ten zegarek lubię :)

:blink: :blink: :blink: :blink:

 

Ja się poddaje.... może ktoś inny spróbuje.

 

Dodam tylko że to jest bardzo dokładne jak się potrafi z tego korzystać. Ten altimetr służy do pomiaru wysokości przy w miarę stałym ciśnieniu.

 

Polecam poczytać: http://aircraft.cba.pl/?p=366

 

Teraz to już sam muszę sobie chyba polać... :D :D

Edytowane przez szuwar1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz, "przynieś" popcorn ;)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, może ktoś inny rozstrzygnie ten spór ;) bo ja też wymiękam ;)

 

Mudmaster to zegarek raczej do z nim łażenia, niż do z nim leżenia - jak masz leźć pod górę to go kalibrujesz i dymasz pod ta górę, wychodzisz na szczyt - sprawdzasz czy są bunkry i wtedy masz spore szanse że wysokościomierz wskazuje Ci właściwą wysokość, jak bunkrów nie ma ale też jest zaje**cie to sobie patrzysz ile tam chcesz i dymasz w dół na browara, albo żelki o smaku spalonego ryżu. Następnego dnia musisz skalibrować go znowu - no chyba że się ciśnienie nie zmieniło - albo że masz zboczenie do cyferek - wtedy możesz nie kalibrować tylko dymać drugi raz pod górę sprawdzić czy się nic na szczycie od wczoraj nie zmieniło - ale wtedy sobie musisz wysokość przeliczyć, względem wczorajszego wskazania biorąc różnicę ciśnienia atmosferycznego do wysokości, a za przelicznik 1 hPa = 8m

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyluzujcie :) Nie napisaliście niczego o czym bym nie wiedział :) Po prostu Szuwar pisał o rybkach a ja o akwarium :) Mudmaster jest dokładny do jednego metra i o tym wszyscy wiemy, ale gdy pogoda szaleje to i wysokościomierz. Kupiłem go aby był na ręku przez cały czas a poza tym kocham góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.