Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek11

Chronograph automatic do garnituru i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał Eternę na bransie, a pasek można dokupić lub zrobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm? Chyba ten Valjoux 7753 z Davosy jest lepszy niz ETA z Eterny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna na bransolecie, zdecydowanie.

 

No właśnie mierzyłem tą Eternę i faktycznie wykonananie bransy (i samego zegarka) jest tip-top, ale do garniaka bym tego nie założył. Ogólnie rzecz ujmując za ciężka forma, że tak powiem. Na pasku mierzyłem też Eternę 4 Hands z mniejszą średnicą koperty (42 mm) i moim zdaniem jest za mała. Ale na pasku wygląda dużo "lżej". 

 

Problem w tym, że tych Etern Four Hand w wersji XXL jest kilka i nie wiem, którą wybrać. Nie mówiąc już o tym, która wersja jest aktualna i ogólnie dostępna. Różnice są w wykonaniu koperty i paska, a może i w "bebechach". Nie ułatwia to sprawy, delikatnie mówiąc.

 

post-78285-0-78690300-1443983411_thumb.jpg

 

post-78285-0-70336800-1443983546_thumb.jpg

 

post-78285-0-43050400-1443983651.jpg

 

post-78285-0-37827100-1443983830_thumb.jpg

 

Każda inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 mm jest faktycznie za mała czy po prostu mniejsza w porównaniu z 44 mm? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 mm jest faktycznie za mała czy po prostu mniejsza w porównaniu z 44 mm? ;-)

 

Jest mniejsza;) Dlatego napisałem, że jest za mała, ale już po tym, jak na nadgarstku miałem XXL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A tak poważnie - idealne chrono do garnituru to tylko Max Bill. Resztę da się od biedy założyć ;)

Pomijam chrono, ogolnie to jakas lepsza marka zegarków? :)

Bo wygladaja cudnie, wedlug mnie ladniej od Hamiltonów i Eposów które wcześniej wpadly mi mocno w oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zwrócić Twoją uwagę, że być może mniejszy nie oznacza za mały ;-)

 

Nie wiem dlaczego, pewnie to wynika z genów i ewolucji, ale jakoś tak mamy w głowach poukładane, że cokolwiek, co jest większe, szybsze itp. od razu uznajemy za lepsze. Z zegarkami jest podobnie i w efekcie staramy się, zupełnie niepotrzebnie, upchnąć na nadgarstku możliwie jak największy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zwrócić Twoją uwagę, że być może mniejszy nie oznacza za mały ;-)

 

Nie wiem dlaczego, pewnie to wynika z genów i ewolucji, ale jakoś tak mamy w głowach poukładane, że cokolwiek, co jest większe, szybsze itp. od razu uznajemy za lepsze. Z zegarkami jest podobnie i w efekcie staramy się, zupełnie niepotrzebnie, upchnąć na nadgarstku możliwie jak największy zegarek.

 

 

Trend do dużych zegarków jest widoczny od kilku lat w tzw. zegarkach modowych i dużo osób jemu ulega. W moim odczuciu jest to błąd, ponieważ nie na każdej ręce zegarek o dużych rozmiarach wygląda dobrze. Wiele osób na forum prosząc o sugestie w sprawie zakupu podkreśla, że 44 mm, to akceptowalne minimum, a przecież takie wymiary na rękach 17-18cm powodują, że taki zegarek wygląda komicznie. Zatem należy dobierać zegarki do własnych rozmiarów i pamięć, że czasami nawet 40mm będzie wyglądać świetnie...dużo tutaj zależy od koperty zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zwrócić Twoją uwagę, że być może mniejszy nie oznacza za mały ;-)

 

Nie wiem dlaczego, pewnie to wynika z genów i ewolucji, ale jakoś tak mamy w głowach poukładane, że cokolwiek, co jest większe, szybsze itp. od razu uznajemy za lepsze. Z zegarkami jest podobnie i w efekcie staramy się, zupełnie niepotrzebnie, upchnąć na nadgarstku możliwie jak największy zegarek.

 

 

Trend do dużych zegarków jest widoczny od kilku lat w tzw. zegarkach modowych i dużo osób jemu ulega. W moim odczuciu jest to błąd, ponieważ nie na każdej ręce zegarek o dużych rozmiarach wygląda dobrze. Wiele osób na forum prosząc o sugestie w sprawie zakupu podkreśla, że 44 mm, to akceptowalne minimum, a przecież takie wymiary na rękach 17-18cm powodują, że taki zegarek wygląda komicznie. Zatem należy dobierać zegarki do własnych rozmiarów i pamięć, że czasami nawet 40mm będzie wyglądać świetnie...dużo tutaj zależy od koperty zegarka.

 

Od siebie dodam, że zbyt duży zegarek może po prostu przeszkadzać, począwszy od problemów ze schowaniem się pod mankietem koszuli, skończywszy na uderzaniu nim o różne rzeczy przy każdej nadarzającej się okazji. Kwestia co kto lubi, ale takie bywają uroki dużych zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 19 mm i uważam 41.5 za idealny rozmiar dla mnie, chociaż noszę i 42, i 40, i 38. Mam też jedną 43-trójkę, jest ok, ale tak trochę, IMO, na styk. ;)

 

Mój największy zegarek ma 44mm średnicy, dobrze układa się na ręce ale przy moim nadgarstku 17,5 cm myślę, że jednak lepiej się układają te 40mm i ciut mniejsze. Oczywiście, zawsze pozostaje jeszcze kwestia uszu, układania się na nadgarstku i nie tylko obwodu nadgarstka ale też (że się tak wyrażę) jego spłaszczenia... i pewnie jeszcze jakby głębiej się przyjrzeć parę innych "parametrów" by się znalazło... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc w temacie.

Ostatecznie nie skończyło się na chrono, bo kupiłem Eternę Date:

 

post-78285-0-54548100-1444472734.jpg

 

Ale wciąż rozważam tą Davosę Business Pilot, bo ma coś w sobie, co mi się bardzo podoba...

 

post-78285-0-12245300-1444473217_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zakochany w Eternie i Hamiltonie a powoli zaczynam darzyć wielkim uczuciem piękne zegarki Aerowatch choć to kwestia gustu, lecz mają  pięknie dopracowane mają tarcze i tu może dostane po uszach ale omega się jest słaba ....tarcze raczej zawsze klasyczne a wymienione przeze mnie zawsze mają jakieś zdobienia inny wyraz niż wszystkie :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.